Potężna zimowa burza pochłonęła co najmniej 16 ofiar śmiertelnych w całych Stanach Zjednoczonych, ponieważ temperatury gwałtownie spadają, wyją wiatry i spadają linie energetyczne.CNN

Ponad 755 000 domów i firm w całym kraju było bez prądu w wigilijne popołudnie z powodu arktycznego podmuchu. Zimowa burza Przyniósł niszczycielskie wiatry, obfite opady śniegu i mrozy – niebezpiecznie niskie – zabijając co najmniej 16 osób.

Podczas gdy mrożące krew w żyłach wiatry nadal nawiedzają Stany Zjednoczone w ten świąteczny weekend, burza nadal uderza w części górnego środkowego zachodu i północno-wschodniego wnętrza z dużymi opadami śniegu i zamieciami.

Powiązane: Śledź powiadomienia na żywo

Zwłaszcza w Buffalo w stanie Nowy Jork, obfity śnieg (Miejscami ponad 2 metry) i silne wiatry (czasami Prędkości powyżej 60 mil na godzinę) widoczność będzie bliska zeru od piątku do soboty. W sobotę wiatr może spaść ponad metr W porywach do 65 mil na godzinę A temperatura odczuwalna jest znacznie poniżej zera.

W hrabstwie Buffalo około 500 kierowców utknęło w swoich pojazdach od piątku wieczorem do soboty rano, a „kilkaset” więcej mogło utknąć do wczesnego sobotniego popołudnia, powiedział CNN dyrektor hrabstwa Erie, Mark Poloncarz. Dzieje się tak pomimo obowiązującego w hrabstwie zakazu prowadzenia pojazdów podczas burzy.

Wśród osieroconych była 85-letnia babcia Leah Belles i jej ojciec.

Od piątkowego popołudnia utknęli na trasie New York State Route 198 w Buffalo – mniej niż milę od jej domu. Komunikacja z nimi jest ograniczona z powodu baterii telefonu, a oni włączają i wyłączają ogrzewanie, aby oszczędzać gaz.

„Nie chcę teraz niczego więcej niż ich bezpieczeństwa”, Belles powiedziała CNN w sobotę, dodając, że jej ojciec może iść do domu, ale nigdy nie zostawi jej matki samej.

„Próbowałem dotrzeć do nich piechotą z podwózką, ale warunki mi to uniemożliwiły” – powiedział.

Bells powiedział, że otrzymał pomoc w zatrzymaniu samochodu w sobotę po południu, ale nie miał wyjścia.

„To bardzo stresujące i trudne” – powiedział. „Są zdecydowanie wyczerpani, ale teraz widzimy trochę nadziei”.

READ  Churchill Downs, siedziba Kentucky Derby, zamknięta z powodu śmierci koni – ostateczny termin

Bollencarz powiedział, że w najbardziej dotkniętych obszarach wiele ekip ratunkowych próbujących dotrzeć do osieroconych ludzi znalazło się na mieliźnie.

„Nie wychodźcie z domu” – powiedział Poloncarz w sobotę CNN każdemu, kto myśli o podróży do lub z tego obszaru. „O wiele bezpieczniej jest być w środku, nawet jeśli jest tylko 45 stopni w środku i tracić moc, niż wyjść na zewnątrz i radzić sobie z dreszczami wiatru minus 20 stopni i oślepiającymi warunkami”.

Oddziały Gwardii Narodowej przybywały w sobotę, aby „uratować uwięzionych w pojazdach” i mogły zwolnić kolegów pracujących w szpitalach na więcej niż jeden dzień, aby podwozić personel medyczny, powiedział Bollencarz.

Biskup diecezji Buffalo Michael W. Fisher w sobotę wezwał kościoły do ​​transmitowania Mszy Bożonarodzeniowej na żywo z powodu trudnych warunków pogodowych.

„Chociaż są Święta Bożego Narodzenia, w tych niebezpiecznych okolicznościach nikt nie powinien narażać siebie ani innych” – powiedział Świergot.

Nawet tam, gdzie nie pada śnieg i nie wyje, temperatury i dreszcze są niebezpiecznie wysokie w większości części kraju.

Według National Weather Service od równin i środkowego zachodu po północny wschód i środkowy Atlantyk, a nawet na południowym wschodzie, po wschodzie słońca w sobotę rano odczuwalne były temperatury poniżej zera.

Obejmuje:

Atlanta: 9 stopni; Minus 8 z chłodnym wiatrem

Memphis: 10 stopni; Przy chłodnym wietrze do minus 4 st

Nowy Jork: 8 stopni; Minus 8 z chłodnym wiatrem

Św. Ludwik: 9 stopni; Minus 12 z chłodnym wiatrem

Waszyngton: 12 stopni; Przy chłodnym wietrze minus 3 st

Co najmniej 16 Ludzie zginęli Począwszy od środy w siedmiu stanach, ten tydzień spowodował niebezpieczne i zagrażające życiu warunki w większości kraju:

KansasTrzy osoby zginęły w wypadkach drogowych związanych z pogodą, poinformował w piątek Patrol Autostradowy Kansas.

• Kentucky: Urzędnicy poinformowali, że w stanie zginęły trzy osoby, w tym jedna w wypadku samochodowym w hrabstwie Montgomery.

READ  Kung Fu Panda 4, Dune 2 Pokonaj króla Artura

Missouri: Policja w Kansas City poinformowała, że ​​jedna osoba zginęła po tym, jak karawana spadła z zaśnieżonej drogi do zamarzniętego strumienia.

• Nowy JorkUrzędnicy hrabstwa poinformowali w sobotę, że w hrabstwie Erie doszło do trzech zgonów związanych z burzą. Dwie osoby zginęły w oddzielnych incydentach w piątek wieczorem, kiedy ratownicy medyczni nie byli w stanie dotrzeć do swoich domów na czas w nagłych przypadkach medycznych, powiedział Bolancarz w sobotę rano. Szczegóły trzeciej śmierci, potwierdzone przez rzeczniczkę okręgu w sobotę po południu, nie były od razu dostępne.

• Ohio: „Cztery osoby zginęły w wyniku wypadków samochodowych związanych z pogodą” — powiedział gubernator Mike DeWine.

• Tennessee: Departament Zdrowia Tennessee potwierdził w piątek śmierć związaną z burzą.

• Wisconsin: Patrol Stanowy Wisconsin zgłosił śmiertelny wypadek w czwartek z powodu zimowej pogody.

Od 15:15 w sobotę 755 210 domów i firm W Ameryce W związku z tym nie ma usługi elektrycznej PowerOutage.usOznacza to, że miliony ludzi nie mają odpowiedniego ogrzewania ani ciepłej wody, ponieważ mrozy utrzymują się do soboty.

Operator sieci elektroenergetycznych dla co najmniej 13 stanów we wschodniej części kraju on zapytał Klienci powinni oszczędzać energię od wczesnej soboty do godziny 10:00 w niedzielę, ponieważ wydajność sieci jest napięta — a przy wysokim ciśnieniu mogą wystąpić ciągłe przerwy w dostawie prądu.

Operator, PJM Interconnection, obsługuje około 65 milionów ludzi w całym lub w części stanu Delaware, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, New Jersey, Karolina Północna, Ohio, Pensylwania, Tennessee, Wirginia, Wirginia Zachodnia i Dystrykt Kolumbii. .

PJM poradził mieszkańcom, aby ustawili termostaty na niższe niż zwykle i odłożyli korzystanie z głównych urządzeń elektrycznych, takich jak kuchenki i zmywarki.

A Wideo na TwitterzeRyzyko wirujących przestojów klientów jest „bardzo realne”, powiedział jeden z urzędników firmy.

READ  GM redukuje setki miejsc pracy, aby obniżyć koszty

W Tennessee stanowy dostawca energii elektrycznej — Tennessee Valley Authority — odcinał klientom prąd na kilka godzin w sobotę rano, ponieważ zimna pogoda ograniczyła czas reakcji.

Serwis elektryczny Nashville powiedział W sobotę rano klienci mogą spodziewać się „rotacyjnych, przerywanych przerw w dostawie prądu” w odstępach 10-minutowych co 90 minut do dwóch godzin.

TVA ogłosiła awarie na krótko przed 11:00 CT Nie jest już potrzebne.

TVA powiedziała w oświadczeniu, że „przeprowadzi gruntowny przegląd naszych procesów, procedur i produktów, gdy miniemy to bezprecedensowe wydarzenie”.

Podczas trwających przerw w dostawie prądu burmistrz Nashville on zapytał Tennessee Titans z NFL przełożył swój zaplanowany sobotni popołudniowy mecz u siebie z Houston Texans. NFL opóźniło rozpoczęcie meczu o godzinę i powiedziało, że bada „każdą możliwość zmniejszenia nieistotnej energii wokół stadionu”.

więcej niż Odwołano 5000 lotów W piątek doszło do tysięcy opóźnień i ponad 2900 lotów sobota została odwołana.

• Zimno dla wielu: W ten weekend dreszcze wiatru będą niebezpieczne w większości środkowych i wschodnich Stanów Zjednoczonych. „Zagrażające życiu niskie temperatury i niebezpieczne dreszcze wiatru stworzą zagrożenie dla życia unieruchomionych podróżnych” – powiedział National Weather Service. powiedział Sobota rano.

• Rekord temperatury na południu: Atlanta i Tallahassee na Florydzie będą miały najwyższe temperatury 24 grudnia, podał serwis pogodowy.

• Ekstremalnie zimno gdzie indziej: Oczekuje się, że Filadelfia i Pittsburgh zobaczą najzimniejszy dzień w Wigilię w sobotę. W Wigilię Bożego Narodzenia w Waszyngtonie nastąpiło drugie ochłodzenie, po raz pierwszy w 1989 roku. Nowy Jork czeka najzimniejsza Wigilia od 1906 roku. Chicago spodziewa się, że temperatury powrócą powyżej zera, ale wtedy doświadczy najzimniejszej Wigilii od 1983 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *