Ten 4 lipca był najcieplejszym dniem na Ziemi od początku pomiarów

Mars był najgorętszym dniem na Ziemi od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1979 roku, ze średnią globalną temperaturą 62,92 stopnia Fahrenheita (17,18 stopnia Celsjusza). Według danych Z amerykańskich Narodowych Centrów Prognoz Środowiskowych.

W rezultacie 4 lipca, najcieplejszy dzień na Ziemi, może być najcieplejszym dniem na Ziemi od około 125 000 lat, jak uważają naukowcy, niebezpieczne połączenie rosnących globalnych temperatur, nadejścia wzoru El Niño i początku lata w Półkula północna.

Według narzędzia do śledzenia ekstremalnych temperatur The Washington Post, 57 milionów ludzi w USA było we wtorek narażonych na niebezpieczne upały. W tym samym czasie były Chiny Złapany w silną falę upałówAntarktyda będzie cieplejsza niż zwykle podczas zimy, a temperatury na północy Afryki osiągną 122F, poinformował Reuters.

El Nino powraca i jest gotowy do turbodoładowania na bardziej ekstremalne warunki pogodowe

Średnia globalna temperatura powietrza we wtorek została obliczona za pomocą modelu, który wykorzystuje dane ze stacji pogodowych, statków, boi oceanicznych i satelitów, wyjaśnił Paolo Seppi, klimatolog z londyńskiego Grantham Institute, w e-mailu w środę.

„To jest nasze„ najlepsze przypuszczenie ”, jaka była wczoraj temperatura powierzchni w każdym punkcie na Ziemi” – powiedział.

Globalne rejestry temperatury oparte na instrumentach sięgają połowy XIX wieku, ale w przypadku wcześniejszych temperatur naukowcy opierają się na danych pośrednich przechwyconych na podstawie dowodów pozostawionych w słojach drzew i pokrywach lodowych. „Dane te sugerują, że nie było tak dużo ciepła od co najmniej 125 000 lat temu, czyli przed zlodowaceniami” – powiedział Seppi, odnosząc się do niezwykle ciepłego okresu między dwiema epokami lodowcowymi.

Według tych samych danych, temperatura w ostatni poniedziałek została zarejestrowana na poziomie 62,62 stopnia Fahrenheita. Wcześniej najwyższa zarejestrowana średnia temperatura wynosiła 62,46 stopnia Fahrenheita, zmierzona 14 sierpnia 2016 r., podczas poprzedniego cyklu El Niño.

READ  Biden ogłosi umowę dotyczącą atomowej łodzi podwodnej z Australią i Wielką Brytanią

Miliony Amerykanów doświadczają ekstremalnych upałów, a nadchodzi ich więcej

Eksperci twierdzą, że jeśli nie zostaną podjęte działania w celu zwalczania emisji dwutlenku węgla, temperatury będą nadal rosły.

„Kiedy jest najgorętszy dzień? To wtedy globalne ocieplenie, El Niño i cykl roczny są w jednej linii. To następne kilka miesięcy” – powiedział Miles Allen, profesor nauk o geosystemach na Uniwersytecie Oksfordzkim w wywiadzie telefonicznym w środę „To jest potrójne”.

Allen powiedział we wtorek, że świat ociepla się z powodu zmian klimatu, a globalne temperatury są już o 1,25 stopnia Celsjusza (2,25 stopnia Fahrenheita) powyżej średniej sprzed epoki przemysłowej. „Ociepla się o 0,25 stopnia Celsjusza na dekadę” – powiedział. „Dlatego obserwujemy ciągłe bicie rekordów, a nie tylko raz”.

„Patrząc w przyszłość, globalne ocieplenie będzie kontynuowane, więc spodziewaj się, że rekordy temperatur będą coraz bardziej łamane, chyba że podejmiemy szybkie działania w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do zera netto” – dodał Seppi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *