Novak Djokovic zdobywa swój 10. tytuł w grze pojedynczej mężczyzn Australian Open

Ponieważ Djokovic gra w drugim tygodniu tego turnieju, jego gra toczy się o pierwsze miejsce. Drapanie linii przy pierwszym serwisie dałoby mu pierwszy punkt w grach serwisowych. Pierwsze przerwy w serwisie przeciwnika byłyby pierwszym boksem i wygraną w pierwszym secie dla gracza, który rzadko pozwalał komukolwiek na przełamanie w meczu.

Nigdy nie pozwala przeciwnikom złapać oddechu, uderzając ich w szczęki i zmuszając ich do oddania kolejnego strzału, gdy uznają, że zdobyli punkt. To rodzaj tenisa duszącego. Amerykanin Tommy Ball, który został pokonany przez Djokovica w półfinale, powiedział, że większość pierwszego seta była niewyraźna po jego zakończeniu. Paul całe życie grał w tenisa, ale tym razem sekundy między punktami, między uderzeniem piłki a pogonią za następną piłką, nigdy nie minęły tak szybko.

Andriej Rublow, rosyjski gracz z potężnym forhendem i serwisem, przechadzał się po korytarzu chwilę przed wezwaniem na kort. Grał już trzy razy z Djokoviciem i raz go pokonał, ale nigdy nie zmierzył się z nim na Rod Laver Arena, gdzie mierzy się z bardziej niezwyciężoną wersją Djokovica po drugiej stronie sieci niż w przeszłości.

„Grał bardzo dobrze” – powiedział Rublow po zakończeniu. – Nie wiem, co jeszcze powiedzieć.

W czwartej rundzie Alex de Minaur wygrał zaledwie pięć meczów, grając przed publicznością z rodzinnego miasta, gotową dopingować go do walki. Po zburzeniu De Minaura, Djokovic powiedział serbskiej prasie, że gra w Australii przeciwko Australijczykowi była motywowana tym, co rząd tego kraju zrobił mu w poprzednim roku, zatrzymując go i deportując z powodu jego popularności i jego stanowiska wobec obowiązkowych szczepień.

Ale misja odbudowy Djokovica w Australii była pełna niebezpieczeństw. Przed meczem nadwyrężył ścięgno podkolanowe i do końca był zmuszony wyjść na kort w grubym bandażu wokół kontuzjowanego obszaru. Walczył przez pierwszy tydzień, grając bez magicznego ruchu, który jest podstawą jego gry.

READ  Prawnicy Bidena znaleźli tajne materiały w jego byłym biurze

Następnie, podobnie jak w przypadku wielu poprzednich urazów, połączenie odpoczynku, masaży i środków przeciwbólowych złagodziło ból i dyskomfort, gdy był najbardziej widoczny. W mediach społecznościowych było głośno o tym, czy kiedykolwiek doznał kontuzji nogi, nikt nie kwestionował zasadności obrażeń innych graczy – subtelny ukłon w stronę wszechobecnego Nadala – tylko jego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *