Katastrofa helikopterów wojskowych w Kentucky; Zgłoszono ofiary

Dwa amerykańskie śmigłowce wojskowe zderzyły się w środę wieczorem podczas misji szkoleniowej w pobliżu rozległej bazy wojskowej na granicy Kentucky i Tennessee, powodując ofiary w ludziach.

Dwa śmigłowce szturmowe HH-60 Black Hawk zderzyły się podczas rutynowej misji szkoleniowej w hrabstwie Trigg około godziny 22:00, powiedział rzecznik Fort Campbell Nondis L. — powiedział Turman. Dodał, że trwa śledztwo w sprawie wypadku.

Śmigłowce należą do 101. Dywizji Powietrznodesantowej stacjonującej w Fort Campbell i będącej własnością armii. Tylko Skrzydło Szturmowe Powietrzne. Sekcja Powiedział na Twitterze Katastrofa w czwartek rano spowodowała wiele ofiar, ale nie podano żadnych szczegółów. „Skupiamy się teraz na żołnierzach i ich rodzinach” – napisano.

Gubernatorem Kentucky był Andy Beshear powiedział wcześniej na Twitterze Spodziewane są ofiary, a stanowa policja i agencja zarządzania kryzysowego zareagowały na wypadek.

Żadne inne szczegóły dotyczące katastrofy, w tym liczba osób na pokładzie helikopterów, nie były natychmiast dostępne. Helikopter Black Hawk może przewozić 11-osobowy oddział piechoty, a model HH-60 może być używany do nalotów, ewakuacji medycznej i innych celów. Według wojska.

W 2018 roku inny typ amerykańskiego śmigłowca wojskowego, HH-60G Pave Hawk, rozbił się w Iraku, zabijając siedmiu żołnierzy. A Dochodzenie wojskowe Później odkryto, że w wyniku błędu pilota helikopter uderzył w stalową linkę rozciągniętą poziomo między dwoma budynkami.

The Pogoda w rejonie Fort Campbell Czwartkowy poranek był pogodny: spokojny wiatr, widoczność na 10 mil i temperatura 39 stopni.

Fort Campbell obejmuje 105 000 akrów, w tym części hrabstw Trigg i Christian w Kentucky oraz hrabstwa Montgomery i Stewart w Tennessee. Dyspozytor, który odebrał telefon w biurze szeryfa hrabstwa Trigg w czwartek rano, skierował pytania dotyczące wypadku do żołnierza.

To rozwijająca się historia.

READ  Baltimore, Maryland: Most się zawalił, gdy urzędnicy ogłosili zamknięcie pasów ruchu i objazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *