Marcowe szaleństwo: Nie. 13 Yale znowu szok nie. 4 Auburn 78-76

NIE. 13 Yale wróciło po 10-punktowej defensywie w drugiej połowie i pokonało 1. Przegrywając 4 z Auburn 78:76, Auburn miał niezliczone szanse na remis lub objęcie prowadzenia w ostatnich 30 sekundach.

Tygrysy objęły prowadzenie 61-51 na 9:53 przed końcem, po czym Yale powoli odrabiało straty po suszy w Auburn. Tygrysy nie zdobyli gola przez ponad trzy minuty, a Yale zmniejszyło prowadzenie do czterech na 4:41 przed końcem.

Yale objęło prowadzenie 73-72 na 2:11 przed końcem po trafieniu za trzy punkty Johna Poulakitasa. Zespoły wymieniały się niecelnymi strzałami, po czym Paulikitas sfaulował Denvera Jonesa z drużyny Auburn na 46 sekund przed końcem.

Od tego momentu Bulldogs utrzymali formę. Jakoś.

Jones, który strzelił z 88% rzutów wolnych, nie trafił pierwszego z 1 na 1, po czym Danny Wolf wykonał dwa kolejne rzuty wolne i powiększył prowadzenie do trzech. Auburn miała szansę na remis na niecałe 30 sekund przed końcem, ale trójka Treya Donaldsona minęła obręcz.

Po tym, jak Yasin Karrum wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych, Katie Johnson z drużyny Auburn została sfaulowana na 9,4 sekundy przed końcem.

Johnson nie trafił w rzut wolny, ale Auburn przejął piłkę strzałą z posiadania piłki po remisie po odbiciu.

Trey Donaldson został sfaulowany pod koszem po podaniu od strony boiska i trafił na linię rzutów wolnych. Nie trafił w oba rzuty wolne, a Auburn zebrał się. Johnny Broom nie trafił w ustawienie, gdy mocno uderzył w ziemię, a strzał Jaylina Williamsa został zablokowany przed minął.

Strażnik Yale Yasin Karram świętuje z fanami po tym, jak Yale zdenerwowało Auburn w meczu pierwszej rundy turnieju NCAA w piątek, 22 marca 2024 r., w Spokane w stanie Waszyngton.  (AP Photo/Ted S. Warren)

Strażnik Yale Yasin Karram świętuje z fanami po tym, jak Yale pokonało Auburn w piątkowym meczu pierwszej rundy turnieju NCAA. (AP Photo/Ted S. Warren)

Broom upadł na ziemię, doznał kontuzji prawego kolana i siedział na boisku, podczas gdy Yale świętowało zwycięstwo.

READ  Wewnętrzny rdzeń Ziemi: najnowszy zwrot w zmieniającej się, wirującej tajemnicy

Paulakidas zdobył 28 punktów, co było najwyższym wynikiem w meczu. Trafił 10 z 15 z gry i 6 z 9 rzutów za trzy punkty. Broom zdobył 24 punkty, trafiając 7 z 10 z gry i 9 z 11 z linii.

Było to pierwsze zwycięstwo Yale w turnieju NCAA od czasu, gdy Bulldogs pokonali Baylora z numerem 5 w 2016 roku, zajmując 12. miejsce. Od tego czasu Bulldogs dwukrotnie wystąpili w March Madness, a w obu meczach pierwszej rundy zajęli 3. 14 nasion.

Strata Auburn była dla SEC kolejnym fatalnym początkiem turnieju NCAA. Tygrysy stały się piątą drużyną SEC, która przegrała w pierwszej rundzie, gdy Floryda przegrała z Kolorado w ciągu kilku minut. W czwartek przegrały stan Mississippi, Kentucky i Karolina Południowa. Tennessee była jedyną szkołą SEC, która odnotowała zwycięstwo pierwszego dnia turnieju.

Tygrysy weszły do ​​turnieju NCAA jako mistrzowie turnieju SEC i zajęli 7. miejsce w rankingu BetMGM, zdobywając tytuł mistrza kraju. Przed meczem nr. Możesz solidnie udowodnić, że Auburn była słabsza w serii 4. Ale Auburn nie grało tak, jak ulubiony Friday.

Auburn miał kilka okazji, aby wyrzucić Yale z boiska w drugiej połowie, ale nie był w stanie tego zrobić. Tygrysom zabrakło także Chada Bakera-Masary. Został wyrzucony za 2 faule na Augustu Mahoneyu z Yale w pierwszych pięciu minutach meczu. Baker-Masara wszedł do gry jako trzeci najlepszy strzelec Auburn.