Ściana Św. Liczy na sztuczkę z limitem kredytowym, która może sprawić kłopoty

„Ten tak zwany plan priorytetów sprawia, że ​​priorytety Republikanów są bardzo jasne – bardzo jasne, dodam” – powiedziała 17 stycznia rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. „Chcą przedłożyć bogatych posiadaczy obligacji nad zwykłych Amerykanów, którzy chcą bezpiecznej żywności, bezpiecznego nieba, bezpiecznych społeczności i bezpiecznych granic”.

Próba nadania priorytetu płatnościom niesie ze sobą poważne ryzyko polityczne, praktyczne i prawne. Spłacanie posiadaczy obligacji może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony podstaw rynków finansowych, ale sprawiałoby wrażenie, że administracja faworyzuje bogatych inwestorów w stosunku do emerytów, rencistów i personelu wojskowego.

Podlega wyzwaniom prawnym, ponieważ władza wykonawcza decyduje, które decyzje Kongresu dotyczące wydatków należy zignorować, a które przyjąć. Może to podważyć „równowagę sił między Kongresem a prezydentem w zakresie priorytetów wydatków oraz potencjał Kongresu do wykorzystania priorytetu w sposób, w jaki nie chce”. Analiza Kongresowej Służby Badawczej Opublikowane w 2015 roku.

I może nie działać. W 2011 roku urzędnicy opracowali wstępne plany prostszej wersji priorytetu. Ale Ministerstwo Skarbu jest zaniepokojone swoją zdolnością do dokonywania płatności w ramach własnych systemów, jeśli musi wybierać pomiędzy szeregiem zobowiązań, zamiast opóźniać wszystko inne, nie spłacać odsetek i kapitału. Urzędnicy Fed myśleli, że mogą prześledzić dokładny czas na podstawie transkrypcji z tego sierpnia.

Ale „dopóki nie opracujesz procedur i procedur testowych, twój poziom komfortu jest bardzo niski”. powiedział Lewis Roseman jest byłym pracownikiem Fed, który pracował z Departamentem Skarbu nad planowaniem awaryjnym. Bank centralny pełni funkcję bankiera rządu, więc pomaga w dokonywaniu preferencyjnych płatności.

Nawet po planowaniu awaryjnym w konflikcie z 2013 roku A Wysoki Oficer Skarbowy Nazwał ustalenie priorytetów „dokładną próbą” i powiedział, że jest to „niedopuszczalne ryzyko”.

Nie jest również jasne, czy ustalanie priorytetów zapobiegnie załamaniu finansowemu. Rynki mogą się jeszcze bardziej cofnąć, jeśli pułap zadłużenia zostanie przekroczony, co oznacza, że ​​Stany Zjednoczone nie będą w stanie obsłużyć swoich zobowiązań, bez względu na to, czy jest to dług oficjalny, czy nie.

READ  Co najmniej 12 osób zginęło po burzach, które nawiedziły południe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *