Ogłoszenia na żywo: przewodniczący BBC prosi panel o przegląd potencjalnych konfliktów

Czy jesteś podekscytowany początkiem nowego roku kalendarza księżycowego? Należy zaznaczyć Rok Królika Nadzieja, pokój i pomyślność. A w 2023 roku wszyscy potrzebujemy więcej takich rzeczy. Jednak ten tydzień prawdopodobnie skupi się na bardziej palących sprawach teraźniejszości, w szczególności na możliwości szczepienia obywateli Chin w okresie świątecznym.

Spory przemysłowe z personelem karetki pogotowia w Anglii i Walii będą nadal toczyć się z powodu kolejnego strajku w poniedziałek. W Portugalii personel pokładowy narodowej linii lotniczej TAP rozpocznie w środę akcję strajkową w związku ze sporem o ofertę płacową linii lotniczej i warunki pracy.

W polityce Westminster we wtorek minister spraw zagranicznych Partii Pracy, David Lammy, przybierze bardziej pozytywny ton, gdy odchodzi. Priorytety polityczne jego partii. Prawdopodobnie będzie miał wpływ na stosunki Wielkiej Brytanii z UE.

Przypadkowo w poniedziałek są 10. urodziny byłego premiera Davida Camerona Porozmawiaj o Europie Obiecał w nim dokonać przeglądu stosunków Wielkiej Brytanii z UE i zaproponować referendum w sprawie członkostwa. Może Lammy o tym wspomni.

Również w Wielkiej Brytanii, ale bez kontaktów z rządem brytyjskim, Nigeria ma odbyć w poniedziałek rozprawę prawną w londyńskim Sądzie Najwyższym. Przypadek Długoterminowy wysiłek Rząd Nigerii musi unieważnić orzeczenie arbitrażowe o wartości 11 miliardów dolarów, które jest winien nieznanej firmie naftowo-gazowej ponad jedną czwartą swoich rezerw walutowych.

Głównymi wiadomościami wyborczymi najbliższych siedmiu dni będzie głosowanie w zakończonych w sobotę wyborach prezydenckich w Czechach. Były dowódca NATO Peter Powell Pionier. Wrócił też Donald Trump. Oczekuje się, że były prezydent USA po raz pierwszy wystąpi publicznie na szlaku kampanii 2024 w sobotę, kiedy to nazwie swój zespół przywódczy w Karolinie Południowej.

Dane ekonomiczne

Kupujący mijają wystawę Gucci w Marina Bay Sands w Singapurze, która w środę podaje dane o inflacji © Chen Lin/Reuters

Jako tydzień badania należy zmienić czwarty tydzień miesiąca. W ciągu najbliższych siedmiu dni porównamy kraje G7 z aktualizacjami indeksu menedżerów ds. zakupów i badaniem trendów przemysłowych Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego we wtorek, a następnie niemieckim raportem Ifo Business Climate w środę i innymi miernikami zaufania konsumentów.

W czwartek Stany Zjednoczone opublikują swoje pierwsze szacunki dotyczące wzrostu produktu krajowego brutto w czwartym kwartale ubiegłego roku. Hiszpania pójdzie w ich ślady w piątek. W środę opublikowane zostaną dane o inflacji z Wielkiej Brytanii, Australii, Hiszpanii, Szwecji i Singapuru. Japonia poda również swój wskaźnik cen konsumpcyjnych poziomu kosztów utrzymania.

W wiadomościach z banku centralnego Fabio Panetta, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego, wystąpi w poniedziałek przed Komisją Gospodarczą i Monetarną Parlamentu Europejskiego. Po drugiej stronie Atlantyku bank centralny wkracza w okres purdah przed kolejnym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku rozpoczynającym się 31 stycznia, a komitet polityki pieniężnej Banku Kanady ma podnieść swoją stopę procentową o kolejne 25 punktów bazowych do 4,50 procent. Zwiększa to dodatkowo możliwość sygnalizowania pauzy.

Firmy

Przychody z technologii to główny temat w tym tygodniu; Inwestorzy są zaniepokojeni perspektywami sektora po serii znaczących zapowiedzi redukcji zatrudnienia przez duże firmy. Przyjęte podejście MicrosoftuWe wtorkowe dane za drugi kwartał, Może być modelką Według naszego redaktora z Zachodniego Wybrzeża, Richarda Watersa, inni wielcy gracze technologiczni powinni pójść w jego ślady. Szefowi Microsoftu, Satyi Nadelli, udało się dać cień ostrożnego optymizmu Ogłoszono 10 000 zwolnień obniżyć jego cenę w zeszłym tygodniu.

Zapowiada się kolejny tydzień dla widzów Elona Muska (jak co tydzień). Tesli Dane za czwarty kwartał zostaną opublikowane w środę. Firma ma Obniżka ceny Jej pojazdy elektryczne zwiększą popyt w USA i Europie. Zakładamy, że Musk będzie śledził relacje FT z najnowszych liczb. Prawnik miliardera W sądzie w zeszłym tygodniu.

Wojna na Ukrainie wzmocniła fortunę największych światowych kontrahentów w dziedzinie obronności, ponieważ rządy zobowiązały się do zwiększenia wydatków na broń i inny sprzęt wojskowy. Inwestorzy będą szukać informacji zwrotnych Lockheed Martin (raport z wtorku) i Northropa Grummana (w czwartek), aby sprawdzić, czy te obietnice wygenerują przyszłe przychody.

READ  Narendra Modi został zaprzysiężony na premiera Indii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *