Prokurator generalny James i Bonda zbadają traktowanie kobiet przez NFL

Prokuratorzy generalni Nowego Jorku i Kalifornii wszczęli wspólne dochodzenie w sprawie zarzutów dyskryminacji w miejscu pracy i różnic płacowych w biurach NFL w obu stanach, odpowiadając na raport New York Timesa z lutego 2022 r. Na temat traktowania kobiet przez ligę. .

Ogłoszenie ma miejsce rok po tym, jak Letitia James z Nowego Jorku i Rob Bonda z Kalifornii przeprowadzili wywiady z ponad 30 obecnymi i byłymi pracownikami NFL. Z jednej strony.

„Żadna organizacja, bez względu na to, jak potężna lub wpływowa, nie stoi ponad prawem, a my upewnimy się, że NFL zostanie pociągnięta do odpowiedzialności” – powiedział James w oświadczeniu.

Bonda dodał: „Mamy poważne obawy co do roli NFL w tworzeniu niezwykle wrogiego i szkodliwego środowiska pracy”.

Prokurator generalny, który wystosował do NFL wezwania do sądu w celu uzyskania informacji związanych z rozpatrywaniem roszczeń, powiedział, że liga nie podjęła odpowiednich kroków, aby zapobiec dyskryminacji i odwetowi w miejscu pracy. Nie ma ograniczeń czasowych co do długości procesu.

Liga oświadczyła w czwartek, że chce „w pełni współpracować z prokuratorem generalnym”, dodając oświadczenie, że „te zarzuty są całkowicie niezgodne z wartościami i praktykami NFL” oraz że „nie będzie tolerować dyskryminacji w żadnej formie”.

„Nasza polityka ma na celu nie tylko przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów, ale także wspieranie miejsca pracy wolnego od nękania, zastraszania i dyskryminacji” – czytamy w oświadczeniu.

Zarzuty kobiet skłoniły prokuratorów generalnych z sześciu stanów w kwietniu 2022 r. do wezwania NFL do zajęcia się tymi i innymi problemami w miejscu pracy lub do stawienia czoła formalnemu dochodzeniu. Prokurator generalny kierowany przez Jamesa poprosił ofiary i świadków dyskryminacji w NFL o składanie skarg w swoich biurach.

Liga poinformowała, że ​​napisała do prokuratora generalnego Jamesa i innych prokuratorów generalnych 18 maja 2022 r., przedstawiając swoje zasady i procedury, ale nie otrzymała odpowiedzi przed czwartkowym ogłoszeniem.

READ  Relacja z kwalifikacji do Grand Prix Azerbejdżanu 2023 i najważniejsze informacje: Leclerc pokonuje Verstappena w thrillerze kwalifikacyjnym o trzecie z rzędu pole position GP Azerbejdżanu

Około 1100 osób pracuje w biurach NFL w Nowym Jorku, New Jersey i Kalifornii. Według rzecznika ligi 37 procent to kobiety, a 30 procent to osoby kolorowe. Liga dołożyła wszelkich starań, aby zróżnicować zatrudnienie i ma obowiązkowe szkolenia dotyczące rasizmu oraz anonimową infolinię dla pracowników – zwaną Protect the Shield.

Ale problemy kobiet tam pracujących nie ustają. Jednym z nich jest wysokiej rangi dyrektor, który opuścił ligę. Złożył sprawę o dyskryminację ze względu na wiek i płeć April NFL Enterprises i NFL Properties — dwie jednostki biznesowe ligi — a także kilku dyrektorów.

Pozew został wniesiony przez Jennifer Love, która pomogła stworzyć sieć NFL i wzrosła ponad 19 lat, aby zostać pierwszą kobietą wiceprezesem grupy medialnej NFL. Love powiedziała, że ​​dział kadr ligi nigdy nie odniósł się do jej skarg dotyczących „wszechobecnego seksizmu w miejscu pracy i tego, że NFL ma mentalność„ klubu chłopców ”. Powiedziała działowi kadr, że kilku kierowników najwyższego szczebla było wobec niej otwarcie wrogo nastawionych, a mężczyźni z mniejszym doświadczeniem byli wielokrotnie awansowani wyżej od niej.

Zgodnie z jej skargą złożoną w Sądzie Najwyższym Los Angeles, jeden z tych dyrektorów, Mark Guenzel, powiedział Love w marcu 2022 r., Że jego praca zostanie rozwiązana.

Quenzel, starszy wiceprezes NFL Network i szef treści, został oskarżony o popychanie współpracowniczki na treningu przed Super Bowl w 2020 roku i spotkał się z dyscypliną ze strony ligi, w tym zmuszeniem do wzięcia udziału w kursie zarządzania gniewem, donosi Times . Rzecznik ligi, który przemawiał w imieniu Quenzel i ligi w zeszłym roku, zaprzeczył roszczeniu i nalegał, aby Quenzel jej nie naciskała.

W zeszłym roku kultura pracy NFL została ponownie zbadana z powodu pozwu o dyskryminację złożonego przez Briana Floresa, byłego trenera Miami Dolphins z pochodzenia Afro-Latynos. Powiedział, że liga naruszyła swoje zasady, które wymagają od drużyn przeprowadzania wywiadów z szeroką gamą kandydatów na stanowiska głównego trenera i dyrektora generalnego.

READ  6 zabitych, dziesiątki rannych, gdy burza piaskowa spowodowała masowy wypadek samochodowy w Illinois: urzędnicy

Flores został zwolniony przez Dolphins pod koniec sezonu 2021 i został zatrudniony przez Pittsburgh Steelers jako asystent trenera defensywnych obrońców bez możliwości głównego trenera. Obecnie jest koordynatorem obrony Minnesota Vikings.

Sędzia federalny w Nowym Jorku orzekł w marcu, że roszczenia Floresa dotyczące dyskryminacji ligi nie podlegają prywatnemu arbitrażowi, o który zabiegała liga, otwierając drogę do publicznego wyemitowania jego skarg.

Kilka drużyn głośno zaprzeczyło twierdzeniom Floresa, a NFL powiedział w zeszłym roku, że jest „głęboko zaangażowany w zapewnienie równych praktyk zatrudnienia” i że „będziemy bronić się przed tymi roszczeniami”.

Panel kongresowy zbadał również postępowanie NFL z powszechnymi roszczeniami o molestowanie seksualne w biurze w Waszyngtonie. Grupa zażądała od ligi dziesiątek tysięcy dokumentów i zorganizowała przesłuchanie w lutym 2022 r., Podczas którego byli pracownicy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych ze służbą w drużynie. Dwie kobiety zgłosiły nowe zarzuty nękania, które są bezpośrednio wymierzone w właścicielkę Commanders, Danielle Snyder.

Snyder zaprzeczył zarzutom, a NFL wszczęła drugie dochodzenie w sprawie najnowszych roszczeń.

Dochodzenie Kongresu dotyczyło informacji z dochodzenia NFL na początku roku w sprawie raportów o nękaniu skierowanych przeciwko organizacji Commanders, która ukarała ligę grzywną w wysokości 10 milionów dolarów w lipcu 2021 r., Ale odmówiła upublicznienia pełnych ustaleń. Snyder zgodził się przekazać codzienną działalność zespołu swojej żonie Tanyi na rok.

W grudniu ubiegłego roku Izba Reprezentantów ds. Nadzoru i Reform opublikowała 79-stronicowy raport, w którym z pomocą komisarza NFL Rogera Goodella ukryto dowody na to, że Snyder i kierownictwo zespołu molestowali seksualnie kobiety, które pracowały w zespole przez dwie dekady.

W zeszłym miesiącu Snyder osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży zespołu za 6 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *