Ohio pozywa Norfolk Southern za wykolejenie pociągu we wschodniej Palestynie

Komentarz

Ohio pozywa Norfolk Southern po tym, jak pociąg kolejowy przewożący toksyczne chemikalia wykoleił się w zeszłym miesiącu, powodując katastrofę ekologiczną.

Stanowy prokurator generalny Dave Yost (R) ogłosił sprawę federalną na konferencji prasowej we wtorek po południu. Pozew złożony we wtorek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w północno-wschodnim Ohio, ma ponad 75 000 USD odszkodowania, a Yost powiedział, że kwota ta może znacznie wzrosnąć.

„Ohio nie powinno ponosić ogromnego ciężaru finansowego rażącego zaniedbania Norfolk Southern” – powiedział Yost. „Efekty tego wysoce możliwego do uniknięcia incydentu mogą trwać przez wiele lat, a nie znamy długoterminowego wpływu na nasze powietrze, wodę i glebę”.

Norfolk Southern nie odpowiedziało natychmiast na prośbę The Washington Post o komentarz we wtorek po południu.

Przed wykolejeniem w Ohio Norfolk Southern lobbowało przeciwko przepisom ochronnym

Lokalne i stanowe władze obliczają, ile pieniędzy Ohio wydało od czasu wykolejenia, więc jest za wcześnie, by podać liczbę w pozwie, powiedział Yost na konferencji prasowej.

„Monitorujemy te fundusze na poziomie stanowym i lokalnym” – powiedział Yost. „Ten licznik działa”.

Pociąg Norfolk Southern przewożący niebezpieczne chemikalia, takie jak chlorek winylu i akrylan butylu, wykoleił się 3 lutego we wschodniej Palestynie w stanie Ohio, powodując zapalenie się samochodów i ewakuację okolicznych mieszkańców. Władze uwolniły toksyczny związek chemiczny trzy dni później, aby zapobiec możliwej eksplozji.

Agencja Ochrony Środowiska zajmuje się oczyszczaniem Norfolk Southern i monitoruje skutki wykolejenia i uwolnienia chemikaliów.

Po wykolejeniu uwolniono ponad 1 milion galonów toksycznych chemikaliów, jak mówi pozew, „odpowiedzialnie zagrażając” zdrowiu 4700 mieszkańców miasta i zasobom naturalnym Ohio.

Natychmiast po wykolejeniu władze centralne i lokalne poinformowały obywateli, że woda jest bezpieczna do picia, a następnie wezwały ich do picia wody butelkowanej. Silny chemiczny zapach wykryto długo po tym, jak urzędnicy stwierdzili, że powietrzem można bezpiecznie oddychać.

READ  Szał na Twitterze Elona Muska nie jest główną przyczyną spadku akcji Tesli

Mieszkańcy martwią się, że nie mają wystarczających informacji, aby podejmować świadome decyzje dotyczące ich bezpieczeństwa.

Istnieje niewiele dowodów na to, że wykolejenie i jego zanieczyszczenie stanowią długoterminowe zagrożenie dla zdrowia mieszkańców wschodniej Palestyny, którzy chcą więcej testów, powiedzieli urzędnicy ds. Środowiska.

Senatorowie badają przerwy w komunikacji w katastrofie toksycznego pociągu w Ohio

To jest rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana. Justin McDaniel przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *