PacWest Bank rozważa „wszystkie opcje”, ponieważ akcje spadają o ponad 50%

Nowy Jork/Londyn (CNN) Inny amerykański pożyczkodawca regionalny, pogrążony w najgorszym kryzysie bankowym od 2008 roku, szuka pomocy.

Bawest Banku (PACW)Firma z Kalifornii potwierdziła w czwartek, że bada „wszystkie opcje strategiczne” po tym, jak jej cena akcji spadła o połowę w handlu po godzinach. Raport Bloomberga Rozważa sprzedaż.

„Odkrywanie opcji strategicznych” to żargon z Wall Street oznaczający „proszę o pomoc”. Bank niedawno ogłosił, że bada opcje strategiczne Bank Pierwszej Republiki (FRC). Ten regionalny bank upadł w poniedziałek, a JP Morgan kupił większość jego aktywów.

„Zgodnie z normalnymi procedurami, firma i jej zarząd kontynuują przegląd opcji strategicznych” – powiedział Bequest w oświadczeniu. „W ostatnim czasie do Spółki zgłosiło się kilku potencjalnych partnerów i inwestorów – trwają rozmowy. Spółka będzie nadal oceniać wszystkie opcje w celu maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy.”

Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, poinformował w środę, że bank chciał się sprzedać, ale oferenci nie wychodzili z stolarki. Podział PacWest Bank lub, alternatywnie, Próbuje pozyskać kapitał, aby się utrzymać, poinformował Bloomberg.

Wiele innych USA Pożyczki i obligacje PacWest straciły na wartości, ponieważ banki regionalne podniosły stopy procentowe. Klienci wycofali swoje depozyty w marcu, obawiając się bankructwa banku. Chociaż Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów ubezpiecza konta utrzymywane do kwoty 250 000 USD, wiele firm ma na swoich kontach duże sumy pieniędzy, z których większość nie jest ubezpieczona.

Stanowiło to potencjalny problem dla banku i jego konkurentów: jeśli klienci nadal przekraczali swoje rachunki, bankowi mogło zabraknąć pieniędzy na ich opłacenie. To zdenerwowało inwestorów: akcje PacWest spadły w tym roku o 72%.

Wydawało się, że Bawest ustabilizował się w ostatnich tygodniach po marcowym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank. Zachód zgłoszone w zeszłym tygodniu Klienci przestali wypłacać pieniądze, a 73% depozytów banku jest ubezpieczonych. W czwartek powiedział, że 75% jego depozytów było ubezpieczonych do 2 maja.

READ  Kobieta Buffalo ratuje mężczyznę przed burzą, zamarza po błaganiu o pomoc na transmisji na żywo na Facebooku

„Bank nie doświadczył niezwykłego napływu depozytów po sprzedaży First Republic Bank i innych wiadomościach” – czytamy w oświadczeniu. „Dodatkowo, firma niedawno spłaciła 1 miliard dolarów długu z naszej nadwyżki płynności. Nasza gotówka i dostępna płynność pozostają solidne i przekraczają nasze nieubezpieczone depozyty, które wynoszą 188%.

Kiedy Pierwsza Republika upadła na początku tego tygodnia, inwestorzy zaczęli się obawiać, że może spaść kolejny but. Akcje PacWest zyskały 28% we wtorek i kolejne 2% w środę.

Inne banki regionalne również spadły w handlu po godzinach w środę, w tym Sojusz Zachodni (Ogon)Spadł prawie o 30%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *