Komisja Etyki Izby Reprezentantów ogłasza dochodzenie w sprawie zdezorientowanego przedstawiciela Jorge Santosa

(CNN) Komisja Etyki Izby Reprezentantów ogłosiła w czwartek, że oficjalnie rozpocznie dochodzenie w sprawie kongresmena Jorge Santosa, ponieważ nowojorski republikanin boryka się z narastającymi problemami prawnymi i wzywa do rezygnacji. Za obszerne kłamstwo O jego biografii i biografii.

Komisja etyki poinformowała w komunikacie prasowym, że głosowała za utworzeniem podkomisji śledczej z uprawnieniami do zbadania wielu kwestii, w tym tego, czy Santos był zaangażowany w nielegalne działania związane z jego kampanią kongresową w 2022 roku.

Zgodnie z komunikatem, komisja śledcza będzie miała uprawnienia do ustalenia, czy Santos „mógł angażować się w nielegalną działalność w związku z jego kampanią kongresową w 2022 roku; nie ujawnił właściwie wymaganych informacji w raportach złożonych w Kongresie, naruszył federalne przepisy dotyczące konfliktu interesów. ” w związku z jego rolą w organizacji świadczącej usługi powiernicze; i/lub dokonał napaści seksualnej na osobę szukającą pracy w jego biurze kongresowym”.

Santos odpowiedział na zawiadomienie o dochodzeniu w tweecie.

„Komisja Izby Reprezentantów ds. Etyki wszczęła dochodzenie, a kongresman Jorge Santos w pełni współpracuje” – napisano na koncie jego biura na Twitterze. „W tej chwili nie będzie żadnych dalszych komentarzy”.

Santos powiedział CNN na początku lutego „Nie martwił się” dochodzeniem w sprawie etyki w Izbie Reprezentantów ani wyborami z Nowego Jorku wzywającymi do jego rezygnacji.

„Czy chcesz przez to powiedzieć, że wolność słowa moich wyborców koliduje z moją pracą?” – powiedział Santos. „Myślisz, że ludzie ingerują w moją pracę tutaj?”

Ta historia jest łamana i zostanie zaktualizowana.

READ  Mężczyzna został ranny po tym, jak pijany żubr kopnął go w nogę w Yellowstone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *