Najnowsze informacje na temat zawalenia się mostu Baltimore Key Bridge: aktualizacje na żywo

14:09 ET, 27 marca 2024 r

Jak poinformowała straż przybrzeżna, załogi pracują nad projektem usunięcia gruzu z mostu z dziobu statku.

Od Elise Hammond z CNN

W środę na frachtowcu Daly w Baltimore można było zobaczyć fragmenty zawalonego mostu Francisa Scotta Key Bridge.

Nowy Mike/Reuters

Załogi pracują nad planem wypuszczenia na powierzchnię statku, który uderzył w most Francisa Scotta Key Bridge, i przeniesienia go w inne miejsce, a dochodzenie w sprawie tego, co się wydarzyło, trwa w środę.

Według Petera Gautiera, zastępcy dowódcy operacyjnego amerykańskiej straży przybrzeżnej, straż przybrzeżna będzie współpracować z korpusem inżynierów armii przy usunięciu części mostu znajdującego się na dziobie statku.

Później zajmą się ponownym wypłynięciem statku na powierzchnię. Gautier powiedział, że przód molo znajduje się na dnie rzeki Patapsco ze względu na ciężar gruzu mostu. Gautier powiedział, że pierwszym krokiem w tym wszystkim jest wykorzystanie zdalnie sterowanych pojazdów i nurków do zbadania, co dzieje się pod powierzchnią.

Ekspert ds. nurkowania ratunkowego powiedział, że była to niebezpieczna misjaButch Hendrick, nurek-ratownik i założyciel firmy Lifeguard Systems, która szkoli personel bezpieczeństwa publicznego w nurkowaniu ratowniczym, powiedział, że wrak na powierzchni rzeki Patapsco jest „interaktywny”.

„Teraz każdy element jest skręcony, zniekształcony i nadany mu inny kształt, a coś tak prostego, jak przesunięcie jednego elementu, może spowodować przeniesienie wielu elementów” – powiedział w środę CNN.

Sprawę komplikuje fakt, że urzędnicy twierdzili wcześniej, że nurkowie mieli niewielką widoczność na dno ze względu na głębokość rzeki. „Wszystko jest zapisane alfabetem Braille’a” – powiedział Hendrick, dodając, że jednocześnie nurkowie muszą macać gruzy.

READ  Kontrakty futures na Dow Jones rosną wraz ze zwyżkami rynkowymi przed raportem o inflacji; Cztery błyskawiczne sygnały kupna akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *