Policja twierdzi, że 6-letni nauczyciel został postrzelony w Newport News w WirginiiCNN

6-letni chłopiec, który w piątek po południu zastrzelił nauczyciela w Richneck Elementary School w Newport News w Wirginii, jest w areszcie policyjnym, powiedział szef policji Steve Drew na konferencji prasowej..

„Thani jest 6-letnią uczennicą. Jest teraz w areszcie policyjnym” – powiedział Drew. „Kontaktowaliśmy się z prokuratorem naszej Wspólnoty Narodów i kilkoma innymi agencjami, aby pomóc nam uzyskać najlepsze usługi dla tego młodego człowieka”.

Drew powiedział, że 30-letnia nauczycielka została zastrzelona w klasie, dodając, że „to nie była przypadkowa strzelanina”.

Wybuchła kłótnia między nauczycielem a uczniem, który miał broń, Wystrzelono rundę.

Drew, który wcześniej powiedział, że stan nauczyciela jest krytyczny, powiedział w piątek wieczorem, że jego obrażenia zostały uznane za niezagrażające życiu, ale nastąpiła „pewna poprawa w ostatniej aktualizacji, którą otrzymaliśmy”.

Dyrektor powiedział, że nie było innych uczniów.

Śledztwo trwa – powiedział.

„Skończymy dochodzenie i są pytania, które chcemy zadać. Chcę wiedzieć, skąd pochodzi ta broń i jaka była sytuacja” – dodał Drew.

Szkoła podstawowa Richneck będzie zamknięta w poniedziałek, powiedział dyrektor szkół publicznych Newport News, dr George Parker.

„Jestem w szoku, jestem zdruzgotany” – powiedział Parker na piątkowej konferencji prasowej. „Musimy edukować nasze dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo”.

„Potrzebujemy wsparcia społeczności, ciągłego wsparcia, aby upewnić się, że młodzi ludzie nie dostają broni, a dziś brzmię jak zdarta płyta, ponieważ powiem to jeszcze raz: musimy trzymać broń z dala od rąk naszej młodzieży” – powiedział dyr.

Władze badają również, co wydarzyło się przed strzelaniną, dodał Parker.

READ  Japońskie lądowanie na Księżycu niepewne po utracie sygnału statku kosmicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *