WSCHODNIA PALESTYNA, Ohio: Wściekli mieszkańcy wyrażają swoją frustrację, gdy urzędnik Norfolk South często przerywa napiętą pracę ratusza.

(CNN) Wściekli mieszkańcy wielokrotnie przeszkadzali urzędnikowi spółki kolejowej w spornym ratuszu we wschodniej Palestynie w czwartek. Toksyczny pociąg wykoleił się Prawie miesiąc temu.

„Postąpimy właściwie, oczyścimy teren” – powiedział Darrell Wilson, przedstawiciel Norfolk South. „Będziemy testować, dopóki nie usuniemy całego zanieczyszczenia”.

„Nie, nie jesteś!” Krzyknął głos.

Norfolk Southern, operator wykolejonego pociągu wieczorem 3 lutego, spotkał się z ciągłą krytyką ze strony lokalnych mieszkańców, z których część Zgłoś choroby Uważają, że powstał w wyniku wypadku.

Po wykolejeniu niebezpieczny chemiczny chlorek winylu został uwolniony i spalony, aby zapobiec śmiertelnej eksplozji, a inne przenoszone chemikalia budzące obawy przedostały się do środowiska w Ohio i Pensylwanii – z potencjalnie szkodliwymi skutkami dla zdrowia. Pracownicy zajmują się również sprzątaniem Zgłaszano objawy kliniczneZgodnie z pismem w imieniu związków zawodowych.

W czwartek w ratuszu urzędnicy Agencji Ochrony Środowiska powiedzieli, że przeglądają plany Norfolk Southern dotyczące rekultywacji terenu tej nocy, a Mark Turnow, regionalny koordynator reagowania EPA, powiedział Brendzie Goodman z CNN, że zespoły są gotowe do zatwierdzenia tego.

To utorowało drogę do rozpoczęcia procesu w piątek rano. EPA ma Zamówiłem pociąg towarowy Firma Aby dokładnie oczyścić uszkodzony obszar.

Rozpoczęły się prace związane z rozbiórką torowiska w pobliżu wykolejenia

Wideo z programu Miguel Marquez Show w CNN Akcja ratunkowa rozpoczęła się w piątek około ćwierć mili od miejsca wykolejenia na południowych pasach.

Obejmuje to usunięcie jednej strony toru, wykopanie zanieczyszczonej gleby, pobranie próbek, a następnie wymianę torów. To samo stanie się po drugiej stronie toru.

W piątek zespół naukowców z Carnegie Mellon University i Texas A&M wykrył wyższy niż normalnie poziom niebezpiecznej substancji chemicznej w mobilnym laboratorium używanym do monitorowania zanieczyszczenia powietrza w miejscu wykolejenia.

Podczas gdy prace trwają na linii w kierunku południowym, pociągi będą nadal kursować na linii w kierunku północnym, gdzie nadal znajdują się cysterny, których nie można usunąć, dopóki nie zostaną sprawdzone, powiedział Wilson.

READ  Według doniesień Jaguars QB Trevor Lawrence zgadza się na pięcioletnie przedłużenie o wartości 275 milionów dolarów

„Im szybciej go odbiorą, tym szybciej będą mogli wywieźć go z miasta” – powiedziała Debra Shore, administrator regionu EPA, Debra Shore w ratuszu. „To będzie złożony, duży projekt”.

Urzędnicy mają nadzieję rozpocząć proces po północnej stronie 28 marca, powiedział Wilson, dodając, że cały proces może zostać zakończony do końca kwietnia.

Około 2,1 miliona galonów odpadów płynnych i około 1400 ton odpadów stałych już jest Usunięto z wykolejenia, biuro gubernatora Ohio, Mike’a DeWine’a, ogłosiło w czwartkowym komunikacie prasowym, powołując się na stanową EPA. Są ścieki i odpady stałe zabierane do witryn Ohio i inne miejsca, w tym Michigan, Indiana i Teksas, zgodnie z komunikatem.

„Bardzo nam przykro z powodu tego, co się stało. Czujemy się okropnie z tego powodu” – powiedział Wilson, wywołując buczenie w tłumie.

Darrell Wilson, zastępca wiceprezesa Norfolk Southern ds. stosunków rządowych, przemawia w piątek w ratuszu we wschodniej Palestynie w stanie Ohio.

W zeszłym tygodniu porucznik gubernatora Ohio, John Husted, zasugerował, aby agencja tymczasowo lub na stałe przeniosła mieszkańców, którzy czują się niebezpiecznie.

„Myślę, że koleje powinny rozważyć kupowanie nieruchomości od ludzi, którzy nie czują się bezpiecznie lub chcą się przenieść z powodu wycieku” – powiedział CNN 23 lutego. „To obowiązek kolei, to obowiązek rządu. Urzędnicy na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym muszą być pociągnięci do odpowiedzialności przez obywateli wschodniej Palestyny ​​i postępować właściwie”.

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca na spotkaniu w ratuszu, Wilson powiedział, że nie było mowy o relokacji mieszkańców.

„To będzie ewoluująca rozmowa, która będzie trwała przez jakiś czas” – powiedział, dodając, że firma będzie nadal gromadzić dane, aby informować o swoich wynikach.

W tym tygodniu, dyrektor generalny Norfolk Southern, Alan Shaw Sprzedał akcje firmy o wartości 448 000 USD, a Shaw osobiście założył fundusz stypendialny o wartości 445 000 USD dla seniorów w East Palestine High School.

READ  Raport: Niektórzy trenerzy Broncos mieli problemy z biurem Russella Wilsona w obiekcie drużyny

Norfolk Southern nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie sprzedaży akcji i tego, czy Shaw planuje obniżyć wynagrodzenie lub przekazać darowiznę w następstwie krachu.

Norfolk Southern musi przeprowadzić testy na obecność dioksyn, mówi EPA

Oprócz oczyszczenia terenu, EPA wymaga, aby Norfolk Southern Testuj bezpośrednio na obecność dioksyn — Związki uważane za mające znaczną toksyczność i powodujące choroby. Jak wynika z wydanego w czwartek oświadczenia, śledztwo będzie prowadzone pod nadzorem agencji.

Jeśli dioksyny zostaną znalezione na poziomach, które stanowią niedopuszczalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego lub środowiska, EPA natychmiast oczyści ten obszar. EPA będzie również wymagać od Norfolk Southern przeprowadzenia badania w celu porównania wszelkich poziomów dioksyn wokół Wschodniej Palestyny ​​z poziomami dioksyn w innych obszarach nie dotkniętych wykolejeniem.

Agencja zauważyła, że ​​dioksyny można znaleźć w środowisku w wyniku typowych procesów, takich jak spalanie drewna lub węgla, i rozkładają się one powoli, więc źródło dioksyn znalezionych na danym obszarze może być niepewne.

Inicjatywa jest bezpośrednią odpowiedzią na obawy, które EPA usłyszała od mieszkańców wschodniej Palestyny, zgodnie z oświadczeniem.

„Ta akcja opiera się na dwustronnych wysiłkach EPA z naszymi partnerami lokalnymi, stanowymi i federalnymi, aby zdobyć zaufanie tej społeczności i zapewnić wszystkim mieszkańcom gwarancje, których potrzebują, aby znów czuć się bezpiecznie w domu”, powiedział administrator EPA, Michael Reagan.

Według stanu na 28 lutego EPA zebrała co najmniej 115 próbek z dotkniętego obszaru, w tym próbki powietrza, gleby, wód powierzchniowych i osadów.

Do tej pory monitorowanie przez EPA chemikaliów wskaźnikowych sugerowało niskie prawdopodobieństwo uwolnienia dioksyn z tego incydentu, czytamy w raporcie.

Niezależne testy laboratoryjne wykrywają podwyższony poziom substancji chemicznej w powietrzu

Mobilne laboratorium monitorujące zanieczyszczenie powietrza wykryło akroleinę – substancję chemiczną budzącą obawy – na wyższym niż normalnie poziomie, poinformowali naukowcy z Carnegie Mellon University i Texas A&M na konferencji prasowej w piątek. Naukowcy powiedzieli Stężenia akroleiny były znacznie wyższe Gdzie wykoleił się. Powiedzieli, że nie wiedzą, jaki wpływ chemikalia będą miały na zdrowie mieszkańców.

READ  Dziwne DNA znalezione na pustyni daje lekcje polowania na życie na Marsie

W porównaniu z poziomami w centrum Pittsburgha, poziomy Akrol we wschodniej Palestynie wahały się od pięciokrotnie niższego 20 lutego do trzykrotnie wyższego.

Akroleina jest przezroczystą cieczą w temperaturze pokojowej i jest toksyczna; Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom może powodować stany zapalne i podrażnienia skóry, dróg oddechowych i błon śluzowych. Substancja chemiczna służy do zwalczania roślin, glonów, gryzoni i drobnoustrojów.

Chociaż akroleina nie znajduje się na liście chemikaliów przewożonych przez wykolejone pociągi, według Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem może powstawać podczas spalania paliw, drewna i tworzyw sztucznych.

Mobilne laboratorium, zlokalizowane w furgonetce, zasysa powietrze znad głowy kierowcy podczas powolnej jazdy po drogach publicznych. Zbiera punkty danych co sekundę, powiedział zespół, a jednostka ma czujniki, które mogą mierzyć zanieczyszczenia na miliard; Można zidentyfikować nawet małe, niewykrywalne stężenia zanieczyszczeń.

Dane w nowej analizie zostały zebrane 20 i 21 lutego, poinformowali naukowcy uniwersyteccy.

Laboratorium wykryło wartości benzenu, toluenu, ksylenów i chlorku winylu poniżej minimalnych poziomów ryzyka dla ekspozycji pośrednich określonych przez Agencję ds. Substancji Toksycznych i Rejestru Chorób.

Zespół powiedział, że ich mobilna próbka nie wykazała „hotspotów”, a analiza potwierdza dane zebrane przez federalną Agencję Ochrony Środowiska między 8 a 22 lutego.

Alisha Ebrahimji z CNN, Jen Christensen, Brenda Goodman, Laura Dolan, Rob Frehse, Jennifer Feldman i Celina Tebor przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *