Kongresmenka Sheila Jackson Lee ogłosiła, że ​​zdiagnozowano u niej raka trzustki

W niedzielnym wieczorem oświadczeniu ogłosiła, że ​​u kongresmenki Sheili Jackson Lee, Demokratki reprezentującej 18. Okręg Kongresowy Teksasu, zdiagnozowano raka trzustki.

„Moi lekarze potwierdzili, że zdiagnozowano u mnie raka trzustki” – powiedział Jackson Lee. „Obecnie poddaję się leczeniu mającemu na celu walkę z tą chorobą, która co roku dotyka dziesiątki tysięcy Amerykanów”.

74-latek powiedział, że leczenie „utrzyma go z dala od Kongresu przez jakiś czas”, ale będzie współpracował z przywódcami Kongresu, aby „służyć narodowi i głosować nad ustawodawstwem ważnym dla naszego dobrobytu i bezpieczeństwa”. narodu amerykańskiego.”

Dzielnica Jacksona Lee obejmuje części Houston, a on był jej przedstawicielem przez prawie 30 lat. W zeszłym roku bezskutecznie kandydował na burmistrza miasta, ale przegrał z ówczesnym senatorem stanu Johnem Whitmirem, demokratą. W tym roku w swojej karierze w Kongresie stanął przed poważnym konkurentem, ale wygrał wyścig z łatwością.

Jackson Lee nie podał szczegółów na temat ciężkości nowotworu ani leczenia, jakie otrzyma. Rak trzustki Według Mayo Clinic często pozostaje ona niezdiagnozowana we wczesnych stadiach i nie daje objawów, dopóki nie jest zaawansowana.

Dziesięć lat temu, w 2012 r. Jackson Lee ujawnił Przeszła leczenie raka piersi, obejmujące operację, chemioterapię i radioterapię, po czym całkowicie wyzdrowiała. Od tego czasu jego praca w Kongresie obejmuje m.in Ochrona milionów Zwiększone finansowanie dolarów na badania nad rakiem piersi.


Lekarz American Cancer Society omawia, dlaczego rak trzustki jest tak trudny w leczeniu

READ  Zdobądź najlepszą technologię na MWC 2024 już teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *