Kierowca aresztowany po wypadku ciężarówki w pobliżu Białego Domu; Znaleziono nazistowską flagę

22 maja (Reuters) – Tajne służby USA poinformowały w poniedziałek wieczorem, że zatrzymały kierowcę wynajętej ciężarówki, która prawdopodobnie celowo uderzyła w bariery bezpieczeństwa w pobliżu Białego Domu, ale nie było żadnych obrażeń ani bezpośredniego zagrożenia.

Śledczy znaleźli nazistowską flagę ze swastyką, która najwyraźniej pochodziła z wnętrza ciężarówki, która uderzyła w bariery na Lafayette Square przylegającym do terenów Białego Domu, donosi Reuters.

Fotograf Reutera powiedział, że władze odzyskały flagę i plastikowe torby na dowody, które zostały pozostawione na chodniku po wypadku i umieściły je z tyłu U-Haul.

„Wstępne dochodzenie wskazuje, że kierowca mógł celowo uderzyć w bariery bezpieczeństwa na Lafayette Square” – powiedział na Twitterze szef łączności Secret Service Anthony Guglielmi.

Dodał, że US Park Police wniesie oskarżenie przy wsparciu dochodzeniowym Secret Service.

Telewizja WUSA pokazała wideo, na którym ciężarówka typu U-haul zatrzymała się rzędem stalowych pachołków, zanim umundurowani funkcjonariusze organów ścigania i pies podeszli do pojazdu. Zdalnie sterowany robot otworzył tylne drzwi ciężarówki, odsłaniając wózek, ale żadnego widocznego ładunku.

Chris Zaboji, świadek wypadku, zamieścił w mediach społecznościowych krótkie wideo, na którym widać, jak ciężarówka wjeżdża w barierki. Ten film został zweryfikowany przez Reuters. Powiedział, że po jednym zderzeniu kierowca uderzył w bariery po raz drugi.

25-letni pilot linii lotniczych Jaboji, który mieszka w Waszyngtonie, wracał do domu po joggingu w National Mall, kiedy usłyszał głośny trzask.

„Odwróciłem się i zobaczyłem, jak furgonetka U-Haul uderzyła w barierę. Cofnąłem się za facetem w wózku golfowym i nagrałem telefonem wideo. Po tym, jak ponownie uderzył, nie chciałem nigdzie być. do ciężarówki i odjechał” – powiedział Zaboji.

READ  Protest na kampusie w USA: „Aresztowanie studenta będzie moim ostatnim wspomnieniem ze studiów”

Wcześniejszy tweet Guglielmi z Secret Service powiedział, że nikt z Białego Domu ani Secret Service nie został ranny.

Dokładna lokalizacja prezydenta Joe Bidena w tamtym czasie była niejasna. W poniedziałek wieczorem spotkał się w Białym Domu z przewodniczącym Izby Reprezentantów USA Kevinem McCarthym.

Pobliski hotel Hay Adams został ewakuowany na prośbę Secret Service, poinformował Washington Post, powołując się na urzędnika hotelowego, podczas gdy niektóre drogi i chodniki wokół parku były zamknięte.

Rzecznik Washington Fire Department powiedział o 21:40 (0140 GMT), że badana jest podejrzana paczka.

Wkrótce nastąpiła duża reakcja organów ścigania i bezpieczeństwa publicznego, zanim śledczy ustalili, że zawartość w większości pustej ciężarówki była nieszkodliwa.

Raport Daniela Trotty; Montaż autorstwa Kostasa Pitasa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *