Max Verstappen wygrywa Grand Prix Miami w Red Bull Runaway

Jak zwykle podczas niedzielnego Grand Prix Miami, jedynym pytaniem nie było, czy Red Bull wygra wyścig. To było Który Kierowca Red Bulla wygra wyścig.

Sergio Perez wystartował z pole position i przez chwilę prowadził. A potem Maxa Verstappena. A potem wracam do Pereza. I wreszcie Verstappen. Stali obserwatorzy Formuły 1 powiedzą ci, że to obecnie norma.

Zwycięzca tego tygodnia? Verstappen wyprzedził Pereza po późnym pit stopie i odjechał sprintem, aby odnieść swoje trzecie zwycięstwo w sezonie. (Perez ma pozostałe dwa; Red Bull jest nadal niepokonany w pięciu wyścigach w tym roku).

Fernando Alonso z Aston Martina zajął trzecie miejsce, ponownie, po raz czwarty w pięciu startach. Formuła 1 jest najlepsza w swojej klasie pod wieloma względami; Wydaje się, że nie ma wśród nich teraz niesamowitych ludzi.

Zwycięstwo Verstappena, po rzadkiej wpadce w kwalifikacjach, która pozostawiła go daleko w tyle na początkowych etapach, będzie kontynuowane po niedzieli, ponieważ pozwoliło mu zwiększyć przewagę nad Perezem w wyścigu punktowym sezonu. Ta przewaga, która skurczyła się do 6 punktów, jest teraz komfortową 14.

Ale zwycięstwo przywróciło Verstappenowi pozycję najlepszego kierowcy w najlepszym zespole Formuły 1 i faworyta zakładów do wygrania następnym razem, a potem raz i jeszcze raz.

„Sam sobie to utrudniłem” – powiedział Verstappen przed wyścigiem, odnosząc się do rzadkiego błędu w kwalifikacjach, który doprowadził do jego dziewiątego startu w 20-osobowej siatce. – Ale będziemy mieli dobry dzień.

On miał rację. Ale ten rok był dobry dla Red Bulla.

20 do 40 rund. Perez zaczął szybko i prowadził przez około 20 okrążeń, zanim znalazł się na tych samych twardych oponach co Verstappen, wspinając się przez pole za nim na drugie miejsce. Gdy tylko Perez podał mu prowadzenie, Verstappen szybko się wycofał: w pewnym momencie otworzył przewagę prawie 20 sekund nad resztą pola.

READ  Po nieudanej rebelii Wagnera najwyżsi generałowie Rosji zniknęli z widoku publicznego

Oczywiście Verstappen nadal musiał zjechać do boksów. Ale do tego czasu jego przewaga wzrosła tak duża, że ​​na 46. z 57 okrążeń, kiedy wyjechał z alei serwisowej, zrobił to ze świeżymi oponami i wyraźną passą na Perezie, zaledwie kilka metrów przed Miami Dolphins na torze . „Hardrockowy stadion. Verstappen przebiegł mniej niż dwa okrążenia wokół kolegi z drużyny i to wszystko.

„Dobra robota, Max” – powiedział szef zespołu Red Bull, Christian Horner, Verstappenowi przez radio, gdy przekraczał linię mety. „To świetny środek”.

1. Red Bulla. Jak zawsze, Verstappen idzie do łóżka trochę szczęśliwszy niż Perez.

2. Fernando Alonso. Czy widziałeś kiedyś ludzi, którzy są tak szczęśliwi, że za każdym razem zajmują trzecie miejsce?

3. Mercedesa. George Russell zajął czwarte miejsce, a Lewis Hamilton, który startował z 13. miejsca, zajął szóste miejsce. Mercedes nadal wprowadza ulepszenia, zarówno Russell, jak i Hamilton mruczeli czasami w radiu w niedzielę. Ale biorąc pod uwagę to, gdzie zespół był – z szefem zespołu Toto Wolffem besztającym dziennikarzy w tym tygodniu, że samochód jego własnego zespołu był „złą robotą” – niedziela była dobrym dniem.

Wyniki Red Bulla w tym sezonie:

Bahrajn: Verstappen B1, Perez B2

Arabia Saudyjska: Perez B1, Verstappen B2

Australia: Verstappen B1, Perez B5

Azerbejdżan: Perez B1, Verstappen B2

Miami: Verstappen B1, Perez B2

W tym momencie jedyny wyścig Red Bulla toczy się przeciwko sobie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *