Kung Fu Panda 4, Dune 2 Pokonaj króla Artura

„Kung Fu Panda 4” wytwórni Universal i DreamWorks Animation odniósł sukces w krajowej kasie, przynosząc 30 milionów dolarów dochodu w drugi weekend. Po 10 dniach na dużym ekranie animowany film familijny zarobił 107,7 miliona dolarów w Ameryce Północnej i 176,5 miliona dolarów na całym świecie.

Sprzedaż biletów z łatwością przekroczyła debiut psiego dramatu Marka Wahlberga „Artur the King”, który zadebiutował na trzecim miejscu. Film osiągnął najniższy poziom oczekiwań, przynosząc 7,5 miliona dolarów dochodu z 3003 kin. Lionsgate wydało 19 milionów dolarów na poprawiającą nastrój historię o mężczyźnie, który zaprzyjaźnia się z rannym bezdomnym psem, więc skromna cena złagodzi jego niedociągnięcia kasowe. Choć krytycy nie polubili „Króla Artura” (64% w serwisie Rotten Tomatoes), widzowie byli bardzo pozytywnie nastawieni i wystawili filmowi ocenę „A” w serwisie CinemaScore.

„To nie jest film familijny ani komedia, ale nie jest to trudna przygoda dla kinomanów szukających ostrzejszej rozrywki” – powiedział David A. z firmy konsultingowej Franchise Entertainment Research. Krzyś mówi. „Wszystkie komplikują sprzedaż”.

Kolejna nowość, satyryczna komedia Focus Features „The American Society of Magical Negroes”, wspięła się na 9. miejsce. Film zarobił zaledwie 1,25 miliona dolarów w 1146 lokalizacjach, co stanowi mniejszą liczbę ekranów niż średnia szeroko rozpowszechniona premiera. Recenzje i poczta pantoflowa „Amerykańskie Towarzystwo Magicznych Murzynów” nie pomagają, na Rotten Tomatoes jest 30%. Wyreżyserowany przez debiutującego reżysera Kobi Libby film, w którym występują Justice Smith i David Alan Grier, opowiada o młodym mężczyźnie zwerbowanym do organizacji, która ma ułatwiać życie białym ludziom.

Drugie miejsce zajął film „Toon: Part Two”, który w trzeci weekend zarobił 29 milionów dolarów z 3847 lokalizacji. Sprzedaż biletów spadła zaledwie o 37% w porównaniu z poprzednim weekendem. Jak dotąd kontynuacja science-fiction zarobiła 205 milionów dolarów w Ameryce Północnej i 400 milionów dolarów na całym świecie. W nadchodzącym tygodniu „Dune 2” prześcignie swojego poprzednika, który zarobił 433 miliony dolarów w światowych kasach, lądując w HBO Max w USA i Kanadzie.

READ  BBC Premier League wypuszcza Gary'ego Linekera w załamaniu z powodu zawieszenia – Deadline

Czwarte miejsce zajął thriller Blumhouse studia Lionsgate „Imaginary” z wynikiem 5,5 miliona dolarów z 3118 lokalizacji. Dwa tygodnie po premierze film – horror o dziewczynce dręczonej przez swojego starego pluszowego misia o imieniu Chauncey – zarobił 19 milionów dolarów. Na szczęście dla studia „Imagination” kosztowało około 11 milionów dolarów, więc jest w przyzwoitym stanie jak na swój występ kinowy.

Pierwszą piątkę zamknął oparty na wierze dramat biograficzny „Cabrini” Angel Studios. Film zarobił 2,9 miliona dolarów z 2850 kin, co oznacza, że ​​jego krajowy wynik wyniósł 13 milionów dolarów.

Według ComScore ogółem sprzedaż krajowa wyniesie 9,6% po 2023 r. W następnej kolejności czeka nas kontynuacja komedii fantasy firmy Sony „Ghostbusters: Frozen Empire” (22 marca) oraz połączenie potworów Warner Bros. i Legendary „Godzilla x Kong: The New Empire” (29 marca) mają nadzieję zakończyć ten miesiąc dobrym wynikiem.

„Ghostbusters: Kraina Lodu” i „Godzilla x Kong: The New Empire” powinny łącznie zapewnić wzrost sprzedaży biletów w całym roku” – powiedział Paul Tergarabedian, starszy analityk ComScore. „Mam nadzieję, że kwiecień przyniesie nieoczekiwane hity, które pomogą kinom nabrać rozpędu przed zapowiadającym się solidnym letnim sezonem filmowym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *