John Fetterman wraca do Senatu po leczeniu depresji

Demokrata z Pensylwanii zwiedził placówkę w połowie lutego.

Senat Pensylwanii. Oczekuje się, że John Fetterman powróci do Kongresu w tygodniu rozpoczynającym się 17 kwietnia po zbliżającej się dwutygodniowej przerwie, według źródła zaznajomionego ze sprawą.

Demokratyczny deputowany, który doznał udaru mózgu podczas swojej kampanii i cierpiał na depresję, wpadł 15 lutego w stan zniecierpliwienia.

„Chociaż John doświadczał depresji przez całe życie, w ostatnich tygodniach stała się ona bardziej dotkliwa” – powiedział w oświadczeniu jego szef sztabu, Adam Gentilson.

Dr Brian P., lekarz prowadzący Kongresu, który zalecił leczenie szpitalne w Walter Reed Medical Center. Fetterman został oceniony przez Monahan, powiedział Gentilson.

Źródło zbliżone do Fettermana powiedziało później ABC News, że senator „nie był sobą” w tygodniach poprzedzających jego hospitalizację. Nie jadł regularnie i „wykonywał swoją pracę, ale wydaje się wypoczęty” – podało źródło.

Źródło powiedziało, że nie ma bezpośredniego związku między jego przyjęciem do szpitala a udarem, który go zabił.

Na początku marca Gentleson powiedział w oświadczeniu, że Fetterman „wrócił na właściwe tory” i udostępnił zdjęcia, na których przegląda prawo. Joe Calvello, jego dyrektor ds. komunikacji, powiedział pod koniec lutego, że codziennie spotyka się z personelem i rodziną.

Decyzja Fettermana o szukaniu pomocy spotkała się z uznaniem jego kolegów w Białym Domu i na Kapitolu, a prawodawcy po obu stronach nawy życzyli mu wszystkiego najlepszego.

„Miliony ludzi codziennie zmagają się z depresją, często prywatnie” – powiedział Biden w oświadczeniu skierowanym do Fettermana i jego żony Gisele. „Otrzymanie opieki, której potrzebujesz, jest odważne i ważne. Jesteśmy Ci wdzięczni za dawanie przykładu.

READ  Rosja szuka rozbitego północnokoreańskiego atomu na swoich wodach: Urzędnicy

Fetterman zdobył miejsce w listopadowym wyścigu do Senatu w Pensylwanii, pokonując popularnego dr Mehmeta Oza. Jego zwycięstwo było kluczowe dla pomocy Demokratom w utrzymaniu Senatu.

Był sześć tygodni po zakończeniu kadencji, kiedy trafił do szpitala z depresją. Jest jednym z trzech senatorów nieobecnych na sali w ostatnich tygodniach.

Przywódca mniejszości senackiej Mitch McConnell, R-Ky., był leczony z powodu wstrząsu mózgu i złamań kości jesienią. McConnell został zwolniony z leczenia szpitalnego w weekend i oczekuje się, że „wkrótce” wróci do Senatu, powiedział w oświadczeniu.

Demokratyczny Senat. Dianne Feinstein dochodzi do siebie w swoim domu w Kalifornii po hospitalizacji z powodu półpaśca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *