Ohio pozywa Norfolk Southern za wykolejenie pociągu we wschodniej Palestynie

Komentarz

Ohio pozywa Norfolk Southern po tym, jak pociąg kolejowy przewożący toksyczne chemikalia wykoleił się w zeszłym miesiącu, powodując katastrofę ekologiczną.

Stanowy prokurator generalny Dave Yost (R) ogłosił sprawę federalną na konferencji prasowej we wtorek po południu. Pozew złożony we wtorek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w północno-wschodnim Ohio, ma ponad 75 000 USD odszkodowania, a Yost powiedział, że kwota ta może znacznie wzrosnąć.

„Ohio nie powinno ponosić ogromnego ciężaru finansowego rażącego zaniedbania Norfolk Southern” – powiedział Yost. „Efekty tego wysoce możliwego do uniknięcia incydentu mogą trwać przez wiele lat, a nie znamy długoterminowego wpływu na nasze powietrze, wodę i glebę”.

Norfolk Southern nie odpowiedziało natychmiast na prośbę The Washington Post o komentarz we wtorek po południu.

Przed wykolejeniem w Ohio Norfolk Southern lobbowało przeciwko przepisom ochronnym

Lokalne i stanowe władze obliczają, ile pieniędzy Ohio wydało od czasu wykolejenia, więc jest za wcześnie, by podać liczbę w pozwie, powiedział Yost na konferencji prasowej.

„Monitorujemy te fundusze na poziomie stanowym i lokalnym” – powiedział Yost. „Ten licznik działa”.

Pociąg Norfolk Southern przewożący niebezpieczne chemikalia, takie jak chlorek winylu i akrylan butylu, wykoleił się 3 lutego we wschodniej Palestynie w stanie Ohio, powodując zapalenie się samochodów i ewakuację okolicznych mieszkańców. Władze uwolniły toksyczny związek chemiczny trzy dni później, aby zapobiec możliwej eksplozji.

Agencja Ochrony Środowiska zajmuje się oczyszczaniem Norfolk Southern i monitoruje skutki wykolejenia i uwolnienia chemikaliów.

Po wykolejeniu uwolniono ponad 1 milion galonów toksycznych chemikaliów, jak mówi pozew, „odpowiedzialnie zagrażając” zdrowiu 4700 mieszkańców miasta i zasobom naturalnym Ohio.

Natychmiast po wykolejeniu władze centralne i lokalne poinformowały obywateli, że woda jest bezpieczna do picia, a następnie wezwały ich do picia wody butelkowanej. Silny chemiczny zapach wykryto długo po tym, jak urzędnicy stwierdzili, że powietrzem można bezpiecznie oddychać.

READ  Hollywoodzcy aktorzy dołączają do scenarzystów, by strajkować o północy

Mieszkańcy martwią się, że nie mają wystarczających informacji, aby podejmować świadome decyzje dotyczące ich bezpieczeństwa.

Istnieje niewiele dowodów na to, że wykolejenie i jego zanieczyszczenie stanowią długoterminowe zagrożenie dla zdrowia mieszkańców wschodniej Palestyny, którzy chcą więcej testów, powiedzieli urzędnicy ds. Środowiska.

Senatorowie badają przerwy w komunikacji w katastrofie toksycznego pociągu w Ohio

To jest rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana. Justin McDaniel przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *