VERMONT: Straż powodziowa obowiązuje dziś po południu w ramach działań ratowniczych po powodzi, w wyniku której zginęła jedna osoba

Charles Krupa/AP

Błoto i powódź blokują ulicę, gdy rozpoczynają się prace porządkowe w Barre w stanie Vermont.CNN

Niebezpieczna pogoda może przynieść więcej gwałtownych powodzi w Vermont — właśnie w chwili, gdy stan rozpoczyna długą odbudowę Niszczycielskie deszcze zalały region Wcześniej w tym tygodniu.

Co najmniej jedna osoba zginęła w ostatnich burzach i powodziach – poinformował Departament Zdrowia stanu Vermont w komunikacie prasowym. 63-letni Stephen Davol „zmarł 12 lipca w wypadku utonięcia w swoim domu” – czytamy w komunikacie. Nie podano dalszych szczegółów.

A National Weather Service ostrzegło, że silne burze, gwałtowne powodzie, grad, a nawet tornada mogą nawiedzić Vermont w czwartek.

Załogi zakończyły działania ratunkowe dla mieszkańców złapanych w wodach powodziowych i nie ma ofiar śmiertelnych ani nie trwają prace związane z poprzednimi rundami burz, powiedziała w czwartek komisarz ds. Bezpieczeństwa publicznego stanu Vermont, Jennifer Morrison.

Południowe Vermont jest zagrożone umiarkowanymi opadami deszczu i burzami w czwartkowe popołudnie i utrzymującymi się w nocy, podał serwis pogodowy. Bardzo Stan jest już podmokły Jest nowy alarm przeciwpowodziowy.

Służba pogodowa ostrzegła przed 1,5 do 2 cali deszczu w niektórych częściach Vermont, New Hampshire i Nowego Jorku. Chociaż oczekuje się, że sumy opadów w Vermont będą niższe niż w tym tygodniu, gleby są nasycone, a rzeki nadal płyną, co sprawia, że ​​obszar ten jest bardziej podatny na powodzie.

Najbardziej niebezpieczna pogoda spodziewana jest między 16:00 a 20:00 w czwartek, powiedział Morrison, kiedy szanse na lokalne gwałtowne powodzie są największe.

„Nie oczekuje się powtórki z poniedziałku i wtorku, ale jest to niebezpieczne na obszarach, na których występują gwałtowne powodzie” – powiedział.

W niedzielę stan nawiedzi kolejna runda ulewnych deszczy, powiedział w czwartek gubernator Bill Scott.

„To jeszcze nie koniec i nie skończy się po tej burzy” – ostrzegł.

READ  Boris Johnson po raz kolejny odniósł się do policji, która łamie zasady Covid

Brian Snyder/Reuters

Ulice Montpelier w stanie Vermont zostały zalane przez ostatnie deszcze.

„Dzisiaj składam wniosek do prezydenta Bidena o oświadczenie o poważnej katastrofie, które, jeśli zostanie zatwierdzone, zapewni federalne fundusze na pomoc w przypadku klęsk żywiołowych, które znacznie pomogą społecznościom w fazie odbudowy” – dodał Scott.

Biden zatwierdził wstępną deklarację awaryjną dla Vermont we wtorek, uruchamiając proces pomocy.

Urzędnicy apelują teraz do mieszkańców, aby nie narażali siebie ani osób udzielających pierwszej pomocy, ignorując zamykanie dróg lub niepotrzebnie ryzykując w pobliżu wód powodziowych.

„Są wypełnione ropą, gazem, ściekami, chemikaliami itp. Są obrzydliwe” – powiedział Morrison. Nie pozwól dzieciom bawić się w wodzie deszczowej.

Vermont wciąż boryka się z niszczycielskimi powodziami, które zamieniły ulice w rzeki i przepłynęły przez budynki, pozostawiając wielu uwięzionych w domach i samochodach. Morrison powiedział w środę, że od niedzieli uratowano ponad 200 osób.

Johna Tully’ego dla The Washington Post/Getty Images

Członkowie zespołu ratownictwa technicznego Colchester odpowiedzieli na wezwanie w Montpelier w stanie Vermont.

„Osoby wracające do zalanych domów powinny zachować ostrożność podczas wchodzenia do nich. „Nie włączaj wyłącznika automatycznego ani nie używaj żadnych źródeł zasilania, dopóki system nie zostanie sprawdzony przez licencjonowanego elektryka” – powiedział.

Szef Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego udał się do Vermont, aby zbadać szkody i wezwał mieszkańców do zdawania sobie sprawy z zagrożeń popowodziowych.

„Wystarczy tylko około 6 cali wody, aby wytrzeć czyjeś stopy” – powiedział w środę administrator FEMA, Dean Criswell.

„W tej wodzie widzimy dużo gruzu. Widzimy zerwane linie energetyczne. Widzimy rzeczy, które mogą spowodować dodatkowe szkody.

Inne stany również wysłały personel do Vermont, aby pomóc w akcjach ratunkowych.

Morrison powiedział, że nawet przy całej pomocy odzyskanie stanu Vermont zajmie lata, jeśli nie dekadę.

READ  Most na grobli w Baltimore zawalił się po uderzeniu statku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *