Co najmniej 12 osób zginęło po burzach, które nawiedziły południe

Potężna burza przetoczyła się przez południe w piątek, zabijając co najmniej 12 osób i pozostawiając setki tysięcy klientów bez prądu, urzędnicy wezwali mieszkańców do zachowania ostrożności, ponieważ zerwane linie energetyczne i wyrwane z korzeniami drzewa stanowią utrzymujące się zagrożenie.

Ulewne deszcze, silne wiatry i tornada zniszczyły domy i firmy w Alabamie, Arkansas, Karolinie, Kentucky, Mississippi, Tennessee i Wirginii Zachodniej.

Kentucky zostało szczególnie dotknięte burzami, które zabiły co najmniej pięć osób w stanie i pozostawiły około 370 000 klientów bez prądu w sobotę, powiedział gubernator Andy Beshear na konferencji prasowej. W Tennessee prawie 100 000 klientów było bez prądu od soboty. Według ruchu oporu.us.

Pan. — powiedział Beszir. Powiedział, że przerwy w dostawie prądu mają wpływ na systemy wodne, a ponad 1800 mieszkańców podlega zaleceniom dotyczącym gotowania wody.

„Po objęciu władzy będzie to kilkudniowe wydarzenie” – powiedział.

Chociaż na weekend prognozowane jest bezchmurne niebo i słońce, Mr.

Radził ludziom, aby na zewnątrz korzystali tylko z generatorów i traktowali każdą uszkodzoną linię energetyczną tak, jakby była pod napięciem. Powiedział, że więcej drzew spadnie, ponieważ ziemia jest „bardzo mokra, bardzo mokra”.

Pięć osób zginęło w burzach, Mr. Beshear powiedział: 68-letni mężczyzna w hrabstwie Simpson; 23-letni mężczyzna w hrabstwie Edmonson; 63 lata w hrabstwie Logan; 84 lata w hrabstwie Bath; i 41-letnia kobieta z hrabstwa Fayette. Nie powiedział, jak zginęli.

Kilka osób zostało zabitych przez spadające drzewa, w tym trzy w Alabamie.

70-letni mężczyzna został zabity przez spadające drzewo w hrabstwie Talladega w stanie Alabama, siedząc w swojej ciężarówce, powiedział miejscowy koroner. 43-letni mężczyzna z Lexington w stanie Alabama został zabity przez spadające drzewo, powiedział koroner Kim Edghill Jones z hrabstwa Lauderdale w stanie Alabama. A w Huntsville w stanie Alabama mężczyzna wycinał kłody, kiedy tuż przed godziną 14:00 spadło na niego drzewo, poinformowała policja. Mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, zginął na miejscu.

READ  Caitlin Clark i Iowa pokonały Karolinę Południową w Final Four

W Tennessee stanowa agencja zarządzania kryzysowego potwierdziła dwa zgony związane z pogodą. Maggie Hannon, dyrektor ds. komunikacji agencji, nie powiedziała, w jaki sposób zginęli.

W Arkansas mężczyzna przejechał zalaną drogą i został zmieciony do pobliskiej rzeki, gdy próbował odwiedzić swojego wnuka w hrabstwie Scott, poinformowały władze.

Agencja Zarządzania Kryzysowego stanu Mississippi poinformowała, że ​​jedna osoba zginęła po tym, jak drzewo spadło na pojazd w hrabstwie Yazoo w stanie Mississippi. powiedział. Agencja podała, że ​​surowa pogoda uszkodziła dziesiątki domów, szkołę społeczną i kompleks apartamentów.

The – poinformował patrol autostradowy Tennessee Sierżant został na krótko uwięziony w radiowozie po tym, jak w hrabstwie Meigs upadło kilka drzew. Sierżant wyszedł bez szwanku.

Porywy wiatru w Tennessee osiągnęły w piątek prędkość 79 mil na godzinę – poinformowała National Weather Service. „Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być w tropikalnej burzy, to jest to” – powiedział serwis Powiedział na Twitterze W piątek.

Zach Taylor, meteorolog z Weather Service’s Weather Prediction Center, powiedział, że w weekend w regionie będzie znacznie spokojniejsza i bardziej sucha pogoda.

„To da ludziom czas na wyschnięcie i zajęcie się działaniami ratowniczymi opartymi na powalonych drzewach i liniach energetycznych” – powiedział. powiedział Taylor.

W miarę ocieplania się planety istnieją dowody na to, że Stany Zjednoczone mogą spodziewać się niezwykle silnych burz w nowych miejscach lub w nieoczekiwanych porach roku.

Chociaż trudno odpowiedzieć na niektóre pytania – na przykład, czy może to oznaczać więcej huraganów w przyszłości – naukowcy twierdzą, że ryzyko związane z coraz bardziej dziką pogodą sprawia, że ​​miasta i stany stają się bardziej pilne do podjęcia działań w celu ochrony ludzi i mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *