W czerwcu potwierdzono, że Nintendo Direct skupi się wyłącznie na grach na Switcha

Nintendo wraz z innymi wydawcami gier wideo zorganizuje w czerwcu prezentację nadchodzących gier.

W oświadczeniu wydanym do X/TwitterPrezes Nintendo Shuntaro Furukawa ogłosił Nintendo Direct na czerwiec, który skupi się na grach na Switcha od końca 2024 roku. Direct nie wspomina jednak o potwierdzonej teraz konsoli Nintendo Switch.

„W czerwcu zorganizujemy Nintendo Direct na temat oprogramowania Nintendo Switch pod koniec 2024 roku, ale pamiętajcie, że podczas tej prezentacji nie będzie żadnej wzmianki o następcy Nintendo Switch.

Mamy nadzieję, że Nintendo Direct da właścicielom Switcha jaśniejsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać po zmierzchu konsoli w przypadku Switcha 2, podczas gdy Nintendo ogłosi kilka gier wiosną 2025 r., a skład na resztę 2024 r. i pierwszą kwartał 2025 r. nie został jeszcze ustalony. „W przyszłości będziemy nadal pracować nad zwiększeniem sprzedaży oprogramowania w środowisku, w którym więcej osób gra na Nintendo Switch” – stwierdziło Nintendo w swoim sprawozdaniu finansowym.

Czego więc możemy się spodziewać? Premiera Paper Mario: The Thousand-Year Door zaplanowana jest na 23 maja, a Luigi’s Mansion 2 HD na 27 czerwca. Patrząc dalej w przyszłość, mając na uwadze June Direct, Pokémon Legends: ZA 2025 na Nintendo oraz Professor Layton and the New World na Steamie również ukażą się w tym roku. Długo oczekiwany Metroid Prime 4 pozostaje w sprawozdaniach finansowych Nintendo grą na Switcha, choć ma okno premiery „TBA”. W zeszłym tygodniu na stronie ESRB w rankingu niezapowiedzianej gry na Switcha pojawiło się Nintendo World Championships: NES Edition. Być może zostanie on pokazany podczas Nintendo Direct.

Czerwiec wydaje się pełen zapowiedzi gier wideo, ze wspomnianym już Nintendo Direct, Microsoft Xbox Games Showcase, Forward Broadcast firmy Ubisoft, Summer Game Fest i oczywiście IGN Live.

READ  Most na grobli w Baltimore zawalił się po uderzeniu statku

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdź go na Twitterze pod adresem @wyp100. Z Wesleyem można się skontaktować pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *