„Niszczycielskie” tornado zabiło 14 osób, gdy burza uderzyła w Mississippi, twierdzą urzędnicy

„Niszczycielskie” tornado i silne burze przetoczyły się przez Mississippi w późny piątek, zabijając co najmniej 14 osób i powodując ponad 100 mil zniszczeń, poinformowali lokalni i federalni urzędnicy.

Agencja Zarządzania Kryzysowego stanu Mississippi poinformowała w piątek wieczorem, że w hrabstwach Sharkey i Humphreys trwają operacje poszukiwawczo-ratownicze. Agencja wydała serię ostrzeżeń przed cyklonem dla dystryktów w całym stanie.

„Wielu ludzi w MS Delta potrzebuje dziś wieczorem waszych modlitw i Bożej ochrony” – powiedział gubernator Tate Reeves. Świergot. „Aktywowaliśmy pomoc medyczną – dostarczając więcej karetek pogotowia i innych środków ratunkowych dla ofiar. Aktywne są poszukiwania i ratownictwo”.

Siedem osób zmarło w hrabstwie Sharkey, koroner Angela Easton powiedziała ABC News, dodając, że nie może jeszcze potwierdzić ich wieku. Koroner hrabstwa Carroll, Mark Stiles, powiedział, że zginęły trzy osoby. Koroner Alan Gurley powiedział, że dwie inne osoby zmarły w hrabstwie Monroe. Jedna osoba zginęła w Silver City w hrabstwie Humphreys w stanie Mississippi Highway Patrol Trooper Jose Watson.

Tornado zostało zgłoszone w rejonie Silver City i Rolling Fork około godziny 20:50 czasu lokalnego, jak podała National Weather Service, gdy burze przetoczyły się przez stan pod koniec piątku.

Rolling Fork był „całkiem zdewastowany”, powiedział prezes United Cajun Fleet Todd Terrell w wywiadzie telefonicznym dla ABC News.

Stamtąd tornado przetoczyło się po północno-zachodniej stronie Tchula i wzdłuż autostrady 49.

„21:31 – potwierdzone tornado przecina I-55 i wkrótce potem przenosi się do Winony w hrabstwie Montgomery” – powiedzieli w ostrzeżeniu przedstawiciele NWS w Jackson w stanie Mississippi. Świergot Około pół godziny później. „Ukryj się teraz!”

Ostrzeżenie przed tornadem zostało później wydane dla miasta Winona, około 100 mil na północny wschód od Rolling Fork, ponieważ „niszczycielskie tornado przemieszcza się przez miasto na północny wschód” – powiedział urzędnik NWS.

READ  Izrael ogłosił „taktyczny zastój” w południowej Strefie Gazy, aby umożliwić dodatkową pomoc

Watson namawiał ludzi, aby trzymali się z dala od Silver City, chyba że mają rodzinę. Powiedział, że miejsce zdarzenia było „chaotyczne”, a ruch uliczny w okolicy utrudniał zespołom poszukiwawczo-ratowniczym wykonywanie ich pracy.

„Proszę pamiętać, Silver City zostało bardzo mocno dotknięte przez tornado” – powiedział Watson. Wideo Został opublikowany na Facebooku, zanim opisał zniszczenia w niektórych obszarach jako „niezwykle niszczycielskie”.

Terrell z United Cajun Marines powiedział, że oparł swój opis burzy na informacjach od 17 wolontariuszy organizacji w Rolling Fork.

„Powiedziałbym, że to było w Joplin lub gorzej” – powiedział, odnosząc się do tornada z 2011 roku, w którym zginęło 161 osób.

Powiedział, że głównym priorytetem jego zespołu była pomoc w akcjach ratunkowych, zauważając, że „wciąż jest wiele osób uwięzionych w swoich domach”. Zaznaczył również, że czysta woda i żywność stanowią poważny problem.

„Wygląda na to, że dorośli atakują w nocy, a on nie ma ostrzeżenia” – powiedział. „Wiemy, że w tych obszarach będzie źle, ale nikt nie może przygotować się na tę totalną katastrofę”.

Ahmed Hemingway z ABC News przyczynił się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *