Po wybuchu w Miami, który skrócił sezon Celtics, wszyscy są winni

MIAMI — Rozpoczynając mecz 3, Boston Celtics mieli plan i cel. Wiedzieli, że jeszcze jedna porażka sprawi, że ich sezon stanie się nieodwracalnymi problemami. Przybyli z najlepszymi intencjami.

Potem wszystko się rozpadło. Więc po przegranej 0-3 z Miami Heat 128-102, Joe Mazzulla wyszedł i rzucił się na swój miecz.

„Nie jestem gotowy, aby z nimi grać” – powiedział. „Nie wykonałem właściwego planu gry. Nie wprowadzam ich w odpowiedni nastrój, aby byli gotowi, moim zadaniem jest upewnienie się, że są połączeni i gotowi do gry, a ja tego nie robię.

Ale dlaczego? Dlaczego Celtics, którzy zawsze grają najlepiej, gdy są przyparci do muru, nie wydają się przesadzać?

„To trochę mylące, ponieważ jesteśmy bardzo zaangażowani i wydajemy się zamknięci w wejściu do gry. Ale wyjście tam i zrobienie tego to występ, który nie może się wydarzyć” – powiedział Grant Williams. Atletyczny. „Nawet w regularnym sezonie tak się nie dzieje. Robienie tego w finałach konferencji jest przerażające.

Głębiej

„Mamy mecz, jakiego chcieliśmy”: seria Miami Heat Admit z udziałem Boston Celtics na wyłączność

Ale jak powiedział Mazzulla, zapytany o niektóre z ważnych decyzji, które podjął w tym roku, z perspektywy czasu jest 20/20. On i jego pracownicy opracowali szczegółowe plany gry dla graczy, którzy przez lata rywalizowali w play-offach, ale potem system nie do końca się łapie, a dbałość o szczegóły pozostawia im zbyt wiele pęknięć do zakrycia.

Mazzulla został zapytany: „Nie chcę powiedzieć, że przegrałeś tę drużynę, ale czy w tym momencie istnieje rozdźwięk między tobą a graczami?”

„Tak, właśnie w tym miejscu muszę być lepszy” — odpowiedział Mazzulla. „Dowiedz się, czego potrzebuje ten zespół, aby upewnić się, że są połączeni, są fizycznie i są razem, zanim staniemy na podłodze”.

Zapytany, jaki był powód rozłączenia, powiedział, że nie jest pewien. Nie jest jasne, dlaczego ten zespół nie spełnia swoich standardów. Nie powinno to spoczywać wyłącznie na barkach Mazzulli, ponieważ dzięki wieloletniemu doświadczeniu ośrodek jest dobrze przygotowany do przetrwania tych trudnych chwil. Chociaż jego gracze obwiniali siebie, czasami brakowało im słów, dlaczego byli tak zagubieni.

READ  Strefa euro pogrąża się w recesji po reformach w Niemczech i Irlandii

„Nic nie może nam powiedzieć. Nie może nic zrobić, aby drużyna rywalizowała, aby drużyna grała ostro” – powiedział Williams. „O ile można powiedzieć, że może to być główny trener, ale patrzymy na siebie w oko i powiedzieć: „Co się dzieje?” Trzeba to powiedzieć. Ponieważ jako gracze byliśmy tu już wcześniej i robiliśmy to rok po roku. Nie dostrzeganie tej samej krawędzi u nas to coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Wyglądało na to, że dziś odpoczęliśmy, a jako zawodnik jest to nie do przyjęcia i frustrujące.

Każdy zawodnik, który zabrał głos po meczu, został poproszony o wyjaśnienie, na czym polegała przerwa w szatni. Mogą wskazywać na zanik pewnych zasad obrony lub brak pilności w ataku. Ale to wszystko, co trener może zrobić. To naprawdę zależy od graczy, czy grają z motywacją.

„Po zwolnieniu zawsze muszę wspierać naszego głównego trenera” – powiedział Williams. „To jego pierwszy rok. Wiesz, to jedna z tych rzeczy, w których się uczy i stara się jak najlepiej. Więc my musimy mu pomóc w ten sposób i dać mu jakąś pewność. trenować drużynę, kiedy robimy niektóre z rzeczy, które zrobiliśmy dziś wieczorem. .

Mazzulla zawsze wzbraniał się przed okazaniem rozpaczy. Zapytany, czy teraz jest czas na tak wielki gest, powiedział, że najważniejsze jest, aby trzymać się razem.

Nawet jeśli jego przemówienia w szatni i przerwy w grze wymagają więcej ognia lub nie są wystarczająco głośne, Mazzulla powiedział, że to jego obowiązek.

„Nie wiem. Mówisz, co masz do powiedzenia w tym momencie, ale muszę być dobry w tym momencie” – powiedział Mazzulla. „Kiedy wchodzimy na tę podłogę, jesteśmy gotowi do wykonania, gotowi do bycia Fizycznie, twardszy niż druga drużyna. Muszę upewnić się, że jesteśmy gotowi do gry. To jest moja praca”.

Miami zmusiło Boston do ponownej oceny swojego defensywnego podejścia w całej serii, a Mazzulla ostatecznie wezwał do podwójnego zespołu z Jimmy’m Butlerem pod koniec drugiej kwarty. Celtics utrzymywali jednocyfrowy deficyt do 7:20, kiedy Caleb Martin zakopał trójkę po asyście Duncana Robinsona, a Mazzulla poprosił o przerwę, aby spróbować naprawić sytuację.

READ  Przed wizytą Trumpa w Nowym Jorku Adams ostrzega protestujących, by się zachowywali

Przewaga Miami wciąż rosła, gdy Butler i Robinson wciąż mijali obrońców z obwodu Bostonu, a Bam Adebayo łapał wszystkich w zasięgu wzroku. Mazzulla dokonał zmiany i trzymał rzeczy z dala, a następnie zdecydował się podwoić Butlera po tym, jak Miami ogłosiło przerwę na trzy minuty przed końcem połowy. Chociaż pomogło im to zatrzymać się, Boston wziął zwykłe 3 i nie wyglądał okropnie.

„Nie gramy konsekwentnie na tej krawędzi i na tym określonym poziomie i to właśnie łamie nas jako zespół, ponieważ nie można mieć (trzech) facetów gotowych do wykonania tych zagrań, a wtedy tylko jeden lub dwóch facetów widzi, – powiedział Williams. „To psuje i odbiera życie. Dla nas graliśmy jako szczęśliwy zespół, a dziś wieczorem było tak, jakbyśmy grali bez radości, bez zabawy, bez nadziei. Nigdy tego nie widziałem. Wiesz, to jest pierwszy raz to widziałem.

Mazzulla zwrócił uwagę, że drużyna nie naciska na mecze krzyżowe przy posiadaniu połowy boiska i ma problemy z graniem przeciwko ustawicznej obronie. Miami dyktowało tempo, a to było nie do przyjęcia dla drużyny Celtics, której ofensywa opiera się na grze w szybkim tempie, aby stworzyć łatwe okazje. Ale upał ich nie zdradza i nie można ich pokonać, gdy ogień płonie z głębin.

„Dzisiejszy wieczór był ciężki” – powiedział Jayson Tatum. – Wydaje mi się, że od początku meczu przegrywaliśmy piłkę. Nie strzelaliśmy dobrze piłką. Bardzo dobrze strzelali piłką. Szczerze mówiąc, czułem się, jakbyśmy nigdy nie doszli do siebie. Istnieje dla nas wszystkich jako jednostka. Nie graliśmy dobrze. Najwyraźniej po wynikach było to widać.

Wszystko kręciło się wokół Buttlera, który jest, skromnie, jednym z najlepszych graczy na świecie. Tatum musi dotrzymać swojej części umowy i pokonać Butlera, ale Celtics są tak nieswojo na początku meczu, że musi jeszcze znaleźć rytm.

Na początku drugiej połowy stało się jasne, że sprawy nie odwrócą się, gdy Buttler przybrał znajomą pozę.

Pamięta, jak Al Horford trafił 3 na początku gry 1, padł na kolana i zrobił duże D rękami. Kiedy więc Gabe Vincent – ​​który miał o 29 punktów więcej niż Jaylen Brown i Tatum razem wzięci – pogrzebał 3, które przypieczętowały los Celtics, uklęknął i oświadczył Horfordowi, że jego sezon się skończył.

READ  Widoczne ataki Izraela i Iranu dostarczyły obu siłom zbrojnym nowych informacji wywiadowczych

„Myślę, że to łobuz, który nas atakuje, a ty przeciwstawiasz się łobuzowi i albo walczysz, albo pozwalasz im dalej to robić” – powiedział Williams. „Ponieważ przez cały sezon nie pozwalaliśmy na to. Nawet kiedy graliśmy z tą drużyną, wiedzieliśmy, że to będzie bitwa, ale byliśmy zszokowani i wyglądało to tak, jakbyśmy zostali uderzeni w twarz. musimy znaleźć sposób, aby utrzymać naszą obronę, albo będziemy pierdolić… podjąć z nimi walkę. Musimy iść. Jedno albo drugie.

Miami ma dwóch świetnych rozgrywających w Butlerze i Adebayo, którzy potrafią przejść każdy cal boiska i stworzyć świetny wygląd. Erik Spoelstra jest otoczony przez wszelkiego rodzaju strzelców wokół swoich gwiazd.

Celtics rzadko coś znajdowali, kiedy byli poza domem. Tatum i Brown grali jako potrójna drużyna przez całą noc. Rotacje defensywne były zbyt późne, aby powstrzymać niesamowitą strzelaninę Miami.

Celtics przegrali.

Nic nie działa. Upał zawsze był krokiem w górę. Celtics nie mogli się pozbierać przez ponad minutę, zanim Miami ich przejechało. Bez względu na to, jak zły był element mentalny, ta strata jest zakorzeniona w niejasnej strukturze tego zespołu, który zdefiniował jego sezon.

„W zeszłym roku jedną rzeczą, którą pamiętam, było to, że jeśli nasza ofensywa była w stagnacji i nie strzelaliśmy goli, zgadnij co, druga drużyna też nie strzelała” – powiedział Williams. „Mieliśmy pewien poziom wytrwałości i pewien poziom przewagi oraz pewien poziom mentalności i wspólnoty, z którym nie graliśmy w tym roku”.

Teraz są na krawędzi eliminacji w sezonie, w którym wszyscy byli. Więc nie mogą być teraz bezczynni.

„Nie sądzę. Mam nadzieję, że nie. Nie o tym mówię” – powiedział Brown. „Będę walczyć do końca. Postaraj się przygotować naszych chłopaków do następnego meczu, wychodzimy i dajemy z siebie wszystko.

(Zdjęcie: Jayson Tatum: Megan Briggs/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *