Bruhat Soma wygrywa 96. Krajową Pszczołę Ortograficzną Scripps

Jacqueline Martin/AP

Puruhat Soma (12 l.) z Florydy zdobył trofeum po zwycięstwie w czwartkowym konkursie Scripps National Spelling Bee.CNN

W czwartkowy wieczór 12-letni Pruhat Soma z Florydy pokonał siedmiu innych finalistów 96. edycji konkursu Scripps National Spelling Bee, pokonując swojego finalistę w drugim zaklęciu pszczół.

Bruhat napisał poprawnie 29 słów, a 12-letni żubr z Teksasu poprawnie przeliterował 20 słów. Obaj uścisnęli sobie dłonie po ogłoszeniu Bruhata tegorocznym mistrzem.

Według Spelling Bee, zaklęcia to specjalne rundy mające na celu wyłonienie mistrza, jeśli po upływie określonego limitu czasu w turnieju pozostanie więcej niż jeden uczestnik. Zasady. W konkursie ortograficznym wygrywają uczestnicy, którzy w ciągu 90 sekund przeliterują poprawnie najwięcej słów.

Słowo, za które Bruhat został koronowany na mistrza: Napaść

„Jestem bardzo podekscytowany. Moim celem było zwycięstwo w zeszłym roku i naprawdę ciężko pracowałem” – powiedział Bruhat na scenie, ściskając swoje trofeum. „Nie potrafię tego opisać, wciąż się trzęsę”.

Aby otrzymać trofeum, Bruhat poprawnie napisał habit, indumentum, dehnstuf, ogvik i hooftorp oraz poprawnie zdefiniował „sine qua non”.

Nathan Howard/AP

Bruhat Soma po zwycięstwie w czwartkowym konkursie Scripps National Spelling Bee.

Siódmoklasista zabierze je do domu Nagroda pieniężna w wysokości 50 000 dolarówwraz z innymi nagrodami.

więcej niż 240 literówek W tym tygodniu rywalizowali w tegorocznym konkursie ortograficznym, a osiem z nich przeszło do czwartkowego finału.

Finały rozpoczęły się w czwartek wieczorem w Gaylord National Resort & Convention Center w National Harbor w stanie Maryland, po rundach eliminacyjnych, ćwierćfinałowych i półfinałowych rozgrywanych we wtorek i środę.

Pierwszą damą na starcie tegorocznego konkursu została dr hab. Do sieci trafiła także krótka wiadomość wideo od Jill Biden, która podzieliła się informacją, że kiedyś brała udział w szkolnym konkursie ortograficznym.

READ  Przerysowanie mapy Kongresu przez Alabamę jest sprzeczne z Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych

„Prezydent i ja nie możemy się doczekać, aż będziemy wam kibicować” – napisał w wiadomości.

Finaliści dołączony: YY Liang, 12 lat, z Nowego Jorku; Aditi Muthukumar, 13 lat, z Kolorado; Shrey Parikh, 12 lat, z Kalifornii; Ananya Rao Prasanna, 13 lat, z Karoliny Północnej; Rishabh Saha, 14 lat, z Kalifornii; Kirsten Tiffany Santos, 13 lat, Teksas; Bruhat Soma, 12 lat, z Florydy; i 12-letni dżokej żubr z Teksasu.

Rishabh i YY odpadli w pierwszej rundzie finału po błędnym wymówieniu słów – odpowiednio Desmotrope i Immanent. Po pozostałych sześciu Uczestnicy konkursu zwyciężyli w finale Runda słownictwa, Kirsten Tiffany została wyrzucona za błędną pisownię apofazy. gościem w drugiej rundzie Został wyrzucony z konkursu przez słowo Lillooet. Shrey źle wymówił słowo Kanin. Ananya Rao Źle wymówiono słowo Murrina.

Według strony internetowej konkursu Bruhat brała już udział w konkursie ortograficznym w 2022 r., gdzie zajęła 163. miejsce, a w 2023 r. zajęła 74. miejsce. Lubi grać w badmintona, ping-ponga i koszykówkę, a jego ulubionym graczem jest LeBron James.

Jacqueline Martin/AP

Po półfinale, który odbędzie się w środę, ośmiu finalistów konkursu Scripps National Spelling Bee pozuje do zdjęcia grupowego.

Tegoroczni twórcy – wszyscy do 15 roku życia – pochodzą ze wszystkich 50 stanów i szkół Departamentu Obrony w Dystrykcie Kolumbii, Guam, Portoryko, Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Europie. Przedstawiciel Bee powiedział, że wśród ortografów reprezentowane są także Bahamy, Kanada i Ghana. Strona internetowa.

Ostatnia przerwa miała miejsce w 2022 r., kiedy zwyciężczyni Harini Logan zdobyła tytuł Królowej Pszczół. Wymawianie 22 słów w półtorej minuty.

Chociaż było kilku współzwycięzców, w tym m.in Ośmioosobowy krawat w 2019 rokurunda rundy zasadniczej ma na celu przekształcenie turnieju w tylko jednego mistrza. Od 2024 r Książka z przepisamiIstnieje kilka przypadków, w których zastosowano przekreślenie, a wszystkie wiążą się z możliwością niewyłonienia zwycięzcy po zakończeniu transmisji na żywo.

READ  Ceny konsumpcyjne wzrosły w marcu o 3,5%.

Jacqueline Martin/AP

W środę podczas półfinału konkursu Scripps National Spelling Bee 12-letnia Faizan Zaki z Allen w Teksasie odpowiedziała, gdy poprawnie napisała ostatnie słowo.

Kiedy Wszyscy finaliści Nagroda pieniężna i inne korzyści Zwycięzca otrzyma 50 000 dolarów w gotówce, oficjalne trofeum, bibliotekę referencyjną Merriam-Webster i encyklopedię Britannica, a także inne ekscytujące nagrody.

Bruhat nie jest jedynym, który powraca do konkursu po udziale w poprzedniej edycji konkursu ortograficznego: kilku 65 literówek Finaliści Aditi, Shrey, Ananya Rao, Kirsten Tiffany i Faizon powrócili w tym roku z poprzednich prac.

Harmeet Kaur i Jacob Lev z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *