Ulewne deszcze powodują powodzie w Kalifornii, ale zapewniają wytchnienie od suszy

Carla Nemeth, dyrektor Kalifornijskiego Departamentu Zasobów Wodnych, agencji zarządzającej najcenniejszymi zasobami Golden State, powiedziała, że ​​Kalifornia musi przejść cienką linię podczas silnych zimowych burz. Z jednej strony stan rozpaczliwie potrzebuje zimowych deszczy i śniegu, aby uzupełnić zapasy wody przed coroczną suszą, która trwa od wiosny do jesieni.

Jednak zmiany klimatyczne nasiliły ekstremalne warunki pogodowe na Zachodzie, a przedłużające się ulewne deszcze mogą powodować niszczycielskie powodzie lub osunięcia ziemi na niedawno spalonych obszarach. Szczególnie ciepłe burze mogą przedwcześnie topić śnieg, wysyłając wodę na góry i już nasycone miasta.

„To trochę jak sytuacja Złotowłosej” – powiedziała pani Nemeth. „Jesteśmy ostrożnymi optymistami”

Na kalifornijskich stokach narciarskich niezwykle obfite opady śniegu były mile widzianym prezentem. W Mammoth Mountain, kurorcie graniczącym z Parkiem Narodowym Yosemite, w sobotę spadnie kilka stóp śniegu, a więcej śniegu spodziewane jest w połowie stycznia, powiedziała Lauren Burke, dyrektor ds. komunikacji ośrodka.

Ośrodek już skorzystał z obfitych opadów śniegu tej zimy, w tym od 10 do 15 stóp śniegu tylko w zeszłym miesiącu, powiedziała pani Burke. Od południa w sobotę ośrodek odnotował od 90 do 131 cali śniegu na swojej podstawowej głębokości, jednej z najgłębszych w kraju. Na śnieguMonitoruje pokrywę śnieżną w kurortach w całym kraju.

„Nawet w tym gorącym, mokrym, ciężkim śniegu śnieg był dobry” – powiedziała pani Burke. „To w pewnym sensie przechyla górę, tworząc bardzo głęboką platformę”.

Zgodnie z danymi, w regionie Sierra Nevada nagromadziły się znaczne opady śniegu, przy czym południowa Sierra stanowiła średnio 200 procent średniej pokrywy śnieżnej odnotowanej o tej porze roku. Kalifornijski Departament Zasobów Wodnych.

Ostrzegając przed ryzykiem powodzi, eksperci twierdzą, że burze są na dobrej drodze, by przynieść państwu ogromne korzyści. Poziomy wody w głównych rzekach i zbiornikach na Zachodzie są już znacznie poniżej normy, a ich uzupełnienie będzie wymagało nadzwyczajnej ilości deszczu w krótkim czasie. Najgorsze powodzie występują, gdy duże drogi wodne i zbiorniki wylewają swoje brzegi na obszarach zaludnionych.

READ  Oświadczenie w sprawie morderstwa w Idaho ujawnia śledztwo prowadzące do aresztowania Briana Kohbergera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *