Obsługiwane przez sztuczną inteligencję w aplikacjach pakietu Microsoft Office

Microsoftu (MSFT) osiągnęły punkt kupna w piątek po tym, jak firma ogłosiła, że ​​doda narzędzia sztucznej inteligencji do swoich popularnych aplikacji biurowych.
XFirma programistyczna z Redmond w stanie Waszyngton wprowadziła w czwartek rozwiązanie Microsoft 365 Copilot. Firma Microsoft osadza funkcję Copilot w aplikacjach używanych codziennie przez wielu pracowników, w tym Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Teams.

Copilot wykorzystuje sztuczną inteligencję nowej generacji do automatyzacji i uproszczenia zadań. Ponadto oprogramowanie jest obecnie w fazie testów z wybranymi klientami biznesowymi. Ale Microsoft nie wyjaśnił, w jaki sposób zamierza zarabiać na Copilot.

Microsoft zapowiedział także Business Chat. Nowe środowisko pozwala ludziom robić rzeczy, których wcześniej nie mogli robić z aplikacjami Office i kalendarzami klientów, wiadomościami e-mail, czatami, dokumentami, terminami i kontaktami.

Na przykład dzięki podpowiedziom w języku naturalnym, takim jak „Powiedz mojemu zespołowi, w jaki sposób zaktualizowaliśmy strategię produktu”, Business Chat może generować aktualizacje statusu na podstawie porannych spotkań, e-maili i wątków na czacie, powiedział Microsoft.

Wzrost akcji Microsoftu w wiadomościach o sztucznej inteligencji

„W oparciu o treść i kontekst Twojej firmy, Copilot dostarcza trafne i przydatne wyniki” — powiedział Jared Spataro, wiceprezes firmy Microsoft ds. nowoczesnej pracy i aplikacji biznesowych. Informacja prasowa. „Jest gotowy do zastosowania w przedsiębiorstwach, oparty na kompleksowym podejściu firmy Microsoft do bezpieczeństwa, zgodności, prywatności i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Copilot reprezentuje nową erę informatyki, która zasadniczo zmieni sposób, w jaki pracujemy”.

W dzisiejszym porannym handlu na giełdzie akcje Microsoftu wzrosły o 2,3% do 282,65. Ponadto, według IBD MarketSmith Index, akcje Microsoftu wybiły się z płaskiej bazy przy punkcie kupna 276,86.

Copilot jest znany jako ogromny wzmacniacz produktywności

W notatce dla klientów analityk Mizuho Securities, Greg Moskowitz, nazwał Copilot „przełomem w produkcji opartej na sztucznej inteligencji”.

Moskowitz powtórzył swoją rekomendację kupna akcji Microsoftu i podniósł cenę docelową do 315 z 300.

READ  Chiny pozostają ważnym rynkiem dla amerykańskich producentów chipów w obliczu rosnących napięć

„Microsoft 365 Copilot znacznie zwiększy produktywność użytkowników” — powiedział. „Nadal obserwujemy bardzo szerokie możliwości zastosowania sztucznej inteligencji przez firmę Microsoft zarówno w przypadku zastosowań konsumenckich, jak i korporacyjnych”.

W czwartkowej prezentacji Microsoft pokazał, jak Copilot może tworzyć treści z plików roboczych za pomocą prostych poleceń głosowych lub tekstowych. Przykłady to „Utwórz prezentację slajdów”, „Analizuj dane dotyczące sprzedaży” i „Nadaj priorytet mojej skrzynce e-mail”.

Trudno będzie dorównać rywalom

Microsoft 365 Copilot będzie bardzo trudny do naśladowania przez konkurencję, powiedział analityk Oppenheimer Timothy Horan w notatce dla klientów. Po pierwsze, Microsoft ma ogromną bazę 1,5 miliarda użytkowników. Ma również dostęp do technologii OpenAI.

Zauważył też listy (Google)-jednostka Google i Siły sprzedaży (CRM) Ogłoszenia „Ja też” zostały zsynchronizowane z prezentacją Microsoftu.

Analityk Deutsche Banku, Brad Zelnick, po wydarzeniu utrzymał rekomendację kupna dla akcji Microsoftu.

„Jesteśmy przekonani, że w miarę dojrzewania systemu platforma Microsoft 365 CoPilot będzie coraz szerzej osadzona w przepływach pracy w celu zwiększenia produktywności i wartości biznesowej” — powiedział Zelnick w oświadczeniu. „Koncentracja na produktywności lub zdolności do robienia mniej to kluczowa zasada ogólnej propozycji wartości firmy Microsoft”.

Akcje Microsoftu są długoterminowym liderem

Analityk UBS, Carl Keirstedt, zajął bardziej ostrożne stanowisko. Utrzymał neutralną rekomendację dla akcji Microsoftu, ale podniósł cenę docelową do 275 z 250.

Powiedział, że Microsoft wciąż ma przeszkody do pokonania z GoPilot. Obejmuje to monetyzację technologii i wykazanie jej użyteczności w praktyce.

„Oczywisty wzrost produktywności dzięki tej technologii — możliwość tworzenia prezentacji, filtrowania i zagęszczania wiadomości e-mail, szkicowania dokumentów w programie Word, tworzenia szablonów w programie Excel i nie tylko — zachwyci nawet największych sceptyków” — powiedział Keirstedt. Uwaga dla klientów.

Tymczasem akcje Microsoft pozostają w portfelu długoterminowych liderów IBD.

READ  Wojownicy vs. Kings: Steph Curry-D'Aaron Fox Game 4 Duel daje nam natychmiastowy klasyk, przenosi serię na epicki poziom

Śledź Patricka Seitza na Twitterze @IBD_PSeitz Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Raport o zarobkach po huśtawce akcji producenta kontraktowego Jabil

Najgorsze ma już za sobą PC, zapasy chipów smartfonów, mówi analityk

Akcje Adobe rosną po tym, jak firma zajmująca się oprogramowaniem kreatywnym przekroczyła kwartalne cele

Szukaj akcji na liście liderów w pobliżu miejsca zakupu

Znajdź zwycięskie akcje dzięki rozpoznawaniu wzorców MarketSmith i niestandardowym ekranom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *