W Kalifornii ujawniono zwycięzcę jackpota o wartości 1,765 miliarda dolarów w Powerball, Theodorusa Strucka

Wiadomości z USA

Miliarder ze Złotego Stanu!

Zwycięzca drugiej co do wielkości nagrody głównej w Powerball, o wartości 1,765 miliarda dolarów, został ogłoszony w piątek – pięć miesięcy po losowaniu, które zmieniło życie.

Theodorus Struck został mianowany przedstawicielem grupy, która kupiła bilet za miliard dolarów na rynku we Frazier Park w Kalifornii na losowanie, które odbędzie się 11 października. Ogłoszono loterię kalifornijską.

Nowo wybitego milionera opisano jako 65-letniego mężczyznę z górskiego miasteczka liczącego około 3000 mieszkańców, zaledwie 500 metrów od sklepu. Zdaniem KGET.

„Uwielbia swoje wnuki” – powiedziała sklepowi sąsiadka Strucka, Mary Dryer. „Naprawdę miło jest go tu przebywać. Zauważyłem, że wczoraj napisał: Zakaz wchodzenia.

Bilet o wartości 1,765 miliarda dolarów został sprzedany w październiku 2023 roku w Midway Market & Liquor w Frazier Park w Kalifornii. Facebook/Midway Market i Browar

W momencie ogłoszenia miejsce pobytu Struiga nie było znane, a niektórzy z jego sąsiadów i jego sąsiadów nie podzieliliby się informacją, gdyby wiedzieli.

„Nie powiedziałbym ci, gdybym wiedział” – powiedział ze śmiechem w sklepie Rick Kotnick, dodając, że często rozmawiają o wędkarstwie.

Nie ujawniono, ile osób wchodziło w skład zespołu, który odniósł ogromny sukces.

Grupa może zapłacić 1,765 miliarda dolarów w 30 płatnościach w ciągu 29 lat lub jednorazową płatność gotówkową w wysokości 774,1 miliona dolarów.

Nidal „Andy” Khalil rozmawia z reporterami przed Midway Market & Liquor 12 października 2023 r., po tym, jak jego sklep sprzedał bilety o wartości 1,765 miliarda dolarów. AP
Jonathan i Chris Khalil, synowie współwłaścicieli Midway Market, pozują z uroczystym czekiem podarowanym im przez urzędników loterii 12 października 2023 r. AP

W Golden State należy opublikować imię i nazwisko zwycięzcy oraz nazwę i lokalizację firmy, która sprzedała jego szczęśliwy los.

Zwycięskie liczby to 22, 24, 40, 52, 64, a czerwona Powerball to 10.

Szanse na wygranie nagrody głównej Powerball wynoszą astronomiczny 1 do 292 201 338.

Historyczna nagroda o wartości 1,765 miliarda dolarów została przyznana po 36. losowaniu Powerball podczas suszy, która podczas historycznego trzymiesięcznego jackpota przyniosła 18 milionów dolarów z tytułu prowizji i premii.

Według loterii „Loteria Kalifornijska pozwoliła szkołom publicznym zebrać dodatkowe 119,5 miliona dolarów”.

READ  Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: Napięcia rosną po moskiewskim ataku drona

„Ogłaszanie takich wielkich wygranych daje wszystkim naszym graczom nadzieję i szansę marzyć, że będą następni” – powiedział dyrektor kalifornijskiej loterii Harjinder K. – powiedziała Shergill Sima.

„Daje nam to również okazję do zwrócenia uwagi na naszą niesamowitą pracę polegającą na tworzeniu dodatkowych, uzupełniających funduszy na edukację publiczną w Kalifornii. Tak więc uczniowie w każdym wieku w całym stanie wygrywają dzięki naszym graczom, naszym partnerom detalicznym, którzy sprzedają te zabawne gry, oraz ciężko pracujący personel Loterii.” To ekscytujący dzień dla nas wszystkich!”

Rodzinny targ Midway Market, położony 120 km na północ od Los Angeles w hrabstwie Kern, otrzymał 1 milion dolarów jako sklep, który sprzedał zwycięski los.

W tamtym czasie pracownicy wierzyli, że zwycięzca historycznej wygranej był bywalcem sklepu, który często brał udział w loterii. KCAL

„Na początku w to nie wierzyłem. Myślę, że to będzie największa rzecz, jaka kiedykolwiek wydarzyła się we Frazier Park” – powiedział w październiku właścicielowi Nidalowi „Andy” Khalilowi ​​The Post. „Wierzę jednemu z moich stałych klientów, ponieważ mamy kilka osób, które codziennie kupują bilety”.

Wygrana o wartości 1,765 miliarda dolarów jest o 28 milionów niższa od historycznej wygranej Edwina Castro wynoszącej 2,04 miliarda dolarów z listopada 2022 roku.

Castro został ogłoszony posiadaczem losu największej wygranej w Loterii Narodowej i od tego czasu powiększył swój imponujący portfel nieruchomości, kupując kilka pojazdów, w tym zielony, zabytkowy model Porsche.

Zaakceptuj więcej…
https://nypost.com/2024/03/16/us-news/powerball-1-765-billion-jackpot-winner-theodorus-struyck-revealed-in-california/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20campaign_buttons&utm_medium=site %20campaign_buttons&utm_medium=site%20campaign_buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *