Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: Papież, Zełenski w Rzymie na spotkaniu z włoskimi przywódcami

RZYM – Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył w sobotę do Rzymu, gdzie odbędzie spotkania z prezydentem i premierem Włoch. Ma także spotkać się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Będzie to jego pierwsze spotkanie z papieżem od czasu inwazji rosyjskiej, chociaż wpływ Franciszka na ewentualny konflikt może być ograniczony.

Ukraińskie władze wydały w sobotę w całym kraju alerty dotyczące lotów, zgłaszając liczne obrażenia. Powiedzieli, że Nikopol, Chmielnicki i Mikołajów zostały dotknięte rosyjskimi atakami. W stolicy zawyły też syreny lotnicze Kijów i miasto portowe Odessa. Tymczasem prorosyjscy urzędnicy we wspieranym przez Kreml i okupowanym separatystycznym obwodzie ługańskim obwinili siły ukraińskie za bomby.

Oto najnowsze wiadomości na temat wojny i jej skutków falowania na całym świecie.

Jak siły ukraińskie zaprzeczyły zwycięstwu Rosji pod Pakmutem przed Dniem Zwycięstwa: Wywiad powiedział, że Rosjanie skupili się na intensywnych walkach ulicznych w Bagmut, nie spodziewając się ataku na obrzeża miasta, w które zostali trafieni, donoszą Siobhan O’Grady, Kamila Harabchuk i Kostiandin Gutov. Początkowe walki trwały 12 godzin; Ale o zachodzie słońca żołnierze grupy Wagnera złamali się i uciekli, pozostawiając pięciu zabitych, według ukraińskich wojskowych.

Dwa dni później, gdy nowo zajęta pozycja oparła się kontratakowi rosyjskiej artylerii, Ukraińcy ponownie posunęli się naprzód, korzystając z czołgów i amerykańskich transporterów opancerzonych.

Jeong relacjonował z Seulu, Bisset z Londynu i Parker z Waszyngtonu. Loveday Morris w Berlinie przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Republikanie odrzucają wezwania Demokratów do wezwania RFK Jr. jako świadka procesowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *