Oświadczenie w sprawie morderstwa w Idaho ujawnia śledztwo prowadzące do aresztowania Briana Kohbergera

Zgodnie z oświadczeniem telefon komórkowy podłączony do Kohbergera nie zgłaszał swojej lokalizacji dostawcy usług przez około dwie godziny w noc morderstwa.

Kohberger podał numer telefonu komórkowego zastępcy szeryfa w Moskwie w sierpniu ubiegłego roku, kiedy został zatrzymany podczas kontroli drogowej, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą. 23 grudnia policja dowiedziała się, że Kohberger był wymieniony jako abonent numeru.

listopad Między 2:47 rano a 4:48 rano 13 stycznia telefon nie zgłosił swojej lokalizacji AT&T, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą. Policja uważa, że ​​ofiary zostały zabite między 4:00 a 4:25 rano

O 2:47 rano, podczas podróży przez Pullman w stanie Waszyngton, gdzie mieszka Kohberger, telefon zaczął dzwonić, wzywając usługę komórkową, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą. Kiedy telefon zgłosił się do sieci o 16:48, znajdował się w pobliżu Blaine w stanie Idaho, na południe od Moskwy.

Według oświadczenia pod przysięgą, przez około 35 minut telefon poruszał się po ścieżce, która kończyła się w Pullman.

W zeznaniu pod przysięgą moskiewska policja kpr. Brett Payne powiedział, że wzór był zgodny z tym, że podejrzany „próbował ukryć swoją lokalizację podczas poczwórnego morderstwa”.

Następnie 13 listopada, między 9:12 a 9:21, telefon zadzwonił do źródeł komórkowych w okolicy ofiary, jak podano w oświadczeniu pod przysięgą.

READ  Ekwador stoi w obliczu oburzenia po blokadzie ambasady Meksyku mającej na celu aresztowanie byłego wiceprezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *