Programy beta Apple dla programistów można teraz bezpłatnie pobrać i zainstalować

Osoby z darmowymi kontami deweloperskimi Apple mogą uzyskać dostęp do wersji beta najnowszego oprogramowania firmy, podczas gdy konta płatne. Wskazane przez użytkownika Aktualizacje oprogramowania iSoftware na Twitterze i potwierdzone przez Strona porównania programów dla programistów Apple, wersje beta systemów operacyjnych można teraz instalować bez konieczności uiszczania rocznej opłaty w wysokości 99 USD za program Apple Developer Program. Oznacza to, że zainteresowani użytkownicy będą mogli bezpłatnie zainstalować różne wersje beta, w tym iOS 17, i będą musieli poczekać do lipca na publiczną wersję beta. To znaczy, o ile mają konto programisty Apple.

Po wczorajszym WWDC firma Apple wypuściła wersję beta iOS 17 dla programistów, do której w przeciwieństwie do poprzednich lat mają teraz dostęp ludzie w warstwie bezpłatnej. Chociaż wcześniej mogło się wydawać, że otwarcie dostępu do bezpłatnych kont oznaczało, że społeczeństwo będzie mogło je również pobrać, teraz rozumiemy, że nikt nie ma dostępu do wersji beta programistów. Musisz mieć identyfikator Apple ID lub konto zarejestrowane w Programie dla programistów. Bariera wejścia wynosząca 99 dolarów została zniesiona.

Na początku tego roku Apple wprowadziło zmianę w sposobie dystrybucji wersji beta dla programistów. Wcześniej programiści musieli pobierać i instalować profil konfiguracyjny dla każdego urządzenia. Ale system pozwala teraz użytkownikom instalować wersje beta bezpośrednio na swoich urządzeniach, zaznaczając opcję w ustawieniach aktualizacji oprogramowania. Pomimo zmiany Apple nadal musi płacić 99 USD rocznie, aby uzyskać dostęp do wersji beta dla programistów. Teraz użytkownicy, którzy nie chcą płacić, nie muszą czekać na publiczną wersję beta, która jest zawsze dostępna za darmo, ale zwykle wydawana później niż wersje beta deweloperów. W tym roku Apple twierdzi, że publiczne wersje beta powinny pojawić się w lipcu.

READ  Wyniki prawyborów w Illinois w 2024 r

Mogą występować błędy i problemy, dlatego zdecydowanie odradzamy uruchamianie wersji beta na głównych urządzeniach, zwłaszcza na wczesnym etapie cyklu. Te wersje beta są przeznaczone dla programistów z dodatkowymi urządzeniami, aby przetestować swoje aplikacje pod kątem nowego oprogramowania. Niektóre wersje beta, takie jak watchOS 10, TVOS 17, HomePod 17 i AirPods, uniemożliwiają powrót do publicznego, stabilnego oprogramowania. W przypadku tych platform po zainstalowaniu wersji beta jest ona zazwyczaj dostępna jesienią, aż do ukazania się kolejnej publicznej wersji. Instalujesz te wersje beta wyłącznie na własne ryzyko. Ale ci, którzy są niechętni ryzyku i są częścią planu deweloperskiego, mogą go teraz pobrać.

AKTUALIZACJA (22:15 ET): Ten artykuł został zaktualizowany, aby wyjaśnić, że chociaż wersje beta programistów są teraz dostępne dla osób posiadających bezpłatne konta, nie jest to przypadek i nie jest dostępny dla każdego. Aby pobrać wersję beta programu dla programistów, musisz mieć Apple ID lub konto powiązane z programem dla programistów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są starannie wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależny od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *