Jorge Santos, oskarżony o oszustwo w 2020 roku, powiedział, że „schemat Ponziego”, nad którym pracował, był „w 100% uzasadniony”.CNN

Republikański przedstawiciel George Santos powiedział, że firma oskarżona o prowadzenie „schematu Ponziego” była „w 100% legalna”, kiedy została oskarżona o oszukanie potencjalnego klienta w 2020 r., ponad rok przed pozwem przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Komisja Giełdowa. Ponieważ firma, dla której pracował, znalazła się pod kontrolą federalną, Santos publicznie powiedział, że nie jest świadomy zarzutów oszustwa w firmie, jak znaleziono w CNN KFile w mediach społecznościowych i oświadczeniach Santosa.

Santos, nowy republikanin, Stawia czoła rosnącej presji Powinien podać się do dymisji po fałszywym przedstawieniu swoich kłamstw EdukacjaHistoria pracy i rodziny, m.in Oni kłamią Jest Żydem i potomkiem ocalałych z Holokaustu. Santos zgodził się „Dekoracja” Jego wniosek utrzymuje jednak, że jest „niewinny”.

Santos pracował w Harbour City Capital Corp w 2020 i 2021 roku. powiedział był „Klasyczny schemat Ponziego” w skardze przeciwko firmie z kwietnia 2021 r. Schemat Ponziego to rodzaj oszustwa, w którym obecni inwestorzy otrzymują wynagrodzenie od nowych inwestorów, często obiecując sztucznie wysokie zyski przy niewielkim ryzyku. Santos nie został wymieniony w skardze SEC.

Adwokat przedstawiciela Santosa, Joseph Murray, powiedział w e-mailu do CNN w czwartek, że Santos nie był świadomy żadnych wykroczeń w agencji.

„Byłoby niewłaściwe odpowiadanie na jakiekolwiek pytania dotyczące Harbour City Capital, w świetle toczącego się śledztwa i w interesie ofiar, poza stwierdzeniem, że kongresman Santos był całkowicie nieświadomy jakiejkolwiek nielegalnej działalności mającej miejsce w Harbour City Capital” Murray powiedział CNN.

Santos 2022 powiedział Daily Beast Był „zaniepokojony i zrozpaczony jak wszyscy inni”, gdy dowiedział się o zarzutach wobec Harbour City. Ale w usuniętym teraz tweecie z jego osobistego konta na Twitterze potencjalny klient zakwestionował 100% gwarancję bankową firmy na ich inwestycję w formie linii kredytowej Stand By (SBLC).

„Zmienność rynku prowadzi do erozji kapitału. @harborcitycap Zapewnia strategię minimalizowania strat i ryzyka przy jednoczesnym generowaniu przepływów pieniężnych, podczas gdy Twoja polisa jest w 100% chroniona przez SBLC posiadane przez różne duże instytucje. #stały dochód #inwestycja alternatywna #sukces”, Santos Napisał to na Twitterze W kwietniu 2020 roku pod nazwiskiem George DeWalter, używając nazwiska matki.

READ  Xi i Putin będą rozmawiać przez wideo, podczas gdy wojna na Ukrainie testuje sojusz Chiny-Rosja

W czerwcu potencjalny klient odpowiedział Do tego tweeta Santosa powiedział, że widział SBLC z Harbour City i powiedział, że to oszustwo.

„George, ten SBLC, który otrzymałem z Harbour City, został sprawdzony i to, co twierdzi Deutsche Bank, jest całkowitym oszustwem, a dokument nie został podpisany przez urzędnika bankowego. Jak to wyjaśnisz?”, powiedział użytkownik.

„Przepraszam, że cię nie śledziłem. Czy mógłbyś wysłać mi e-mail na adres [email protected] i możemy razem to zbadać. Nasz SBLC jest w 100% legalny i zapewniany przez ich firmę. Nie mogę się doczekać wiadomości od ciebie – odpowiedział Santos.

W rzeczywistości, zgodnie ze skargą SEC, „w żadnym momencie” Harbour City Capital „nigdy nie emitowało SBLC”, mimo że firma powiedziała.

Dylan Riddle, rzecznik Deutsche Bank, powiedział w poniedziałek CNN, że nie ma on żadnego związku z Harbour City Capital.

„Harbour City Capital nie jest klientem Deutsche Bank” – powiedział.

Syndyk wyznaczony przez sąd dla Harbour City Capital, Catherine C. Donlon powiedział CNN w e-mailu w piątek, że Santos dołączył do Harbour City Capital od połowy stycznia 2020 r. do kwietnia 2021 r.

W środę GOP hrabstwa Nassau i kilku republikańskich członków Kongresu z Nowego Jorku został zaproszony Santos musi podać się do dymisji. Santos nadal ma milczące poparcie przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego, który powiedział, że decyzja należy do wyborców.

W innych mediach przeglądanych przez KFile CNN od 2020 roku Santos nazywał siebie „prezesem” biura Harbour City w Nowym Jorku i dyrektorem wykonawczym firmy. W wywiadzie z 2020 roku Santos powiedział, że zarządzał funduszami w wysokości 1,5 miliarda dolarów dla firmy, z 12% pieniędzy inwestorów i zwrotami w wysokości 26%.

„Obecnie w Harbour City Capital zarządzam funduszem o wartości 1,5 miliarda, prawda?” – powiedział Santos. „Wiem, jak dobrze nim zarządzać. Daję rekordy każdemu, kto to zobaczy, zrozumieją. Daję 12% stałej stopy zwrotu rocznie, nikt na rynku nie daje czterech, dajemy 12. Dajemy od 20 do 26 % zwrotów IRR z kapitału naszych inwestorów Więc jeśli jest jedna rzecz, którą umiem robić, to zarządzanie dolarami i ich pomnażanie.

READ  Marcowe szaleństwo: Nie. 13 Yale znowu szok nie. 4 Auburn 78-76

SEK Narzekał W kwietniu 2021 roku przeciwko Harbour City Capital i założycielowi Jonathanowi P. Maroneyowi, twierdząc, że Maroney oszukał ponad 100 inwestorów i zebrał 17,1 miliona dolarów. SEC stwierdziła, że ​​tylko „co najwyżej” 449 000 USD z pieniędzy inwestorów zebranych i zdeponowanych na rachunkach bankowych Harbour City Capital zostało wykorzystanych na wydatki biznesowe.

Skarga nie wymienia Santosa ani innych pracowników Harbour City Capital.

W październiku Maroney został wykluczony z sądu federalnego w związku z pozwem cywilnym SEC, zauważając, że Maroney „jest obecnie celem powiązanego dochodzenia karnego”. Pojawia się i argumentuje w tej sprawie.

CNN skontaktowało się z Maroneyem w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *