Titan Sub: Były pracownik Oceangate wysłał kiedyś e-mail z pogróżkami o skazanej na zagładę łodzi podwodnej Titanic, donosi New YorkerCNN

Były pracownik OceanGate Expeditions wysłał e-mail do innego byłego partnera firmy kilka lat temu ze złowieszczym ostrzeżeniem o potencjalnych awariach jego łodzi podwodnej Titan i jej dyrektora generalnego. Północny Atlantyk, wg Nowojorczyk.

David Lockridge napisał o CEO Oceangate, Stocktonie Rush. Firma zaoferowała 250 000 dolarów za bilet na wycieczkę po 111-letnich pozostałościach Titanica.

Lockridge rozpoczął pracę jako niezależny wykonawca dla OceanGate w 2015 roku, a następnie jako pracownik w latach 2016-2018. poinformowało CNN. Wkrótce został uwikłany w proces sądowy z OceanGate, twierdząc, że został niesłusznie zwolniony za zgłoszenie obaw dotyczących bezpieczeństwa i testów Titana.

02:55 – Źródło: CNN

„Podstawowa wada” Jamesa Camerona w projekcie łodzi podwodnej Titan

„Uważam, że jestem bardzo kiepski w robieniu niebezpiecznych rzeczy, ale to wypadek, który czeka, by się wydarzyć” – napisał Lockridge w e-mailu do Roba McCalluma, partnera projektu w firmie zajmującej się certyfikacją morską, zgodnie z raportem The New Yorker.

„Nie ma mowy, żebyś mi zapłacił za nurkowanie w tej rzeczy” – kontynuował Lockridge.

McCallum, mistrz nurkowania, który prowadził wyprawy na Titanica, ostrzegł Rusha w 2018 roku o bezpieczeństwie łodzi podwodnej Titanic, mówiąc dyrektorowi generalnemu, że naraża siebie i swoich klientów na ryzyko. CNN wcześniej informowało.

David Hiscock/Reuters

Odzyskane łodzie podwodne Tytana z ekspedycji OceanGate docierają do St. John’s, Nowej Fundlandii i Labradoru w środę przez Horizon Arctic.

OceanGate miał dotrzeć do pozostałości Titanica 18 czerwca, kiedy stracił kontakt ze swoim statkiem macierzystym, około 1 godziny i 45 minut. Kilka dni później urzędnicy potwierdzili istnienie Tytana – 23-tysięcznego statku wykonanego z węgla. Włókno i tytan oraz wielkość minivana – uległy „katastrofalnej eksplozji”.

The Pięciu ludzi na pokładzie Zidentyfikowany jako Rush; brytyjski biznesmen Hamish Harding; francuski nurek Paul-Henri Narcolet; pakistański miliarder Shahjata Dawood; oraz 19-letni syn Dawooda, Sulaiman Dawood.

READ  Biały Dom mówi, że Biden „ma się dobrze” po nieudanym ukończeniu sił powietrznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *