Sędzia federalny mówi, że Straż Graniczna nie może ignorować zawiadomień o zwolnieniu, aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych

Sędzia federalny na Florydzie nakazał w czwartek amerykańskiej straży granicznej, aby nie wypuszczała żadnych migrantów bez odpowiedniego wezwania do stawienia się w sądzie imigracyjnym.

Lee Gelernt, główny adwokat Amerykańskiej Unii Swobód Obywatelskich w sprawie dotyczącej tytułu 42, powiedział, że nakaz nie wpłynie na wygaśnięcie ograniczeń imigracyjnych wynikających z tytułu 42 podczas pandemii.

Ale to może skomplikować wysiłki Straży Granicznej w zarządzaniu liczbą migrantów przedostających się do Stanów Zjednoczonych.

Aby przyspieszyć przetwarzanie, Straż Graniczna zezwoliła na zwolnienie niektórych osób bez formalnego powiadomienia, co wymaga czasu na przygotowanie i może prowadzić do przepełnienia na przejściach granicznych. Ale po tym, jak Floryda zakwestionowała wcześniejszą wersję, administracja Bidena utknęła w martwym punkcie.

Po tym, jak Straż Graniczna opublikowała w tym tygodniu zmienioną politykę, Floryda wróciła do sądu, aby spróbować zablokować zwolnienie bez powiadomienia, co doprowadziło do wydania w czwartek tymczasowego zakazu zbliżania się.

Straż Graniczna poinformowała w oświadczeniu, że stosuje się do nakazu sądowego i rozważa dalsze kroki.

„Jest to szkodliwe orzeczenie, które spowoduje niebezpieczne tłoczenie się w obiektach CBP i zmniejszy naszą zdolność do skutecznego przetwarzania i usuwania imigrantów, a także stwarza ryzyko stworzenia niebezpiecznych warunków dla agentów Straży Granicznej i imigrantów. Kiedy stacje straży granicznej są przepełnione, bezpieczeństwo i ochrona imigranci i pracownicy Prawdą pozostaje, że administracje republikańska i demokratyczna wykorzystały tę możliwość zwolnienia warunkowego do ochrony

Aaron Reichlin-Melnyk, dyrektor polityczny Amerykańskiej Rady Imigracyjnej, powiedział, że jest zaniepokojony konsekwencjami orzeczenia sędziego.

„Przetwarzanie wezwania do stawienia się w sądzie zajmuje 2-3 razy dłużej niż przyznanie komuś zwolnienia warunkowego, co oznacza, że ​​​​zaostrzyłeś barierę”.

READ  Play-offy NBA: Celtics po raz kolejny wyprzedzili Pacers i zapewnili sobie awans do finałów NBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *