UPS wyznacza „czerwone linie” dla pracowników Credit Suisse

UBS ma nałożyć surowsze ograniczenia na bankierów Credit Suisse, w tym zakaz przyjmowania nowych klientów z krajów wysokiego ryzyka i złożonych produktów finansowych, przygotowując się do przejęcia swojego chorego rywala od poniedziałku.

Kierownictwo UBS sporządziło listę prawie dwudziestu „czerwonych linii”, które uniemożliwiły pracownikom Credit Suisse szereg działań od pierwszego dnia połączenia obu banków.

Zakazane działania obejmują przyjmowanie klientów z krajów takich jak Libia, Rosja, Sudan i Wenezuela oraz wprowadzanie nowych produktów bez zgody menedżerów UBS.

Ukraińscy politycy i przedsiębiorstwa państwowe również zostaną zablokowane, aby zapobiec praniu brudnych pieniędzy

„Martwimy się„ skażeniem kulturowym ”- powiedział szef UBS Colm Kelleher w zeszłym miesiącu o przejęciu pracowników przez Credit Suisse. „Będziemy mieć niewiarygodnie wysoką poprzeczkę dla tego, kogo sprowadzamy do UBS”.

Sankcje, napisane przez dział zgodności UBS, mają na celu zmniejszenie ryzyka transakcji, którą szwajcarskie władze zaplanowały trzy miesiące temu, aby uratować Credit Suisse przed upadkiem.

Kierownictwo UBS obawia się, że przejmuje bank, który tradycyjnie był bardziej skłonny do przyjmowania bardziej ryzykownych klientów i zapewniania im większego kapitału. Ostatnie kilka lat Credit Suisse jako niezależnej firmy było naznaczone serią skandali i kryzysów, które według wewnętrznego raportu były wynikiem „wadliwego podejścia do ryzyka”.

W środę UBS sfinalizował umowę ze szwajcarskim rządem. Pomoc rządowa rozpocznie się, gdy UBS odrobi straty w wysokości 5 miliardów franków szwajcarskich.

Umowa o ochronie przed stratami była ostatnią przeszkodą, którą UBS musiał pokonać przed zakończeniem przejęcia.

Lista ograniczeń – którą kierownictwo UBS nazwało „czerwonymi liniami” – obejmuje 11 rodzajów ryzyka finansowego i 12 rodzajów ryzyka niefinansowego.

Podczas gdy wiele zagrożeń ma charakter operacyjny – kwestie takie jak dystrybucja badań i korzystanie z biur – inne mandaty mają bezpośredni wpływ na obszary działalności Credit Suisse.

READ  Dyer Nichols: 5 funkcjonariuszy Memphis zastrzelono po tym, jak mężczyzna trafił do szpitala po aresztowaniu

Zgodnie z przepisami bankierzy Credit Suisse nie mogą handlować różnymi tajemniczymi produktami finansowymi, w tym koreańskimi instrumentami pochodnymi i opcjami na niektóre indeksy kwantylowe.

W 2006 roku Credit Suisse stracił 120 mln dolarów na koreańskich instrumentach pochodnych, wstrząsając zespołem zarządzającym jednostką. Ale bank nadal działa na rynku.

Pracownicy Credit Suisse muszą poprosić kierownictwo UBS o pozwolenie na udzielanie pożyczek zabezpieczonych aktywami, takimi jak jachty, statki i nieruchomości o wartości ponad 60 milionów dolarów.

Jako bankier dla jednych z najbogatszych ludzi na świecie, Credit Suisse od dawna udziela pożyczek na zakup prywatnych odrzutowców miliarderów, a także zajmuje się finansowaniem jachtów.

W zeszłym roku Credit Suisse poprosił fundusze hedgingowe i innych inwestorów o zniszczenie dokumentów związanych z jachtami i prywatnymi odrzutowcami swoich zamożnych klientów. Transakcja sekurytyzacji Financial Times zapewniła następnie pożyczki objętym sankcjami oligarchom.

Pracownicy szwajcarskiego banku Credit Suisse muszą zwrócić się do UBS o zgodę na udzielanie pożyczek pożyczkobiorcom spoza kraju i zagranicznym aktywom.

Aby ograniczyć ryzyko prania pieniędzy, przekupstwa i korupcji, bankierzy Credit Suisse zapobiegają również pozyskiwaniu nowych klientów z krajów wysokiego ryzyka. Należą do nich Afganistan, Albania, Białoruś, Burkina Faso, Demokratyczna Republika Konga, Salwador, Erytrea, Etiopia, Gwinea, Haiti, Irak, Kosowo, Kirgistan, Libia, Mołdawia, Birma, Nikaragua, Palestyna, Rosja, Sudan Południowy, Sri Lanka w tym , Sudan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Wenezuela, Jemen i Zimbabwe.

Pracownicy Credit Suisse otrzymali w czwartek notatkę dotyczącą całej firmy, w której nakazano im spodziewać się nowych „czerwonych linii” w dniu zamknięcia transakcji, chociaż nie zawierała ona szczegółów dotyczących warunków.

UBS i Credit Suisse odmówiły komentarza w sprawie zasad.

Osobno szwajcarscy prawodawcy przegłosowali w czwartek zezwolenie na specjalne dochodzenie parlamentarne w sprawie upadku Credit Suisse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *