Sędzia zaleca wprowadzenie zakazu prowadzenia działalności przez konserwatywnego prawnika Johna Eastmana w Kalifornii

Sędzia z Kalifornii zalecił wykluczenie konserwatywnego prawnika Johna Eastmana ze stanu w związku z jego rolą w opracowaniu strategii prawnej mającej pomóc prezydentowi Donaldowi Trumpowi utrzymać się u władzy po przegranej w wyborach w 2020 roku.

Sędzia Sądu Adwokackiego stanu Kalifornia, Yvette Rowland, wydała w środę zalecenie w 128-stronicowym orzeczeniu, nakazując umieszczenie Eastmana w „mimowolnym zawieszeniu” licencji prawniczej ze skutkiem trzy dni po wydaniu orzeczenia. Sąd Najwyższy Kalifornii wyda ostateczne orzeczenie w tej sprawie, a Eastman może się odwołać. Wraz z zaleceniem zwolnienia Rowland zalecił nakazanie Eastmanowi zapłaty 10 000 dolarów sankcji pieniężnych na rzecz Funduszu Bezpieczeństwa Klienta Izby Adwokackiej stanu Kalifornia.

„Sąd odrzuca twierdzenie Eastmana, że ​​motywacją tego postępowania dyscyplinarnego i wynikającej z niego dyscypliny Eastmana były jego poglądy polityczne lub reprezentowanie prezydenta Trumpa lub kampania prezydenta Trumpa” – stwierdzono w orzeczeniu Rowlanda. „Przeciwnie, przewinienie Eastmana stanowi wyjątkowo poważne naruszenie zasad etycznych uzasadniających surową dyscyplinę zawodową”.

Adwokat Eastmana, Randy Miller, oświadczył w oświadczeniu: „Jego klient utrzymuje, że sposób, w jaki rozwiązał kwestie prawne, o ocenę których poproszono go po wyborach w listopadzie 2020 r., opierał się na wiarygodnym precedensie prawnym, wcześniejszych wyborach prezydenckich, badaniu tekstu konstytucji oraz obszerny materiał naukowy.”

„Proces, którego podjął się dr Eastman w 2020 r., to ten sam proces, który stosują prawnicy każdego dnia i wszędzie – w istocie stanowi to istotę tego, czym zajmują się prawnicy. Są oni etycznie zobowiązani do bycia sumiennymi rzecznikami swoich klientów – obowiązku, którego dr Eastman nie naruszył W zakresie, w jakim dzisiejsza decyzja podważa tę zasadę, sąd apelacyjny mamy nadzieję szybko znaleźć rozwiązanie” – dodał Miller.

Eastmanowi, który przemawiał na wiecu w Ellipse przed Białym Domem przed śmiertelnymi zamieszkami na Kapitolu w dniu 6 stycznia 2021 r., początkowo postawiono mu 11 zarzutów dyscyplinarnych wynikających z zarzutów, że był twórcą legislacyjnego planu działania Trumpa. Zmieniono formalne wyniki wyborów w 2020 r., uniemożliwiając liczenie głosów wyborczych w niektórych stanach. W swojej środowej rekomendacji Rowland stwierdził, że Biuro Głównego Radcy ds. Procesowych Izby Adwokackiej stanu Kalifornia „sprostała swemu ciężarowi” udowodnienia wszystkich zarzutów z wyjątkiem jednego, co sąd oddalił.

READ  Korea Południowa odniosła miażdżące zwycięstwo w sondażach parlamentarnych

Eastman bronił swoich działań w tej sprawie.

Eastman, były dziekan szkoły prawniczej, był uwikłany w inne sprawy prawne związane z ingerencją w wybory, w tym z próbą uzyskania zakazu prowadzenia działalności w Kalifornii.

Eastmanowi postawiono zarzuty karne w sprawie w Gruzji, w której zarzuca się, że Trump i jego współpracownicy spiskowali w celu zmiany wyników wyborów w tym stanie w 2020 roku. Chociaż nie postawiono mu zarzutów, był jednym z anonimowych współspiskowców wyszczególnionych w sprawie ingerencji w wybory wniesionej przez Departament Sprawiedliwości.

Jacqueline Alemany i Amy P Wang wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *