Trzech policjantów z San Antonio oskarżonych o morderstwo po śmiertelnej strzelaninie

Trzech policjantów z San Antonio zostało oskarżonych o morderstwo w wyniku śmiertelnego postrzelenia kobiety, która cierpiała, jak powiedział szef policji miasta, na „kryzys zdrowia psychicznego”.

Sierżant Alfred Flores i funkcjonariusze Eleazar Alejandro i Nathaniel Villalobos zostali zwolnieni bez wynagrodzenia, a później aresztowani na podstawie nakazów morderstwa po tym, jak 46-letnia Melissa Perez została zastrzelona po tym, jak odmówiła policji wyjścia z mieszkania, powiedział w piątek.

„Działania funkcjonariuszy były niezgodne z polityką i szkoleniem SAPD” – powiedział McManus podczas piątkowej konferencji prasowej.

„Postawili się w sytuacji, w której użyli śmiercionośnej siły, co nie jest uzasadnione we wszystkich okolicznościach, i teraz ich rozumiemy” – powiedział McManus.

Wysłane przez Departament Policji San Antonio wideo z YouTube’a O zdarzeniu opowiedział w piątek.

Według McManusa, jeden z trzech oskarżonych funkcjonariuszy otworzył ogień, a Perez najpierw rzucił w funkcjonariuszy szklaną świecą, a następnie rzucił w nich młotkiem. Wszyscy trzej funkcjonariusze otworzyli ogień, gdy Perez ponownie podszedł do nich z młotkiem, uderzając ją co najmniej dwa razy, według McManusa.

Perez była podejrzana o przecięcie przewodów w celu włączenia alarmu przeciwpożarowego w kompleksie mieszkalnym i rozmawiała z funkcjonariuszami straży pożarnej około 12:30 w piątek, kiedy funkcjonariusz podszedł i próbował zmusić ją do pójścia w kierunku radiowozu, powiedział McManus.

Kiedy Perez rozmawiał z funkcjonariuszem straży pożarnej na zewnątrz kompleksu, podszedł do niego niezidentyfikowany funkcjonariusz i na nagraniu z kamery słychać było, jak woła: „Hej pani, chodź tutaj”, Perez odmówił i wyszedł.

„Panna Perez wydawała się mieć kryzys psychiczny” – powiedział McManus bez rozwijania tematu, po czym pobiegł do jej mieszkania.

Wideo pokazuje funkcjonariusza na tarasie mieszkania Pereza, który zdejmuje moskitierę.

Niezidentyfikowany oficer krzyczy „Zamierzasz strzelać”, na co Perez odpowiada: „Zastrzel mnie – nie masz nakazu”.

Następnie rozległ się dźwięk tłuczonego szkła, a następnie dwie salwy wystrzałów.

Perez został uznany za zmarłego na miejscu przez EMS.

McManus nie odpowiadał na żadne pytania, powołując się na śledztwo w sprawie strzelaniny.

SAPD Shooting Task Force i Wydział Spraw Wewnętrznych prowadzą osobne dochodzenia, a ich ustalenia zostaną przekazane do biura prokuratora okręgowego Bexar w celu niezależnego przeglądu, powiedział SAPD.

Na miejscu byli również inni funkcjonariusze, ale nie oczekuje się, że żaden z nich zostanie oskarżony, chociaż wszyscy zostaną przesłuchani w sprawie swoich działań, powiedział McManus.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich strzelanin z udziałem oficerów, ten incydent będzie nadal w pełni badany” – powiedział McManus, składając kondolencje rodzinie Pereza.

Flores pracuje w SAPD od 14 lat, podczas gdy Alejandro i Villalobos pracują w dziale odpowiednio od pięciu i dwóch lat. Według partnera CBS, KENS 5. Wszyscy trzej byli trzymani na obligacjach o wartości 100 000 USD. W sobotę rano KENS 5 poinformował, że cała trójka wyszła z więzienia.

READ  Co to oznacza dla NY Jets

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *