Akcje Pierwszej Republiki ponownie spadły, podczas gdy inne banki regionalne wzrosły

Akcje First Republic Bank ponownie spadły w środę, ponieważ inwestorzy pozostawali sceptyczni, że bank z San Francisco może zakończyć zmianę.

Akcje First Republic (ticker: FRC ) spadły aż o 17% w środę na początku handlu, gdy pojawiły się doniesienia o wysiłkach banku, aby uniknąć załamania. Akcje spadły we wtorek o rekordowe 49% po tym, jak bank poinformował w poniedziałek, że jego depozyty spadły o ponad 40% w pierwszym kwartale i ujawnił plany redukcji do 25% siły roboczej.

Pierwsza Republika prosi banki zaangażowane w pakiet ratunkowy o wartości 30 miliardów dolarów, w tym JPMorgan Chase (JPM) w zeszłym miesiącu, o kupowanie obligacji od banku po cenach wyższych niż rynkowe, podała CNBC, powołując się na banki zaznajomione z planem. Straty z zakupu takich obligacji wyniosłyby kilka miliardów dolarów, a te banki poniosłyby straty w wysokości około 30 miliardów dolarów, gdyby upadły, czytamy w raporcie.

First Republic i JP Morgan nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz.

Pierwsza Republika chce sprzedać aktywa o wartości od 50 do 100 miliardów dolarów, aby zmniejszyć swój bilans, poinformował we wtorek Bloomberg.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Poniedziałkowy raport o wypłatach depozytów w pierwszym kwartale z Pierwszej Republiki Upadek Silicon Valley Bank i Signature Bank (SBNY) ponownie rozpalił zamieszanie na rynku, które nękało banki regionalne w marcu. Podczas gdy spokój powrócił w zeszłym miesiącu po tym, jak Rezerwa Federalna stworzyła nowe narzędzie zapewniające bankom większą płynność – a wielcy pożyczkodawcy, na czele z JPMorgan Chase, dodali depozyty do Pierwszej Republiki – ostatnie rewelacje ponownie zachwiały zaufaniem do sektora.

Inne banki regionalne korzystają teraz z wycofania się w Pierwszej Republice. Akcje PacWest Bancorp (PACW) wzrosły w środę o 13% po tym, jak bank poinformował, że jego salda depozytowe wzrosły o 1,8 miliarda dolarów w ciągu ostatnich kilku tygodni. Western Alliance (WAL) wzrósł o 1% na początku handlu; W zeszłym tygodniu powiedział, że napływy wzrosły.

READ  Messi zdobywa zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry w debiucie w Interze Miami

Inni regionalni pożyczkodawcy, których akcje Pierwszej Republiki spadły z powodu obaw o zarażenie, nie poruszyli się tak bardzo. Zions Bancorp (ZION) zwyżkował w środę o 0,4%, a KeyCorp (KEY) o 1,4%.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Napisz do Briana Swinta na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *