Hollywoodzkie studia negocjują, by uniknąć strajku aktorów – DW – 13.07.2023

Major Hollywood Zdjęcie A studia telewizyjne i mediatorzy prowadzili w środę ostatnie rozmowy Unikaj drugiego strajku przemysłowego.

Największy związek zawodowy w Hollywood SAG-AFTRA, powszechnie znany jako Screen Actors Guild, zezwolił na strajk, jeśli do północy (07:00 w czwartek GMT/UTC) w rozmowach w Los Angeles nie zostanie osiągnięte porozumienie.

Gwiazdy z listy, w tym Jennifer Lawrence i Meryl Streep, wsparły akcję protestacyjną. Jeśli strajk będzie trwał nadal, gwiazdy nie będą mogły promować nowych wydawnictw ani uczestniczyć w wydarzeniach branżowych, takich jak Comic-Con w przyszłym tygodniu.

Związek reprezentuje około 160 000 aktorów, prezenterów telewizyjnych i radiowych oraz innych przedstawicieli branży medialnej.

Pisarze maszerują już od dwóch miesięcy przy wsparciu związku aktorówZdjęcie: Robert Hanashiro/USA TODAY/Image Alliance

Jakie są żądania związku?

SAG-AFTRA domaga się wyższej rekompensaty od usług przesyłania strumieniowego i wyższych płac, aby przeciwdziałać inflacji.

Oprócz wynagrodzenia za pracę aktorzy zarabiają „resztkę” za każdym razem, gdy produkcja, w której grają, jest emitowana w sieci lub telewizji kablowej.

Jednak usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Disney +, nie publikują danych dotyczących oglądalności i płacą aktorom tak samo niezależnie od widowni.

Ponadto związek domaga się ustaleń dotyczących bezpieczeństwa wokół okolicznych terenów Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI).. Aktorzy muszą zobowiązać się, że ich obrazy cyfrowe nie będą wykorzystywane bez ich zgody.

Co wydarzyło się do tej pory w negocjacjach?

We wtorek negocjatorzy związkowi zgodzili się na prośbę studia o sprowadzenie mediatora federalnego.

SAG-AFTRA powiedział, że przedstawiciele studia „nadużyli naszego zaufania”, ujawniając informacje mediom i że nie nastąpi zmiana terminu środowego wieczoru, co skłoniło do strajku.

„Nie wierzymy, że pracodawcy mają zamiar negocjować porozumienie” – powiedział związek w oświadczeniu z późnego wtorku. „Czas ucieka”.

„Podwójne uderzenie” mogłoby zatrzymać prawie całą produkcję

Strajk, któremu grozi SAG-AFTRA, jest kontynuacją podobnej akcji głównego związku pisarzy w branży.

Na początku maja liczyło około 11 500 członków Gildia Scenarzystów Amerykańskich (WGA) ogłosiła strajk.

READ  Katastrofa helikopterów wojskowych w Kentucky; Zgłoszono ofiary

Wpłynęło to na znaczną część produkcji na jesienny sezon telewizyjny i kręcenie niektórych wysokobudżetowych filmów.

Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) powiedział, że zaoferował „hojne” podwyżki płac, ale nie mógł zgodzić się na wszystkie żądania.

Jeśli SAG-AFTRA ogłosi strajk, doprowadzi to do „podwójnego strajku”, jakiego nie widziano w Hollywood od lat 60. i zamknie większość amerykańskich produkcji filmowych i telewizyjnych.

sdi/msh (Reuters, AFP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *