Akcje, dane, wiadomości i zarobki

34 minuty temu

Prezes Credit Suisse: Nasza baza płynnościowa jest „bardzo mocna”

„Nasz kapitał, nasza baza płynnościowa jest bardzo mocna”, powiedział w środę prezes Credit Suisse, Ulrich Koerner, powołując się na wywiad z CAN.

Komentarze pojawiły się, gdy kurs akcji szwajcarskiego banku spadł w trakcie sesji aż o 30%.

„Spełniamy i przekraczamy zasadniczo wszystkie wymagania regulacyjne” — powiedział Koerner.

– Jenny Reid

54 minuty temu

Giełdy w USA otwierają się niżej

Godzinę temu

Credit Suisse to „moment Lehmana”: Roubini

Credit Suisse to „moment Lehmana” dla rynków europejskich i światowych, bystry ekonomista Nouriel Roubini napisał na Twitterze.

„”Zbyt duże, aby upaść i zbyt duże, aby je uratować”. Nie jest nawet jasne, jakie są ich różne niezrealizowane straty w papierach wartościowych i innych aktywach” – dodał.

Roubini powtórzył swoje uwagi, które wygłosił dwa dni wcześniej, w których powiedział, że istnieje „globalne ryzyko zarażenia” ze strony „bardzo słabego” dużego europejskiego banku.

„Nie chcę powodować przepływu i nie mam tego na myśli [Credit Suisse] Ale teraz to ryzyko jest otwarte, a zaraza jest już poważna” – napisał w środę.

– Jenny Reid

Godzinę temu

Strateg mówi, że cykl, który wywarł presję na aktywa ryzykowne, złagodzi się w następnym kwartale

John Ricciardi, szef globalnej alokacji aktywów w Deuterium Capital Management, omawia skutki upadku amerykańskich banków i krótkoterminowe perspektywy dla gospodarki.

Godzinę temu

Inwestorzy „zmniejszają ekspozycję na ryzyko” w obliczu obaw bankowych

Europejskie banki są ciągnięte w dół przez upadek bankowości w Dolinie Krzemowej, ścieżkę stóp procentowych i ciągłe obawy o marże banków i jakość aktywów, powiedział Russ Molt, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell.

Ale Credit Suisse jest „coraz bardziej izolowany przez inwestorów niechętnych do ryzyka” w związku z obecnymi zawirowaniami.

„Inwestorzy stali się optymistami wobec banków dzięki miękkiemu lądowaniu gospodarczemu, złagodzeniu inflacji oraz wstrzymaniu lub zmianie polityki banku centralnego” – powiedział w komentarzach przesłanych pocztą elektroniczną.

„Ten zwrot może nadejść, ale nie z powodów, których oczekiwali inwestorzy, z niepewnością podsycaną przez upadek SVB i banków centralnych, które już podnoszą stopy procentowe do poziomów, na których gospodarka lub system finansowy (lub oba) się kłaniają. Nieoczekiwane napięcie. ”

„W rezultacie inwestorzy zmniejszają ekspozycję na ryzyko, a skorumpowany bank jest miejscem, którego mogą chcieć unikać w takich sytuacjach”.

– Jenny Reid

2 godziny temu

Credit Suisse „nie zbankrutuje”

3 godziny wcześniej

Akcje Credit Suisse spadły o prawie 24%; Wiele przystanków próbuje zapobiec dalszemu spadkowi

Do godziny 11:00 czasu londyńskiego akcje Credit Suisse spadły o 23,79%. Handel był kilkakrotnie wstrzymywany przez operatora giełdy, gdy akcje spadały.

Cena została zamknięta na poziomie 1,7430 USD po godzinie 11:00 czasu londyńskiego.

– Hannah Ward-Glenton

3 godziny wcześniej

Europejskie banki wstrzymują handel, gdy akcje spadają

Akcje Credit Suisse, Societe Generale i kilku europejskich banków, w tym włoskiego Monte dei Paschi i UniCredit, zostały wstrzymane, gdy ceny spadły.

Credit Suisse spadł aż o 21% do 10:33 czasu londyńskiego, a następnie Societe Generale spadł o 9,9%.

– Hannah Ward-Glenton

4 godziny temu

Akcje Credit Suisse spadły o 10%, osiągając nowy rekordowo niski poziom

Akcje banku Credit Suisse spadły w środę o 9:47 czasu londyńskiego aż o 10%, osiągając rekordowo niski poziom drugi dzień z rzędu.

Inwestorzy rozważają wpływ wtorkowego ogłoszenia banku, że znalazł „istotne słabości” w swoich procesach sprawozdawczości finansowej za lata 2022 i 2021.

– Hannah Ward-Clendon i Elliott Smith

5 godzin temu

Prognoza cen platyny na 2023 rok

Czynniki takie jak przerwy w dostawie prądu w Afryce Południowej, wojna na Ukrainie i zwiększona produkcja samochodów hybrydowych mogą spowodować wzrost cen platyny w 2023 roku.

Bank inwestycyjny UBS zrewidował swoje prognozy cen platyny do 2023 roku, przewidując, że metal szlachetny będzie kosztował 1150 USD za uncję w czerwcu, w porównaniu z 1100 USD za uncję wcześniej i osiągnie 1200 USD za uncję w grudniu.

Sprawdź wykres…

Wykres przedstawiający cenę platyny.

„Najważniejsze jest to, że spodziewamy się znacznego 24% wzrostu rok do roku pod względem całkowitego popytu” – powiedział CNBC Ed Sterk, dyrektor ds. badań w World Platinum Investment Council, ale podaż ma tylko wzrosnąć. 13% więcej niż przed rokiem.

Pełna historia jest dostępna tutaj.

– Hannah Ward-Glenton

6 godzin temu

Akcje w ruchu: Bollur w górę 8%, IG Group w dół 6%

Akcje francuskiej firmy logistycznej Polur wzrosły o 8% na początku handlu.

Zgodnie z komunikatem prasowym spółki zamierza nabyć maksymalnie 288,6 mln akcji, co stanowi 9,78% jej kapitału zakładowego.

Sprawdź wykres…

Wykres przedstawiający cenę akcji Bollore.

Sprawdź wykres…

Wykres przedstawiający cenę akcji Bollore.

6 godzin temu

Europejskie giełdy otworzyły się niżej

Europejskie giełdy otworzyły się niżej, ponieważ akcje banków pozostały na minusie po globalnym krachu bankowym w Dolinie Krzemowej.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 spadł o 0,4% we wczesnej fazie handlu, przy większości sektorów i głównych giełd notowanych na minusie. Przegrały akcje detaliczne, które spadły o 1,9%, a następnie akcje ropy i gazu, które spadły o 1,4%. Akcje banków spadły o 0,5%.

– Hannah Ward-Glenton

6 godzin temu

BMW podnosi prognozę marży, spodziewając się wyższych dostaw, ponieważ zwiększa produkcję elektryczną

Niemiecki producent samochodów BMW spodziewa się, że EBIT (zysk przed odsetkami i podatkami) dla swojej gamy pojazdów w 2023 r. wyniesie 8-10%, przy ustalonych dostawach. Niewielki wzrost od 2022 r. Ceny sprzedaży mają pozostać na „stabilnym” poziomie.

Firma potwierdziła wyniki za cały rok 2022 zgłoszone w zeszłym tygodniuUwzględniając EBIT działu motoryzacyjnego w wysokości 10,6 mld euro (11,4 mld USD), marża w ubiegłym roku wyniosła 8,6%.

BMW prowadzi szeroko zakrojoną sprzedaż pojazdów z napędem elektrycznym i spodziewa się osiągnąć 50% udział BEV do 2030 roku. Udział BEV firmy wyniesie 15% do 2023 roku.

Ruxandra Iordache

10 godzin temu

CNBC Pro: UPS mówi, że te 4 akcje należy kupić, jeśli obawy geopolityczne między USA a Chinami będą nadal rosły

UBS wymienił kilka chińskich akcji, które według niego były „odporne” w okresach wzmożonych napięć geopolitycznych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

W notatce dla klientów z 13 marca szwajcarski bank poinformował, że po ogłoszeniu amerykańskiego zakazu inwestowania w niektóre chińskie sektory spodziewana jest większa zmienność rynku.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o ofertach akcji UBS.

– Ganesh Rao

12 godzin temu

Produkcja przemysłowa w Chinach, wzrost sprzedaży detalicznej w okresie styczeń-luty

Według oficjalnych danych produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w okresie styczeń-luty o 2,4%.

Sprzedaż detaliczna w tym samym okresie wzrosła zgodnie z oczekiwaniami o 3,55%.

Inwestycje w chińskie środki trwałe wzrosły o 5,5% w pierwszych dwóch miesiącach roku, pokonując oczekiwania ekonomistów ankietowanych przez Reutera, którzy prognozowali wzrost o 4,4%.

Chiński juan za granicą osłabił się i po opublikowaniu danych osiągnął poziom 6,8822 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Ludowy Bank Chin utrzymał oprocentowanie 481 miliardów juanów jednorocznych średnioterminowych pożyczek kredytowych na poziomie 2,75%.

READ  Biden ogłosi umowę dotyczącą atomowej łodzi podwodnej z Australią i Wielką Brytanią

13 godzin temu

CNBC Pro: „Zamieszanie stwarza możliwości”: strateg mówi, że SVB musi patrzeć poza upadek – i wymienia swoje najlepsze typy

Martwisz się zarażeniem w wyniku upadku banku w Dolinie Krzemowej? Starszy strateg Kenny Polgari uważa, że ​​skutki upadku SVB będą minimalne.

Podczas gdy inwestorzy często unikają sektora bankowego w krótkim okresie, Polgari widzi „kilka interesujących możliwości” w kosmosie i innych segmentach rynku.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javiera Onga

13 godzin temu

CNBC Pro: Ponieważ rynki stają się niestabilne, te globalne akcje wyglądają na odporne i oczekuje się, że wzrosną

Rynki miały za sobą trudny marzec, gdy powróciły obawy o inflację, a upadek Silicon Valley Bank zmusił inwestorów do rezygnacji z ryzyka.

W tym kontekście CNBC Pro wykorzystało FactSet do sprawdzenia akcji w indeksie MSCI World Index i S&P 500, które są dobrze przygotowane, aby wytrzymać zmienność i oczekuje się, że osiągną lepsze wyniki w przyszłości.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o akcjach tutaj.

– Weissen Don

23 godziny temu

Moody’s obniżył perspektywę dla amerykańskiego systemu bankowego do negatywnej

Agencja Moody’s Investors Service zmieniła w poniedziałek perspektywę dla amerykańskiego systemu bankowego ze stabilnej na negatywną, powołując się na „szybko pogarszające się środowisko operacyjne”.

Ten ruch pojawia się, gdy sektor chwieje się po zamknięciu Silicon Valley Bank i Signature Bank. Akcje banków odbiły się we wtorek po spadkach w ciągu ostatnich kilku sesji.

„Zmieniliśmy naszą stabilną perspektywę dla amerykańskiego systemu bankowego na negatywną, odzwierciedlając gwałtowne pogorszenie warunków operacyjnych po upadku Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Bank i Signature Bank (SNY) oraz SNY” – powiedział Moody’s w oświadczenie.

– Alex Haring, Jeff Cox

Wt., 14 marca 2023 r. 8:34 EDT

Dane o inflacji z USA są zgodne z oczekiwaniami

Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w lutym wzrósł o 0,4% w porównaniu z poprzednim miesiącem, zgodnie z szacunkami Dow Jones. Wzrost o 6% rok do roku był zgodny z oczekiwaniami.

— Fred Imbert

9 godzin temu

Rynki europejskie: Oto wstępne zaproszenia

Europejskie rynki czekają na mieszane otwarcie w środę.

Brytyjski indeks FTSE 100 ma wzrosnąć o 7 punktów do 7636, niemiecki DAX o 21 punktów do 15242, francuski CAC o 6 punktów do 7144, a włoski FTSE MIB o 20 punktów do 26312.

Przychody pochodzą od Prudential, Balfour Beatty, Lancs, E.On, Inditex i H&M. Jeśli chodzi o dane, zostaną opublikowane dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro za styczeń.

– Holly Elliott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *