SpaceX otrzymało zgodę na trzeci lot testowy statku Starship

Teraz istnieje Federalna Administracja Lotnicza Licencja udzielona SpaceX (pdf), trzeci lot testowy superciężkiego pojazdu Starship może odbyć się już w czwartek rano. SpaceX twierdzi, że 110-minutowe okno startowe otworzy się jutro, 14 marca o 7:00 CT / 8:00 ET / 5:00 PT.

Jeżeli planujecie zobaczyć, co się dzieje, polecamy wstać przed startem, nawet jeśli zostanie on odwołany lub jak widać w poprzednich próbach, na samym początku okna startowego.

A Opublikuj na X (które podobnie jak SpaceX jest własnością Elona Muska), „SpaceX jest zdeterminowane, aby spełnić wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony środowiska, polityki i odpowiedzialności fiskalnej” – stwierdziła FAA. Chociaż pierwsze dwa pociski Starship wystrzeliły i trafiły w niektóre cele misji, oba ostatecznie eksplodowały.

Pierwsza nie tylko spowodowała znaczne uszkodzenia platformy startowej, ale także „zapoczątkowała pożar o powierzchni 3,5 akra, w wyniku którego kawałki betonu zostały wyrzucone na wysokość 2680 stóp z pola gruzu o powierzchni 385 akrów”. FAA opublikowała listę 63 działań naprawczych dla SpaceX w celu rozwiązania problemów, takich jak wyciek paliwa, przed drugą próbą zeszłej wiosny.

W przypadku trzeciego uruchomienia – twierdzi SpaceX Jego celem jest wodowanie na Oceanie Indyjskim, a nie cel w pobliżu Hawajów, jak w poprzednich próbach, próba spalenia silnika w przestrzeni kosmicznej „przy maksymalizacji bezpieczeństwa publicznego”.

Trzeci test w locie ma na celu wykorzystanie tego, czego nauczyliśmy się z poprzednich lotów, i osiągnięcie szeregu ambitnych celów, w tym udane spalenie dwóch stopni podczas startu, otwarcie i zamknięcie drzwi ładunkowych statku kosmicznego oraz demonstracja przeniesienia napędu na górnym scena plażowa sceny. , pierwsze ponowne zapalenie silnika Raptora w przestrzeni kosmicznej i kontrolowane ponowne wystrzelenie statku kosmicznego. Będzie latał nową trajektorią, zmierzając do zanurzenia statku kosmicznego w Oceanie Indyjskim. Nowy tor lotu umożliwia testowanie nowych technik, takich jak przepalanie silników w przestrzeni kosmicznej, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa publicznego.

READ  Akcje, wiadomości, zarobki i dane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *