Sędzia opóźnia proces pieniężny Trumpa w Nowym JorkuCNN

Sędzia nadzorujący proces karny Donalda Trumpa na Manhattanie Zgodził się opóźnić jego uruchomieniewprowadza dodatkową niepewność do kalendarza legislacyjnego byłego prezydenta.

Ogłoszono, że proces rozpocznie się 25 marca.

Nowa data rozprawy nie została jeszcze ustalona, ​​ale jest mało prawdopodobne, że stanie się ona wcześniej niż połowa kwietnia.

Oświadczenie jest następstwem ciągłego sporu między biurem prokuratora okręgowego na Manhattanie a zespołem prawnym Trumpa w związku z przedstawieniem dziesiątek tysięcy dokumentów przekazanych w tym miesiącu przez Departament Sprawiedliwości.

Rozprawa, która odbędzie się 25 marca, skupi się w szczególności na wydarzeniach związanych z dokumentami przekazanymi w tym miesiącu i wnioskami Trumpa o oddalenie sprawy, a także powtarzającymi się ustaleniami dotyczącymi naruszeń, które potwierdziło biuro prokuratora okręgowego Alvina Bragga.

„Istnieją istotne kwestie faktyczne, które sąd musi rozstrzygnąć przed wydaniem orzeczenia w sprawie wniosku oskarżonego” – napisał w piątek sędzia Juan Merchon. „Dlatego Trybunał zgadza się z pozwaną, że do czasu złożenia wniosku o odkrycie, USAO-SDNY gwarantuje natychmiastowe przesłuchanie w sprawie okoliczności związanych ze sporządzeniem dokumentu i, jeśli to konieczne, wyznaczenie daty rozprawy”.

„Za zgodą społeczeństwa rozprawa w tej sprawie zostaje odroczona o 30 dni od daty niniejszego pisma. Sąd, jeżeli zajdzie taka potrzeba, wyznaczy nowy termin rozprawy, rozpatrując wniosek oskarżonych po rozprawie” – dodał sędzia.

Starszy analityk prawny CNN, Eli Honig, powiedział, że opóźnienie pokazuje, że Mercen jest zaniepokojony sporem dotyczącym przedstawienia dokumentów.

„Z listu sędziego wynika, że ​​poważnie traktuje zarzuty w samoobronie” – powiedział Honig. „Sędzia zażądał teraz, aby prawnicy dostarczyli mu szczegółowe informacje dotyczące rozdziałów i wersetów wyjaśniających, dlaczego dokumenty te zostały tak późno przekazane obronie”.

Mercen nakazał stronom takim jak Trump unikać planowania jakichkolwiek zobowiązań, które konkurowałyby z nowym terminem testów ze względu na 30-dniowe opóźnienie.

READ  Bunge i Viterra wspólnie tworzą potęgę agrobiznesu o wartości 34 miliardów dolarów

Strony muszą złożyć do 21 marca szczegółowy harmonogram wydarzeń związanych z wnioskami o dokumenty i przedstawieniem dokumentów z Biura Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku.

Trump został oskarżony o sfałszowanie 34 dokumentów biznesowych w związku z płatnościami dokonanymi przez Michaela Cohena, byłego prawnika i majstra Trumpa, aktorowi filmów dla dorosłych oskarżonym o powiązania z Trumpem przed wyborami w 2016 roku. Były prezydent utrzymuje, że jest niewinny i zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom ze Stormy Daniels.

W czwartek biuro prokuratora okręgowego oświadczyło, że jest skłonne zaakceptować 30-dniowe opóźnienie rozpoczęcia śledztwa, aby dać zespołowi Trumpa czas na zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi odkrycia.

Prawnicy Trumpa twierdzą, że nowe informacje odciążają byłego prezydenta i są szkodliwe dla głównego świadka prokuratury, Michaela Cohena, dlatego potrzebują co najmniej 90 dni na prawidłowe rozpatrzenie nowej sprawy.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie stwierdziło, że większość akt nie ma związku z oskarżeniami objętymi dochodzeniem, ale zgodziło się na opóźnienie o maksymalnie 30 dni „ze względu na dużą ostrożność”. Praskie biuro zapoznało się z nowymi dokumentami związanymi ze sprawą rządu przeciwko Trumpowi.

Na polecenie Mersona prokuratorzy federalni przekazali w piątek ostatnią partię około 15 000 stron. W sumie w ostatnich tygodniach przekazano ponad 100 000 stron dokumentów.

Praskie biuro spodziewa się, że większość tych dokumentów nie będzie miała związku ze sprawą rządu.

Biuro prokuratora amerykańskiego na Manhattanie zgromadziło wiele informacji na temat programu „cisza finansowa”, gdy kilka lat temu prowadziła sprawę przeciwko byłemu majsterkowiczowi Trumpa. Przyznanie się Cohena do winy w 2018 r. w związku z zarzutami związanymi z cichymi transakcjami pieniężnymi i innymi niepowiązanymi przestępstwami spowodowało wszczęcie państwowego śledztwa w sprawie roli Trumpa w tym programie.

W tym tygodniu pozwy przed sądem publicznym pomiędzy Trumpem a prokuratorami generalnymi obejmowały przerzucanie winy w związku z wyciekami dokumentów w ostatniej chwili.

READ  76ers-Celtics Game 7 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Prokuratorzy twierdzą, że prawidłowo zwrócili się do Trumpa z żądaniem i przekazali mu wymagane informacje przygotowane przez biuro prokuratora USA w zeszłym roku, zarzucając prawnikom Trumpa złożenie wniosku po terminie, gdy czekali z przedstawieniem informacji do połowy stycznia.

Prawnicy Trumpa twierdzą jednak, że nie zmusili prokuratorów federalnych do wezwania do sądu, ale otrzymali nowe informacje w odpowiedzi na „bezpośrednią prośbę” skierowaną do biura prokuratora USA.

Biuro prokuratora USA przedstawiło dokumenty, które stanowią „mocny dowód na to, że bez możliwego do wyegzekwowania należytego procesu ze strony obrony naród nie dopełnił swojego obowiązku „podjęcia starannych i działających w dobrej wierze wysiłków w celu ustalenia istnienia możliwych do odkrycia materiałów lub informacji” – stwierdził Trump. – napisano w piśmie, złożonym w piątek.

Praskie biuro twierdzi, że prawidłowo przekazało prawnikom Trumpa wszystkie materiały ze sprawy i nie naruszyło żadnych wymogów proceduralnych niezbędnych do oddalenia sprawy.

Biuro prokuratora dla Południowego Okręgu Nowego Jorku odmówiło komentarza.

Ogólnie rzecz biorąc, sędzia zezwala na zawieszenie postępowania, jeżeli obie strony wyrażą zgodę na odroczenie postępowania sądowego.

Jednak poza napiętym harmonogramem postępowań sądowych prowadzonych przez Trumpa, Merchan ma także do rozważenia własne sprawy, w tym proces byłego doradcy Trumpa Steve’a Bannona, który odbędzie się 1 maja przed Mercanem w związku z oskarżeniami o pranie pieniędzy, spisek i oszustwo.

Prawnicy Trumpa podnieśli także kwestię żydowskiego święta Paschy rozpoczynającego się pod koniec kwietnia, co ich zdaniem byłoby sprzeczne z zalecanym przez Pragę 30-dniowym opóźnieniem.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *