Rosyjscy bojownicy przejmują kontrolę nad kluczową wioską w pobliżu Pakmut: aktualizacje na żywo

dług…Gian Ehrenzeller/EPA, za pośrednictwem Shutterstock

DAVOS, Szwajcaria — W wojnie Rosji z Ukrainą nie ma się z czego śmiać. Ale były brytyjski premier Boris Johnson zaoferował rzadką chwilę wśród obietnic wsparcia dla Ukrainy ze strony przywódców politycznych i tytanów korporacyjnych obecnych na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii w tym tygodniu.

W czwartek p. Johnson był na śniadaniu dla Ukrainy, które okazało się jednym z największych losowań tłumu. Słyszał, jak wicepremier Kanady Chrystia Freeland użyła hokejowej metafory dla kanadyjskiej supergwiazdy Wayne’a Gretzky’ego, aby opisać, dlaczego Zachód powinien zrobić więcej dla Ukrainy.

Kiedy pani Freeland skończyła, Mr. Johnson nachylił się do mikrofonu i powiedział: „Powiedz Putinowi, żeby wyjechał z Ukrainy”.

Na sali wybuchnął śmiech, chwila lekkiej ulgi w tłumie pochłoniętym trzeźwymi pytaniami. Czy Niemcy wyślą czołgi Panther 2?, czy też inwestorzy tacy jak Goldman Sachs i BlackRock wydadzą miliardy dolarów na odbudowę Ukrainy. (Ich szefowie twierdzą, że takDyrektor naczelny BlackRock, Larry Fink, powiedział, że inwestorzy mają prawo do „godziwego i rozsądnego zwrotu”.)

Ukraina od dawna aktywnie uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym, głównie dzięki inicjatywom Wiktor PinczukUkraiński miliarder, przez lata gościł tam na śniadaniach czołowych polityków i biznesmenów.

Teraz, gdy przetrwanie jego kraju zajmuje pierwsze strony gazet na całym świecie, śniadanie jest dobrą wiadomością. premier Holandii Mark Rutte; ambasador klimatyczny prezydenta Bidena, John Kerry; A obecni i byli senatorowie amerykańscy byli pod ręką. Kilkusetosobowy tłum wylał się na chodnik na zewnątrz.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczył w wydarzeniu za pośrednictwem łącza wideo, a zagorzali zwolennicy Ukrainy, p. Dzięki takim postaciom jak Johnson, on, jako premier, uczynił Wielką Brytanię wczesnym dostawcą broni dla wojsk ukraińskich. Podczas gdy Niemcy decydowały, czy wysłać więcej czołgów, Mr. Zełenski wezwał Europę, by nie zniknęła.

READ  Gwyneth Paltrow porównała się z Dahmerem za okulary „seryjnego mordercy” podczas procesu

„To nie jest kino czekające na rozpoczęcie filmu” – powiedział.

Pan. Pan Johnson odwiedził Ukrainę cztery razy podczas swojej kadencji. Zaprzyjaźniony z Zełenskim prezydent Ukrainy podjął temat. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, a czasami Mr. Obawy wyrażone przez pana Bidena. Johnson odmówił – ciężka broń mogłaby eskalować konflikt, prowadząc do bezpośredniego konfliktu między Rosją a NATO.

„Dajcie im czołgi”, powiedział Mr. powiedział Johnson. „Absolutnie nie ma nic do stracenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *