76ers vs. Mavericks — podsumowanie meczu NBA — 2 marca 2023 r

Dallas – Luka Doncic zdobył 42 punkty, Kyrie Irving dodał 40, a para debiutantów All-Stars poprowadziła Dallas Mavericks do zwycięstwa 133-126 nad Philadelphia 76ers w czwartkowy wieczór.

Gdy Joel Embiid zdobył 35 punktów dla 76ers, którzy po wygranej grali noc bez centrum All-Star w Miami, Danzig zdobył dwóch najlepszych strzelców NBA.

Irving i Doncic zostali pierwszymi kolegami z drużyny Dallas, którzy strzelili co najmniej 40 punktów w meczu.

Każdy z nich zdobył 45 punktów w 20-punktowej pierwszej połowie, a następnie zdobył 10 punktów w pierwszych 102 sekundach trzeciej kwarty, aby rozpocząć bieg 20-4 i prowadzić 91-71 Dallas.

76ers zdobyli pierwsze 15 punktów czwartej kwarty i byli o cztery punkty, a Embiid i James Harden patrzyli z ławki, wprowadzając Donczyka z powrotem do gry wcześniej niż planowano.

Powrót Doncica, który miał 12 asyst, skłonił Irvinga do zagrania za trzy punkty i głębokiego rzutu za 3, po czym Doncic trafił kolejną długą piłkę, prowadząc 119-108. Połączyli się, aby przejść 13 z 21 z głębi.

Pierwsza para startujących w All-Star franczyzy, która wygrała tylko jedną z sześciu gier po raz drugi, odkąd Irving pojawił się w przebojowym handlu z Brooklynem, zaangażowała także innych.

Pięć innych Mavericks trafiło za 3 punkty, a Dallas zakończył z rekordowym w sezonie wynikiem 25 trójek w 48 próbach (52%).

Harden oddał swoje pierwsze 11 strzałów – w tym pięć trójek i sześć rzutów wolnych – i zakończył pierwszą połowę z 19 punktami i 10 asystami.

Dziesięciokrotny obrońca All-Star był ograniczony do ośmiu punktów i trzech asyst po przerwie i miał dwie ze swoich sześciu strat w czwartej kwarcie – po przechwytach Doncica i Irvinga – gdy Dallas odbudowało prowadzenie.

Porady

76ers: Tyrese Maxey zdobył 29 punktów. … Jalen McDaniels zanotował trzy faule w 14 sekund i cztery w mniej niż minutę w trzeciej kwarcie. Dwie sekundy po tym, jak on i trener Doc Rivers skarżyli się na sprawdzenie, kiedy wybił piłkę z rąk Doncica, McDaniels przebiegł przez ekran Maxi Klebera na swoim czwartym i piątym.

READ  Pasażerowie Delta weszli na pokład lotów, korzystając ze zdjęcia z innego biletu

Mavericks: Reggie Bullock (15 punktów) i Christian (10) zdobyli punkty dwucyfrowe. … Maxie Kleber i Tim Hardaway Jr. zdobyli 2 z 4 z 3, przy czym Kleber zdobył dziewięć, a Hardaway osiem.

Następny

76ers: Trzeci mecz z pięciomeczowej wycieczki samochodowej i trzeci mecz w ciągu czterech nocy, w sobotę w Milwaukee.

Mavericks: Phoenix odwiedził w niedzielę pierwsze spotkanie między Kevinem Durantem i Irvingiem, obaj wymienieni przez Brooklyn.