Zwolniony producent mówi, że Fox News to „wielka korporacyjna maszyna, która niszczy ludzi” | Fox News

Była producentka Fox News powiedziała, że ​​była „prześladowana, zastraszana i zmuszana” do unikania weryfikacji faktów przez Donalda Trumpa w sprawie oszustw wyborczych w wyborach w 2020 r.

„Są ogromną korporacyjną maszyną, która niszczy ludzi”. Abby Grossberg powiedziała NBC.

Grossberg rozmawiał czwartek w wywiadzie, który zostanie wyemitowany w całości w NBC Nightly News.

Zapytany w Fox News, dlaczego złożyła zeznanie w tej sprawie, Grossberg powiedział, że nie jest jej obowiązkiem sprawdzanie faktów, co ktoś mówi na antenie, i że robienie tego jest „złe”.

„Było naprawdę źle, ponieważ wiedziałem, że jestem prześladowany, zastraszany i zmuszany do zachowania pracy i pozostania w firmie”.

Dodała: „Zdecydowałam się zachować pracę, aby móc dalej płacić rachunki. Wtedy wydawało mi się to bezpieczną decyzją.

Dominion chce, aby Grossberg zeznawał w sądzie w przyszłym miesiącu w Delaware wraz z wyższą kadrą kierowniczą Foxa, w tym 92-letnim właścicielem Rupertem Murdochem i jego synem Lachlanem Murdochem.

Jak kierownictwo i gospodarze Fox News nie wierzyli w twierdzenia Trumpa o oszustwie w porażce Joe Bidena, ale mimo to pozwolili gospodarzom i gościom je wyemitować.

Fox News oskarżył Dominion o poleganie na „wybranych cytatach bez kontekstu, aby trafić na pierwsze strony gazet”.

Argumentując, że rozsądni odbiorcy zrozumieją, że przedstawiane są zarzuty warte opublikowania, sieć powiedziała: „Stawką jest fundamentalne prawo do wolnej prasy. Organizacje informacyjne ukrywają historie.

W odpowiedzi na prośbę o komentarz w sprawie twierdzeń Grossberga, Fox News powiedział: „Twierdzenie, że pani Grossberg była szkolona lub zastraszana, aby była nieuczciwa podczas rezygnacji z Dominium, jest oczywiście fałszywa.

„Będziemy nadal energicznie bronić Foxa przed jego bezpodstawnymi roszczeniami prawnymi, pełnymi fałszywych zarzutów przeciwko sieci i naszym pracownikom”.

Unikaj reklamy w biuletynie z przeszłości

Rzeczniczka powiedziała, że ​​Grossberg poinformował ją, że nie jest upoważniona do ujawniania poufnych informacji w swojej skardze przeciwko Fox News.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​Fox podejmie odpowiednie działania, w tym wypowiedzenie umowy, jeśli naruszy nasze instrukcje” – powiedział rzecznik.

Grossberg był producentem rezerwacji dla prezenterki Fox News, Marii Bardiromou, a później zaczął pracować dla Tuckera Carlsona. W swoim pozwie opisuje mizoginistyczną kulturę pracy oraz rzekome nękanie, odwet i wiktymizację.

„Są ogromną korporacyjną maszyną, która niszczy ludzi”. powiedziała NBCi dodał: „Uczestniczyłem w tych zebraniach. Słyszałem, jak śmieją się z oszukiwania polityków. Teraz wiem, że na tych spotkaniach mówią o mnie.

Dodał: „Potrzeba dużo odwagi, ale wspaniale jest móc powiedzieć, że to nie w porządku”.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *