Media społecznościowe stanowią „poważne zagrożenie” dla zdrowia psychicznego nastolatków, ostrzega chirurg generalny

Amerykański chirurg naczelny dr. Wiek H. Murthy we wtorek wydał publiczne ostrzeżenie ostrzegające młodych ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z mediów społecznościowych. Na 19 stronach RaportDr. Murthy zauważa, że ​​chociaż wpływ mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne nastolatków nie jest w pełni zrozumiały, media społecznościowe mogą przynosić korzyści niektórym użytkownikom. Zdrowia Psychicznego i Dobrostanu Dzieci i Młodzieży”.

Chirurg wezwał decydentów, firmy technologiczne, naukowców i rodziców do „podjęcia pilnych działań” w celu ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami.

„Młodzież nie jest po prostu młoda” — powiedział dr Murthy o poradnictwie w wywiadzie dla The New York Times. „Są na innym etapie rozwoju i na krytycznym etapie rozwoju mózgu”.

„W raporcie zauważono, że częste korzystanie z mediów społecznościowych może być związane z wyjątkowymi zmianami w rozwijającym się mózgu w ciele migdałowatym (ważnym dla emocjonalnego uczenia się i zachowania) oraz korze przedczołowej (ważnym dla kontroli impulsów, regulacji emocjonalnej i moderacji zachowań społecznych). Wrażliwość na nagrody i kary społeczne może wzrosnąć”.

Raport podaje, że 95 procent nastolatków korzysta z co najmniej jednego portalu społecznościowego, a jedna trzecia twierdzi, że korzysta z nich „prawie stale”. Ponadto prawie 40 procent dzieci w wieku od 8 do 12 lat korzysta z mediów społecznościowych, a minimalny wymagany wiek dla większości witryn to 13 lat.

Naukowcy starają się zrozumieć wpływ korzystania z mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne nastolatków. Dane nie są jednoznaczne i wskazują, że skutki mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Na przykład media społecznościowe pomagają niektórym młodym ludziom łączyć się z innymi, znajdować społeczność i wyrażać siebie.

Ale media społecznościowe są pełne „poważnych, nieodpowiednich i szkodliwych treści”, w tym treści, które „normalizują” samookaleczanie, zaburzenia odżywiania i inne destrukcyjne zachowania, jak zauważono w poradniku. Cyberprzemoc szerzy się. A wzrost korzystania z mediów społecznościowych zbiega się ze spadkiem ćwiczeń, snu i innych czynności uważanych za niezbędne dla rozwijającego się mózgu.

READ  Donaldowi Trumpowi postawiono 7 zarzutów w śledztwie dotyczącym dokumentów niejawnych

Ponadto luki w mediach społecznościowych mogą być szczególnie napięte dla młodych ludzi, doradca dodał: „W okresie dojrzewania, kiedy kształtuje się tożsamość i poczucie własnej wartości, rozwój mózgu jest szczególnie podatny na presję społeczną, opinie rówieśników i porównania z rówieśnikami”.

Porada łączy się z rosnącymi wezwaniami do działania dotyczącymi nastolatków i mediów społecznościowych, ponieważ eksperci badają, jaką rolę mogą odgrywać w obecnym kryzysie zdrowia psychicznego nastolatków. Na początku tego miesiąca Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne opublikowało swoje pierwsze wytyczne dotyczące mediów społecznościowych, zalecając rodzicom uważne monitorowanie korzystania z nich przez nastolatków, a firmom technologicznym ponowne rozważenie takich funkcji, jak niekończące się przewijanie i przycisk „Lubię to”.

W konsultacji dr. Murthy wyraził „pilną potrzebę” wyjaśnienia kilku frontów badawczych. Rodzaje szkodliwych treści w mediach społecznościowych obejmują; czy ma to wpływ na określone ścieżki neuronowe, takie jak nagroda i uzależnienie; Jakie strategie można zastosować, aby chronić zdrowie psychiczne i dobrostan dzieci i młodzieży?

„Nasze dzieci stały się nieświadomymi uczestnikami dziesięcioleci eksperymentów” – napisał dr Murthy. „Ważne jest, aby niezależni badacze i firmy technologiczne współpracowały ze sobą, aby szybko pogłębić naszą wiedzę na temat wpływu mediów społecznościowych na dzieci i młodzież”.

Dr. Murthy przyznał również, że do tej pory „ciężar ochrony młodzieży spoczywał głównie na dzieciach, nastolatkach i ich rodzinach”.

„Rodzice mogą wymagać wielu rzeczy – wziąć nową technologię, która szybko ewoluuje i zasadniczo zmienić sposób, w jaki dzieci postrzegają siebie” i poprosić rodziców, aby sobie z tym poradzili, dr Murthy powiedział Timesowi. „Więc co musimy zrobić. Musimy zrobić w innych obszarach, w których mamy problemy z bezpieczeństwem produktów, czyli ustanowić standardy bezpieczeństwa, którym rodzice mogą zaufać i które są faktycznie egzekwowane”.

READ  Podejrzany o morderstwo w Idaho, Brian Kohberger, jest gotowy odstąpić od przesłuchania w sprawie ekstradycji, mówi prokurator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *