Nordstrom Canada zamyka wszystkie sklepy do czerwca

Komentarz

Gigant handlu detalicznego Nordstrom wycofuje się z kanadyjskiego rynku, zamykając 13 swoich sklepów w kraju z powodu stagnacji sprzedaży. Firma powiedziała. Ruch zostanie z grubsza skrócony 2500 miejsc pracy.

Decyzja Nordstrom staje się drugim dużym sprzedawcą detalicznym w USA, który zamknął w tym roku działalność w Kanadzie. Firma Bed Bath & Beyond, która jest bliska ogłoszenia upadłości w Stanach Zjednoczonych, w lutym ogłosiła bankructwo, aby zamknąć swoje sklepy w Kanadzie. Według dokumentów sądowych.

Wniosek sądowy Nordstrom Kanada prezentuje zły wizerunek. Firma traciła pieniądze każdego roku swojej działalności w Kanadzie, powiedziała firmie przed sądem, a kanadyjska spółka zależna generowała tylko 3 procent sprzedaży netto grupy. Od momentu powstania kanadyjska firma otrzymała dofinansowanie w wysokości 775 milionów dolarów. Wysokie koszty operacyjne i następstwa pandemii koronawirusa doprowadziły do ​​decyzji o zamknięciu firmy – poinformowała spółka.

„W rok 2014 weszliśmy z planem zbudowania i utrzymania długoterminowej działalności w Kanadzie” — powiedział Eric Nordstrom, dyrektor generalny rodzinnej firmy. Raport. „Pomimo naszych najlepszych starań, nie widzimy realistycznej ścieżki do rentowności dla kanadyjskiego biznesu”.

Firma prowadziła sześć sklepów Nordstrom i siedem dyskontów w Kanadzie o nazwie Nordstrom Rack. Lokalna witryna e-commerce w Kanadzie zakończyła działalność w czwartek, a sklepy mają zostać zamknięte do końca czerwca, podała firma.

Posunięcie to uderzy w perspektywy firmy na 2023 rok: przewiduje się, że sprzedaż netto firmy będzie w tym roku niższa o 400 milionów dolarów, jak odnotowano w kwartalnym raporcie finansowym Nordstrom. Firma poinformowała, że ​​spodziewa się 2-procentowego spadku przychodów.

Analiza: Ratunkiem dla Nordstrom jest segment luksusowy

Firma z siedzibą w Seattle prowadzi ponad 300 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych i osiągnęła 119 milionów dolarów przychodów w ostatnim kwartale. Odzież męska, obuwie i odzież damska odnotowały w ubiegłym roku silny wzrost w stosunku do 2021 r.

READ  Wyścig krzeseł RNC zakończył się w piątek gorącymi wyborami

„Nie ma żadnych zmian w operacjach ani sklepach Nordstrom US, a Nordstrom US będzie nadal działać na zasadzie business-as-usual” – podała firma w oświadczeniu.

Fitch Ratings miał Obniżenie ratingu Nordstroma wcześniej w tym roku, powołując się na wyzwania operacyjne i kilka zmian w swojej działalności poza cenami. Ale inwestor-miliarder odnotował wzrost akcji w lutym Ryana Cohena Kupił udziały w Nordstrom.

Klęska Nordstrom w Kanadzie nie jest wyjątkiem. Wielu amerykańskim firmom nie udało się osiągnąć zysku w Kanadzie. celProwadziła ponad 100 sklepów w Kanadzie przed opuszczeniem kraju w 2015 roku. Kolejny supermarket, DziękiOstatni punkt sprzedaży w Kanadzie zamknął w 2018 roku po 65 latach działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *