Megan Rapinoe ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata w sezonie NWSL

Megan Rapinoe, legendarna gwiazda piłki nożnej, która wykroczyła poza granice swojej gry i stała się jedną z najbardziej wyrazistych, utalentowanych i dynamicznych zawodniczek swojego pokolenia, nie chce czekać do końca, by powiedzieć, że ten sezon się skończył.

Nie zagra w Mistrzostwach Świata Kobiet, które rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu w Australii i Nowej Zelandii, mówiąc po meczu, że zakończy karierę po swoim ostatnim dużym turnieju dla Stanów Zjednoczonych i ostatnim sezonie zawodowym. Zespół. W prawdziwym stylu Robineau nie ma mowy, żeby przemilczała coś tak dla niej ważnego.

Tak więc nieoczekiwanie, na konferencji prasowej w sobotę przed meczem USA z Walią w San Jose w Kalifornii, 38-letni Robinho powiedział, że czas się pożegnać.

„Chcę wszystkim podziękować” – powiedziała do sali pełnej reporterów, gdy drużyna USA przygotowywała się do podróży do Nowej Zelandii na Mistrzostwa Świata Kobiet. „Nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, dokąd zaprowadzi mnie ta piękna gra”. Nazwał piłkę nożną „najwspanialszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem”.

Po 17 latach spędzonych w drużynie narodowej i wypowiadaniu się na rzecz praw LGBTQ, równych wynagrodzeń, ruchu Black Lives Matter i praw wyborców, Rapinoe zagra w swoim czwartym Pucharze Świata Kobiet i ostatnim sezonie w krajowych rozgrywkach. Women’s Football League i kończy karierę na szczycie swojej gry.

Jest trzykrotnym olimpijczykiem i zdobył złoto ze swoją drużyną na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Rozegrał 199 meczów dla reprezentacji narodowej i strzelił 63 gole dla Stanów Zjednoczonych, często grając wielkie akcje jako kreatywny i zaciekły napastnik, gdy jego drużyna najbardziej tego potrzebowała.

Nic nie było lepszym przykładem jego umiejętności radzenia sobie pod presją niż dwukrotny gol w ćwierćfinale z Francją na Mistrzostwach Świata 2019. Były prezydent Donald J. Jej cele pojawiły się kilka dni po tym, jak Trump skrytykował ją na Twitterze za jej stanowisko, że Trump nie kandydowałby do Białego Domu, gdyby jej drużyna wygrała wyścig.

READ  Rynki azjatyckie są mieszane, ponieważ inwestorzy analizują dane gospodarcze z regionu

Trump powiedział: „Meghan musi najpierw wygrać, zanim będzie mogła mówić! Zrobić robotę!”

Jednak Rapinoe był niewzruszony. W piątej minucie tego meczu z Francją strzelił z rzutu wolnego i pobiegł na róg boiska z wyciągniętymi rękami i pochłonięty aplauzem kibiców. Strzelił ponownie w drugiej połowie i poprowadził drużynę do półfinału, wygrywając 2: 1. Amerykanie zdobyli ten tytuł mistrza świata, drugi z rzędu.

Rapinoe był niesamowity na boisku w 2019 roku. Zdobyła Złotą Piłkę jako Piłkarka Roku FIFA Kobiet. Jej sześć bramek na tym mundialu pomogło jej zdobyć Złotego Buta i Złotą Piłkę.

„Jest świetną zawodniczką, zrobiła tak wiele dla tego programu, tak wiele dla piłki nożnej w ogóle” – powiedział Alex Morgan, długoletni kolega z drużyny Robineau. „Jestem naprawdę podekscytowany, że ona uderzy w ziemię”.

Robinho, który w swojej karierze nękany był licznymi kontuzjami, doznał kontuzji kostki i opuścił dwa towarzyskie mecze reprezentacji narodowej przeciwko Irlandii w kwietniu z powodu kontuzji łydki. Ale nawet mniej niż 100 procent, jego przywództwo będzie kluczowe dla drużyny USA, która ma 14 zawodników Pucharu Świata.

„Chodzi o nią” – powiedziała obrończyni Crystal Dunn, która powiedziała, że ​​Robineau była dla niej inspiracją przez całą karierę.

„Myślę, że jest kimś, kogo zawsze chcesz mieć w swoim kącie” – powiedział.

Teraz zespół wie, że Rapinoe pojawi się na meczu finałowym i wszyscy gracze chcą, żeby to się liczyło.

„Cóż”, powiedział Morgan, „teraz musimy pokonać całe to cholerstwo”.

Klara Fahy Zgłoszono z San Jose w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *