Katie Britt, najmłodsza kobieta z Partii Republikańskiej wybrana do Senatu USA, wyparła się orędzia o stanie Unii Bidena

Senatorka ze stanu Alabama Katie Britt, najmłodsza republikanka wybrana do Senatu USA, skrytykowała prezydenta Joe Bidena i jego administrację w kwestiach granicznych, amerykańskiej gospodarki oraz kwestii przestępczości i bezpieczeństwa, wypowiadając wyparcie się przez GOP orędzia Bidena o stanie Unii. adres.

„Teraz amerykański sen stał się koszmarem dla wielu rodzin” – stwierdził senator w swoich uwagach w czwartkowy wieczór, siedząc przy stole w kuchni w Alabamie. „Prawdziwe, niezmienne stanowisko naszego związku zaczyna się i kończy na tym – nasze rodziny cierpią, a nasz kraj może działać lepiej”.

Przywódcy GOP twierdzą, że 42-letnia Britt jest wiodącym głosem nowego pokolenia republikańskich prawodawców, starającym się odróżnić senatora z Alabamy od Bidena. Starszy Prezydent 81. Republikanie często wskazują na wiek prezydenta i argumentują, że Biden nie powinien ubiegać się o drugą kadencję, choć Trump ma 77 lat i jest tylko kilka lat młodszy.

„W tej chwili nasz dowódca nie dowodzi. Wolny świat zasługuje na coś więcej niż nudnego i wyczerpanego przywódcę” – powiedziała Britt. „Ameryka zasługuje na przywódców, którzy uznają, że bezpieczne granice, stabilne ceny, bezpieczne ulice i silna obrona są rzeczywiście kamieniami węgielnymi wielkiego narodu”.

W swoim przemówieniu Britt skupił się głównie na imigracji i granicy, nazywając politykę graniczną Bidena „ignorancką” i „haniebną”. Odnosząc się do Lagana Rileya, Britt powiedziała: „Dziś wieczorem prezydent Biden w końcu go powołał, ale odmówił wzięcia odpowiedzialności za własne czyny”.

Riley Znaleziono go martwego w zeszłym miesiącu Po joggingu w pobliżu jeziora na terenie kampusu Uniwersytetu Georgia. Policja twierdzi, że została zabita przez mężczyznę Nielegalny crossover. Według koronera hrabstwa Athens-Clarke, Sonny’ego Wilsona, 22-latek zmarł w wyniku urazu głowy tępym narzędziem.

Jeśli chodzi o gospodarkę, Britt przedstawiła Bidena jako oderwanego od rzeczywistości i odizolowanego od obaw przeciętnego Amerykanina dotyczących przystępności cenowej i kosztów życia.

READ  Do końca marca w dwóch stanach liczba zakażeń wirusem koronowym prawdopodobnie wzrośnie

„Bądźmy szczerzy, minęła minuta, odkąd Joe Biden tankował benzynę, jeździł wspólnym samochodem lub pchał wózek spożywczy” – powiedziała Britt. „Tymczasem reszta z nas obserwuje naszego dolara i wiemy, że nie zajdzie on tak daleko”.

„Prezydent Biden tego nie rozumie – stracił kontakt. Pod jego administracją rodziny są w gorszej sytuacji, nasze społeczności są mniej bezpieczne, a nasz kraj jest mniej bezpieczny” – dodał.

Britt została po raz pierwszy wybrana w 2022 r., stając się pierwszą kobietą wybraną do Senatu ze stanu Alabama. z Poparcie TrumpaZastąpi odchodzącego na emeryturę republikańskiego senatora Richarda Shelby’ego, który wcześniej pełnił funkcję szefa sztabu.

W czwartek wieczorem Biden wygłosił coroczne uwagi prezydenta przed wspólną sesją Kongresu. Reakcje przeciwników na przemówienia prezydenta są coroczną tradycją od czasów Reagana. Jak podaje strona internetowa Senatu.

Stan Britt znalazł się ostatnio w centrum uwagi ogólnokrajowych gazet, po orzeczeniu Sądu Najwyższego stanu Alabama w zeszłym miesiącu Zamrożone zarodki to dzieci A ci, którzy je niszczą, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za bezprawną śmierć — czyn stwierdzono, że doszło do naruszenia na temat zapłodnienia in vitro i zachęciło kilku prawodawców Partii Republikańskiej Dystansują się Od końca.

Britt powiedział w swoich uwagach, że Republikanie to „partia ciężko pracujących rodziców i rodzin i chcemy zapewnić wam i waszym dzieciom możliwości rozwoju, a my chcemy, aby rodziny się rozwijały”. Dlatego zdecydowanie wspieramy ogólnokrajowy dostęp do doświadczalnego nawożenia. Chcemy pomóc kochającym mamom i tatusiom sprowadzać na ten świat cenne życia.

CNN donosi, że niektórzy dostawcy w tym stanie wznowili działalność Niektóre usługi w zakresie zapłodnienia in vitro w czwartek, dzień po podpisaniu przez gubernatora stanu nowej ustawy mającej na celu ochronę pacjentów i dostawców zapłodnienia in vitro przed odpowiedzialnością prawną nałożoną na nich orzeczeniem Sądu Najwyższego stanu.

READ  Bruhat Soma wygrywa 96. Krajową Pszczołę Ortograficzną Scripps

Biały Dom odrzucił przemówienie zaprzeczające, krytykując Wielką Brytanię za niepoparcie ważnego ponadpartyjnego porozumienia granicznego oraz pakietu pomocy zagranicznej i kwestii dostępu do zapłodnienia in vitro w Senacie.

„W zeszłym miesiącu senator Britt głosował przeciwko prezydentowi Bidenowi, Związkowi Straży Granicznej i Izbie Handlowej Stanów Zjednoczonych – zamiast tego przeciwko przemytnikom fentanylu – sprzeciwiając się najsurowszemu dwustronnemu porozumieniu granicznemu we współczesnej historii” – powiedział zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Andrew Bates. Britt powiedział, że „staje po stronie Władimira Putina i reżimu w Teheranie przeciwko jednemu z naszych najpilniejszych interesów bezpieczeństwa narodowego”.

Roe v. Bates szczególnie skrytykowała Republikanów za orzeczenie Sądu Najwyższego, które unieważniło Hunta, „ponieważ radykalna decyzja Sądu Najwyższego uchyliła wyrok w sprawie Hunt i cofnęła amerykańskie kobiety o prawie 50 lat – przy wsparciu senatora Britta – odcinając kobiety w całej Alabamie od leczenia zapłodnienia in vitro i ich marzenia o wychowaniu rodziny.”

Dla kontrastu, stwierdził, komentarze prezydenta „wyrażają wizję przyszłości, w której przywrócone zostaną nasze podstawowe wolności, klasa średnia stanie się sercem naszej gospodarki, a nasz naród będzie bezpieczniejszy”.

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Haley Talbot, Kaitlan Collins, Lauren Mascarenhas i Isabel Rosales z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *