Ten 4 lipca był najcieplejszym dniem na Ziemi od początku pomiarów

Mars był najgorętszym dniem na Ziemi od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1979 roku, ze średnią globalną temperaturą 62,92 stopnia Fahrenheita (17,18 stopnia Celsjusza). Według danych Z amerykańskich Narodowych Centrów Prognoz Środowiskowych.

W rezultacie 4 lipca, najcieplejszy dzień na Ziemi, może być najcieplejszym dniem na Ziemi od około 125 000 lat, jak uważają naukowcy, niebezpieczne połączenie rosnących globalnych temperatur, nadejścia wzoru El Niño i początku lata w Półkula północna.

Według narzędzia do śledzenia ekstremalnych temperatur The Washington Post, 57 milionów ludzi w USA było we wtorek narażonych na niebezpieczne upały. W tym samym czasie były Chiny Złapany w silną falę upałówAntarktyda będzie cieplejsza niż zwykle podczas zimy, a temperatury na północy Afryki osiągną 122F, poinformował Reuters.

El Nino powraca i jest gotowy do turbodoładowania na bardziej ekstremalne warunki pogodowe

Średnia globalna temperatura powietrza we wtorek została obliczona za pomocą modelu, który wykorzystuje dane ze stacji pogodowych, statków, boi oceanicznych i satelitów, wyjaśnił Paolo Seppi, klimatolog z londyńskiego Grantham Institute, w e-mailu w środę.

„To jest nasze„ najlepsze przypuszczenie ”, jaka była wczoraj temperatura powierzchni w każdym punkcie na Ziemi” – powiedział.

Globalne rejestry temperatury oparte na instrumentach sięgają połowy XIX wieku, ale w przypadku wcześniejszych temperatur naukowcy opierają się na danych pośrednich przechwyconych na podstawie dowodów pozostawionych w słojach drzew i pokrywach lodowych. „Dane te sugerują, że nie było tak dużo ciepła od co najmniej 125 000 lat temu, czyli przed zlodowaceniami” – powiedział Seppi, odnosząc się do niezwykle ciepłego okresu między dwiema epokami lodowcowymi.

Według tych samych danych, temperatura w ostatni poniedziałek została zarejestrowana na poziomie 62,62 stopnia Fahrenheita. Wcześniej najwyższa zarejestrowana średnia temperatura wynosiła 62,46 stopnia Fahrenheita, zmierzona 14 sierpnia 2016 r., podczas poprzedniego cyklu El Niño.

READ  Raport: Niektórzy trenerzy Broncos mieli problemy z biurem Russella Wilsona w obiekcie drużyny

Miliony Amerykanów doświadczają ekstremalnych upałów, a nadchodzi ich więcej

Eksperci twierdzą, że jeśli nie zostaną podjęte działania w celu zwalczania emisji dwutlenku węgla, temperatury będą nadal rosły.

„Kiedy jest najgorętszy dzień? To wtedy globalne ocieplenie, El Niño i cykl roczny są w jednej linii. To następne kilka miesięcy” – powiedział Miles Allen, profesor nauk o geosystemach na Uniwersytecie Oksfordzkim w wywiadzie telefonicznym w środę „To jest potrójne”.

Allen powiedział we wtorek, że świat ociepla się z powodu zmian klimatu, a globalne temperatury są już o 1,25 stopnia Celsjusza (2,25 stopnia Fahrenheita) powyżej średniej sprzed epoki przemysłowej. „Ociepla się o 0,25 stopnia Celsjusza na dekadę” – powiedział. „Dlatego obserwujemy ciągłe bicie rekordów, a nie tylko raz”.

„Patrząc w przyszłość, globalne ocieplenie będzie kontynuowane, więc spodziewaj się, że rekordy temperatur będą coraz bardziej łamane, chyba że podejmiemy szybkie działania w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do zera netto” – dodał Seppi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *