Musk mówi, że nie może dostać sprawiedliwego procesu w Kalifornii, chce Teksasu

Waszyngton — WASHINGTON (AP) – Elon Musk wezwał sędziego federalnego do przeniesienia procesu pozwu akcjonariuszy z San Francisco, ponieważ twierdzi, że negatywne relacje w lokalnych mediach skierowały przeciwko niemu potencjalnych przysięgłych.

Zamiast tego, w pozwie złożonym w późny piątek – mniej niż dwa tygodnie przed procesem 17 stycznia – prawnicy Muska argumentują, że sprawa powinna zostać przeniesiona do sądu federalnego w zachodnim dystrykcie Teksasu. Ta dzielnica obejmuje stolicę stanu Austin, gdzie Musk przeniesie swoją firmę produkującą samochody elektryczne Tesla pod koniec 2021 roku.

Pozew akcjonariuszy wywodzi się z tweetów, które Musk napisał w sierpniu 2018 r., kiedy powiedział, że ma wystarczające środki finansowe, aby podnieść Teslę do 420 USD za akcję – ogłoszenie, które spowodowało szaloną niestabilność ceny akcji Tesli.

W wygranej dla akcjonariuszy zeszłej wiosny sędzia Edward Chen orzekł, że tweety Muska były fałszywe i lekkomyślne.

Jeśli przeniesienie procesu nie jest możliwe, prawnicy Muska chcą, aby został przełożony do czasu negatywnego rozgłosu wokół zakupu miliardera. Świergot nie żyje

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy lokalne media w tej dzielnicy były nasycone stronniczymi i negatywnymi historiami o panu Musku” – napisał adwokat Alex Spiro w pozwie sądowym. Te wiadomości sprawiły, że Twitter osobiście obwinił Muska za ostatnie zwolnienia, napisał Spiro, i zarzucił, że zwolnienia mogły naruszyć prawo.

Pełnomocnicy akcjonariuszy podkreślili, że wniosek został złożony w ostatniej chwili, mówiąc: „Obawy Muska są bezpodstawne, a jego wniosek bezpodstawny”.

„Północny Dystrykt Kalifornii jest właściwym miejscem dla tej sprawy i od ponad czterech lat toczy się energiczne postępowanie sądowe” – napisał w e-mailu adwokat Nicholas Porritt.

Według zgłoszenia złożonego przez prawników Muska, Twitter zwolnił około 1000 mieszkańców w rejonie San Francisco, odkąd kupił firmę pod koniec października.

READ  Przerysowanie mapy Kongresu przez Alabamę jest sprzeczne z Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych

„Znaczna część jury … prawdopodobnie będzie miała osobiste i materialne uprzedzenia wobec pana Muska w wyniku niedawnego zwolnienia poszczególnych potencjalnych jurorów – lub ich przyjaciół i krewnych – jako indywidualnych potencjalnych jurorów w jednej z jego firm Wpływ” – czytamy w zgłoszeniu.

Musk został skrytykowany przez burmistrza San Francisco i innych lokalnych urzędników za redukcję etatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *